کد مطلب: 333916
20 دی 1396،‏ 10:20:48

بازخوانی یک اقدام عجیب دولتی ها؛

بی عدالتی دولت در حق سهام عدالت

مرصادنیوز: پس از مدتها وعده و وعید بالاخره سود سهام عدالت میان دارندگان آن توزیع می شود. این درحالی بود که چندی پیش هیئت وزیران مصوبه ای عجیب را برای سهام عدالت تصویب کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  بالاخره پس از وعده وعیدهای طولانی، مسئولان دولت اعلام کردند که از دیروز پرداخت بخشی از سود سهام عدالت آغاز می شود.

در حالی که سال 84 و دقیقا سه دولت پیش قانون سهام عدالت به تصویب رسید اما عملیات اجرایی آن از آبان 85 کلید خورد، سهامی که با هدف کاهش فاصله طبقاتی و بهره مندی اقشار مختلف از فروش سهام شرکتهای دولتی شکل گرفت.

پرداخت سود سهام عدالت به 6 دهک

عباسی؛ وزیر وقت تعاون در این باره گفت: خود دولت برای همکاری با طبقات کم درآمد طبق سیاستهای اصل 44 قانون که البته باید ضوابطی داشته و در آن اعلام شده به شش دهک جامعه پرداخت شود کار را شروع کرده است.

سود سهام تاکنون چند بار کام دارندگان آن را شیرین کرده و در بورس امکان خرید و فروش آن فراهم شد البته طبق قانون مددجویان کمیته امداد و بهزیستی دارای معافیتهای پرداخت هستند اما از محل آورده های بقیه مردم باید از محل سود سهام عدالت در 10 سال پرداخت انجام شود چون این شرکتها پر فروش ترین شرکتهای دولتی بوده اند.

افضلی؛ مدیر کل وقت سازمان خصوصی سازی، پشتوانه آنان را 67 شرکت بزرگ بر اساس اصل 44 دانسته است.

بیش از 12 سال از تصویب این قانون گذشته و دولت اعلام که این شرکتها سود چندانی نداشتند که این امر منجر به انجام تحقیق و تفحص توسط مجلس شورای اسلامی شد.

ندیمی؛ نماینده مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: تحقیق و تفحص به کمیسیون و نیز صحن مجلس کشیده شد و تصویب شد 15 نفر به این کار مبادرت کنند.

همچنین سال گذشته گفته شد تا پایان 95 این توزیع سود انجام می شود اما پس از وعده دادن در اواسط سال جاری بالاخره در دی ماه آغاز شد و همچنین گفته شد مردم برای مالکیت قطعی باید 470  هزار تومان نقدی پرداخت کنند.

پوری حسینی؛ رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: گیر اصلی ماجرا این است، این 42 هزار میلیارد تومان سهمی که به 42 میلیون نفر و الان49 میلیون نفر اختصاص می یابد بنا به اظهارات قانون می بایست میزان سود شرکتها که باید به خزانه تحویل می شده  تامین شود در حالی که در حال حاضر 18 هزار و 800 میلیارد تومان است.

جایگزینی دو شرکت زیان ده به جای هفت شرکت سود ده در سبد سهام عدالت

پورابراهیمی؛ رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در پایان بهمن و اسفند هیئت وزیران مصوبه ای تصویب کردند تا هفت شرکت پالایشی سود ده بورسی را از سبد سهام عدالت خارج و دو شرکت کم بازده غیربورسی را جایگزین کنند.

پوری حسینی نیز گفت: از این 60 شرکت به اندازه سود نقدی گرفتیم تا به صندوق های قابل معامله در بورس برای توزیع میان 49 میلیون نفر بریزیم و یونیت آن را به حساب افراد انتقال دهیم که البته قابل معامله است.

کلمات کلیدی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن:

کشورهای اسلامی در اثر تمسک نجستن به قرآن دچار «بیماری ذلت» شده‌اند/ایران با عمل به قرآن مقابل آمریکا ایستاده و پیشرفت کرده است

مرصادنیوز: رهبر معظم انقلاب با تأکید بر اینکه بی‌توجهی و عمل‌نکردن به قرآن موجب ضربه‌پذیری خواهد شد، گفتند: متاسفانه امروز، کشورهای اسلامی به‌دلیل عمل نکردن به قرآن گرفتار ضربه‌ عقب ماندگی و تسلط کفار شده‌اند.

افزایش 11 درصدی قربانیان سوانح رانندگی؛

جاده های مرگبار" قتلگاه" کرمانشاهی ها

"خانقاه عارفان" چشم به راه حضوری باشکوه؛

"بازی دراز" در تب و تاب میزبانی زائران نور

به منظور بازدید از روند بازسازی مناطق زلزله زده صورت گرفت؛

حضور فرمانده سپاه درمناطق زلزله زده سرپل ذهاب/افتتاح مساکن احداثی

پربازدیدها