کد مطلب: 332046
سه‌شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۵ - ۱۴:۷

یادداشتی بر بی اخلاقی احزاب تک نفره؛

ورشکسته های سیاسی از کرمانشاه چه می خواهند؟

مرصادنیوز: ورشکسته های سیاسی می خواهتد با حاشیه سازی با استاندار جدید کرمانشاه همانکاری را بکنند که با مدیران قبلی کردند... یعنی فرصت سوزی با سیاست زدگی و بی تدبیری.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، سید سعید قاسمی کارگردان و فعال رسانه ای نوشت: شنبه شب مهندس بازوند استاندار کرمانشاه میزبان مدیران احزاب استان بود ، شنیده از آن حکایت دارد که  جلسه با استقبال مدیران احزاب استان برگزار و  حرف های خوبی  هم زده شد که کم و بیش در رسانه خواهید خواند، حرف من در این مطلب چیزی دیگری  است که خواهشم این است وقت بگذارید و  بخوانید که  ورشکستگان  سیاسی  می خواهند چه بلایی بر سر استان  بیاورند.


 در ابتدای  این  مطلب  همانند دیگر مطالبی که به قلم نگارنده منتشر می شود ابتدا  توجه شما را به  قصه ای  کوتاه جلب می کنم،  در زمان های قدیم  معلمی پس از تدریس از شاگردانش پرسید: چه کسی متوجه نشده؟ سه نفر از شاگردان دستشان را بالا بردند...معلم گفت: بیایید جلوی تخته و چوبی  را از کیفش بیرون درآورد،  دانش آموزان متعجب و ترسان به معلم نگاه می کردند... معلم به یکی از سه دانش آموز گفت: این چوب را بگیر و محکم به کف دست من بزن!

دانش آموز با تعجب پرسید: کف دست شما بزنم؟! به چه دلیل؟! معلم گفت: مطمئنا من در تدریسم موفق نبودم که شما متوجه درس نشدید! به همین دلیل باید تنبیه شوم!
دانش آموز  اول ناباورانه چوب را در دست گرفت و  چندبار به دست معلم زد و معلم از درد آهی کشید و چهره اش برافروخته شد...

نوبت نفر دوم شد، دانش آموز دوم که گریه اش گرفته بود، به معلم گفت: به خدا من خودم دقت نکردم و یاد نگرفتم، من دوست ندارم با چوب به دست شما بزنم،  از معلم اصرار و از دانش آموز انکار!! خلاصه تمامی دانش آموزان کلاس به گریه افتاده و از بازیگوشی های گاه و بیگاه داخل کلاس، هنگام درس دادن معلم شرمسار بودند... از آن روز تمام دانش آموزان  از ترس و خجالت تنبیه شدن معلمشان، با دقت درس را گوش می دادند...

ماجرای  این روزهای استان ما بی شبهات به این قصه کوتاه نیست، عده ای از مدیران احزاب استان ( تاکید می کنم عده اندکی) که به زعم خود سردمدار جریان های سیاسی هستند   در برزخی از اندیشه های واهی گرفتار شده اند و خلاصی از آن برایشان دشوار است، متاسفانه  آنها  این روزها در حال پیچاندن نسخه ای نخ نما هستند که پیش از این  بارها  آن را آزموده اند و البته  همیشه ناکام تر  از قبل ، مدتی استان را وارد حاشیه کرده اند  و دیگر هیچ !!! و حالا می خواهند با  بازوند همان کاری را بکنند که با مدیران قبلی استان کردند و او را وارد حاشیه های بیخود و بی جهت نمایند.

آشفتگی سیاسی مسموم کننده ای که توسط عده ای محدود در بازار سیاسی  استان  جا خوش کرده است باعث شده است که نوعی بی انضباطی و ناهنجاری سیاسی  کام همه  را تلخ کند، شک نکنید طرح ریزی این برنامه ها  با اهداف مشخص انجام  می شود، فرصت سوزی ها باز هم  اتفاق می افتد، فرصت هایی که با همدلی می تواند  منجر به رفاه اجتماعی مردمی باشد که طی سالیان دود  این تفکر  سیاسی  احزاب ما چشم آنها را آزار  داده است.

اگر بخواهم صریح و بدور از تعارفات معمول سخن بگویم، مخلص کلام این است، عده ای از سیاسیون ما دچار  یک بی  بند و باری  سیاسی شده اند،  به گونه ای که  برای  دیده شدن دست به هر کار می زنند و البته  باکی از خسارت های آن هم  برای شان نیست.

واقعیت این است استان ما در گیر سیاست زدگانی بی تدبیر  و نه سیاستمداران با درایت است، این روزها و در فضای مجازی و مطبوعات محدود بدون مخاطب بواسطه قلم همین سیاست زدگان  بی تدبیر،  تخریب استاندار کرمانشاه با هدف سهم خواهی از مدیریت استان کلید خورده است و این یعنی  باز هم خسارت، بازهم عقب ماندگی در بخش های مختلف، بازهم  فرصت سوزی و باز هم...  الله اکبر از دست  این جماعت بی مسئولیت!

به زعم  نگارنده وقتی استاندار احزاب را دعوت می کند تا  همانند  قصه ابتدای این مطلب به  آنها  بگوید و از آنها  بخواهد به تعبیری " مرا تنبیه کنید چون نتوانسته ام و یا  نمی توانم و یا"  ...  آنچه باشم که شما می خواهید ولی... 

 همانگونه  که در ابتدای این مطلب آمد خیلی از مدیران احزاب به این دعوت لبیک گفتند و  در واقع به خود احترام گذاشتند ولی بعضی اندک از مدیران احزاب  با هدفی مشخص و  برنامه ریزی  شده با عدم حضور در جلسه ای که به احترام آنان  بر پا شده است به نوعی به خود بی احترامی کردند، همانند بچه ای که قهر  را به عنوان اعتراض بر می گزیند عدم حضور را به عنوان  بهترین  اهرام انتخاب  و البته استان را وارد چالش برنامه ریزی شده می کنند.

بی تعارف، عده معدودی از سیاسیون که پرونده آنها برای مردم مشخص است این روزها بی انضباطی مدنی و اخلاق ستیزی را  شجاعت  تلقی و حق و حقوق دیگران را فدای

Moeen, [۲۶.۱۲.۱۷ ۱۴:۰۵]
خودکامگی های خود کرده و نامش را هم تاکتیک حزبی و اتحاد می گذارند، متاسفم از اینکه بگویم عده محدودی از مدیران احزاب بدون نگاه کلان به مسائل استان خود را مغز متفکر می دانند و  دیگری را....،  تردید ندارم  تنگ نظری سیاسی این روزها و سالهای قبل این افراد بگونه ای است که، چشم دیدن یک نفر از جناح مقابل را در کوچکترین پست های اداری و اجرایی ندارند و به تشنج کشیدن استان با  اهداف مشخص برای آنها به تفریحی خطر ناک تبدیل شده است و مرغ سیاسی  بعضی از آقایان  یک پا دارد و حاضرند لی لی کنان تمام عمرمشان را قدم بزنند و اما همراهی طرف مقابل را نپذیرند، بجز متاسفم هیچ کلمه ای  در پایان این خط به ذهنم نمی رسد.

...بگذریم !!! این ها را نگفتم که فقط قلم فرسایی کرده باشم، خواستم برای نجات راهی بیابیم و به خودمان تلنگری بزنیم. برگردیم به روزگاری که انسانیت و تقوا و شایسته سالاری ملاک بود نه "نان بری" و " خود بینی "  نه جناح بازی و جناح سالاری!

خوب است برگردیم به ایامی که دشمن مان مشترک بود نه اینکه به آسیاب دشمن آب بریزیم به اسم جانبداری حزبی!برگردیم به خودمان !مرد بودیم و مردانه قدم بر می داشتیم و حالا ...  قبل از هر چیز فراموش نکنیم  منصف باشیم  تا عاقبت بخیر شویم !

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

موج ورشکستگی مرغداری‌ها با کمبود «دان»؛

سلطان «مرغ» بازار ایران کیست؟

مرصادنیوز: انحصار شدید در واردات خوراک دام و طیور موجب ایجاد موج ورشکستگی بین مرغداری‌های کشور شده است.

پربازدیدها