کد مطلب: 334067
پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ - ۱۲:۱۱

لزوم حمایت از تخصص ایرانی؛

آمادگی پیام رسان های وطنی برای جایگزین شدن با یک پیام رسان مشکوک

مرصادنیوز: پیام رسان های داخلی در شرایط فعلی آمادگی استفاده توسط کاربران ایران را دارند و این نیازمند حمایت مسئولین است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،بعد از محدود شدن تلگرام، مدیران پیام رسانهای داخلی خواستار حمایت بیشتری از سوی مسئولان شدند زیرا وقایع و آشوبهای اخیر ثابت کرد که مادامی که سرورهای پیام رسانها در دست بیگانگان باشد امکان اغتشاش و ناامنی و سو استفاده وجود خواهد داشت.

در آشوبهای اخیر دولت و کشور مجبور شدند دست به دامن یک پیام رسان روسی شوند تا کانالهایی که ساخت بمب در آن آموزش داده می شود را فیلتر کند با این حال چنین مباحثی در کانالهای ضد امنیتی دیگر از سر گرفته شد که این از ضرورت استفاده از پیام رسانهای داخلی است.

تلگرام پایبند به رعایت قوانین کشور ایران نیست

مومن نسب؛ کارشناس فضای مجازی در این باره گفت: تلگرام با اینکه قوانین بسیاری از کشورها از جمله کشورهای اروپایی را رعایت می کند اما در برابر جغرافیای جمهوری اسلامی ایران با وجود اینکه حجم زیادی از کاربران آن را تشکیل داده شانه خالی می کند.

وی با اشاره به اینکه کاسبان فضای مجازی در پی فیلترینگ تلگرام از نرم افزارهای ایرانی یا پیام رسانهایی که مقررات کشور ما را رعایت می کنند استفاده کنند افزود: در این صورت اطلاعات از کشور خارج نمی شود، اجازه سیاست گذاری خارجی ها بر مردم طرد و امکان هک از سوی کاربران خارجی وجود نخواهد داشت همچنین حجم اینترنت کاربران نیز تا 70 درصد کاهش خواهد یافت.

امکانات پیام رسانهای داخلی از خارجی ها بیشتر است

تقوی؛ مدیر پیام رسان داخلی بله گفت: هدف این است کسب و کار بر مبنای اقتصاد پلت فرمی در حوزه های مختلف کسب و کارهای خانگی مطرح شود.

مدیر پیام رسان سروش نیز در خصوص امکانات این پیام رسان گفت: در این نرم افزار روش امکان فروشگاه و پرداخت قبض، شارژ وجود دارد.

کاظمی ؛ مدیر آی گپ هم گفت: در صورتی که این مجوز را بگیریم ظرف یکی دو هفته امکانات مذکور را اضافه خواهیم کرد.

وی افزود: یک سری از کسب و کارها در تلگرام مختل شده مثل فروش وی پی ان یا مواد مخدر که پیام رسانهای داخلی نمی تواند این کارها را بکنند زیرا ما ملزم به رعایت قوانین کشور هستیم و این اقدامات خلاف مباحث اعتقادی است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

گزارش؛

طوق خام‌فروشی بر گردن معادن قیر کرمانشاه /ظرفیت فراموش شده «فرآوری»

مرصادنیوز: وضعیت ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در حوزه کشاورزی استان کرمانشاه ظاهرا خوب است، اما در حوزه معدن هنوز هم معادن ما گرفتار خام‌فروشی هستند و از ظرفیت فرآوری برای ایجاد ارزش‌افزوده هنوز نتوانسته‌اند بهره‌ای ببرند.

پربازدیدها