کد مطلب: 333024
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۱۰:۱۲

قالیباف در گفتگو با مرصاد:

 رانت خواری، فساد و تبعیض فرصت طلبان ۴ درصدی زمینه سوء استفاده ضد انقلاب را فراهم کرد/ نباید اجازه داد در این فضا مطالبات مردم دیده نشود

مرصادنیوز: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رانت خواری، فساد و تبعیض فرصت طلبان ۴ درصدی زمینه سوء استفاده ضد انقلاب را فراهم کردو نگرانم اینها پس از نشستن غبار اغتشاشها باز هم مطالبات مردم را نبینند.

دکتر محمدباقر قالیباف که برای بازدید از اقدامات گروه‌های جهادی در کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه به روستاهای این استان سفر کرده بود، با اشاره به آشوب‌های چند روز اخیر به خبرنگار مرصاد  گفت: انباشت مشکلات اقتصادی، معیشتی و آسیب‌های اجتماعی باعث نارضایتی مردم شده است و فسادها و سوءاستفاده، رانت‌خواری و رفتارهای تبعیض آمیز کسانی که من به آن‌ها می‌گویم «فرصت طلبان 4 درصدی» سبب شده احساس تبعیض، بستری اجتماعی ایجاد کند برای سوءاستفاده دشمنان قسم خورده ایران اسلامی.

وی افزود: در اغتشاشات چند روز اخیر دیدیم که دشمن  چگونه اعتراضات به حق مردم را به سمت اغتشاش و ناامنی سوق داد. ضدانقلاب نشان داد، هرچه تا حالا شعار مردم داده است فریبی بیش نبوده است. کدام مردم‌دوستی؟ ناامنی ایجاد می کنند، کسب و کار مردم را مختل می کنند به اموال عمومی آسیب می زنند و پرچم کشور را به آتش می‌کشند. 

وی با اشاره به شرایط خاص موجود تصریح کرد: امروز شرایط به گونه‌ای است که باید با یکپارچگی ملی در برابر این آشوب‌گری‌ها ایستاد. من بر این باورم که هرگونه سیاسی‌کاری و تسویه حساب جناحی و سیاسی، خلاف مصلحت و منافع مردم و کشور است. 

قالیباف تاکید کرد بعد از رفع اغتشاش باید زمینه این فرصت‌طلبی‌ها را، که همان مشکلات معیشتی است، برطرف کرد. من نگرانم که مشکلات و مطالبات اصلی مردم در این فضای ایجاد شده فراموش شود، لذا همه باید بعد از آرام شدن فضا، از واقعیت های جامعه دور نشویم و در حل مسائل مردم  تعلل نکنیم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

کارشناسان از بی‌تاثیری قرارگیری در لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی می‌گویند؛

پذیرش FATF بدتر از تبعات قرارگیری در لیست سیاه

مرصادنیوز: کارشناسان مسائل سیاسی معتقدند که قرارگیری در لیست سیاه FATF بهتر از پذیرش آن است.

پربازدیدها