کد مطلب: 334281
شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۱۵:۱۲

استاندار کرمانشاه خبر داد:

توزیع ۹۰ میلیارد تومان کمک فنی و اعتباری در استان کرمانشاه

مرصادنیوز: استاندار کرمانشاه از ۹۰ میلیارد تومان کمک فنی و اعتباری در استان طی امسال خبر داد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، هوشنگ بازوند امروز شنبه در شورای اداری شهرستان سنقر، ضمن تقدیر از امام جمعه شهرستان، پیگیری های نماینده محترم مردم و تلاش های فرماندار شهرستان سنقر گفت: علاوه بر مصوباتی که داشتیم چند نکته ای در خصوص بحث اشتغال داشتیم اما آقای فرماندار حتما قبل از اینکه این مصوبات را ابلاغ کند، پیشنویس آن را به ما بدهد. چرا که این مصوبات تعهدات زیادی برای ما ایجاد  خواهد کرد.

استاندار کرمانشاه افزود: به دلیل درگیری که در بحث زلزله برای ما پیش آمد نتوانستیم زودتر به سنقر سفر کنیم و از این بابت عذرخواهی می کنیم.

وی با اشاره به مصوبات قبلی شورای اداری سنقر تصریح کرد: در بحث پرورش ماهی قرار شد تا سقف ۲۰۰ تن برای هفته دولت ۹۷ به بهره برداری برسانیم و از دهه فجر امسال هم شروع عملیات اجرایی آن را داشته باشیم.

این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر دغدغه همه ما بحث اشتغال است، خاطرنشان کرد: اشتغال یک چالش بزرگی پیش روی استان ما بوده، چالشی که فراتر از زلزله است.

بازوند با بیان اینکه همانطور که استاندار به صورت ریسک پذیر کار می کند باید در موضوع اشتغال هم دقیقا مشابه این عمل کند.

وی تاکید کرد: همانطور که یک مدیری برای زلزله سر از پا نمی شناسد و مدام کار می کند برای اشتغال هم باید همین کار ها را کرد و اگر این طور نباشد فرا باید هزینه سنگینی بابت اینکه الان این کار ها را انجام ندادیم  بپردازیم.

استاندار کرمانشاه خطاب به مدیران شهرستان سنقر و استان گفت: از مدیران محترم  این تقاضا را داریم. مدیران در باره اشتغال باید آن روحیه مدیریت جهادی را داشته و پای کار بیاورند.

وی با بیان اینکه ما هرجا مدیریت جهادی را بکار گرفتیم موفق بودیم، گفت: امروز هم الگوی اقتصاد مقاومتی مطرح است.

بازوند با بیان اینکه  وقتی مقام معظم رهبری  اقتصاد مقاومتی را به عنوان راهبرد اصلی کشور مطرح می کند، درست است و در واقع همین اقتصاد مقاومتی  تنها سند راهبری است که همه کشور روی آن اجماع دارد.

وی تصریح کرد: هم بخش خصوصی با جان و دل می پذیرد و هم قوه مجریه پذیرفته و فرماندهی برای آن ایجاد می شود. وقتی فرماندهی برای یک کار اقتصادی درست می شود یعنی از حالت عادی باید عبور کنیم و به سمت فرماندهی کار اقتصادی برویم.

این مسئول ادامه داد: قوه مقننه اعتقاد کارشناسی بر روی آن دارد و قوه قضاییه همینطور. بخش خصوصی نیز و کارشناسان و اقتصاد دانان هم همین نظر را داشته و به آن اعتقاد دارند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی برای کشور یک فرصت است، تاکید کرد: ما باید از آن استفاده کنیم. واقعیت این است که نه دیگر در کشور فرصت داریم و به طریق اولی در استان کرمانشاه، که خدای نکرده بخواهیم فرصت سوزی بکنیم.

وی تاکید کرد: باید به گونه ای عمل کنیم که ۴ روز دیگر نیاییم بگویم که کاش از این فرصت ها استفاده می کردیم و نکردیم. کما اینکه الان خیلی راحت می گوییم ای کاش از اصل ۴۴ قانون اساسی  استفاده می کردیم و اکنون هم قبطه اش را می خوریم و این نشان می دهد که خوب اجرا نشده است.

بازوند با تاکید بر اینکه باید اقتصاد مقاومتی را این استان به خوبی اجرا کنیم، گفت: خوشبختانه ابزار آن هم اکنون فراهم است و ما باید موانعی که بر سر راه است را برداریم.

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد مقومتی باید توسط مردم اجرا شود. رویکردی که مقام معظم رهبری در رویکرد های ۲۴ گانه مقام معظم رهبری ابلاغ کردند نیز همین بود.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: دقیقا ۱۱ رویکرد آن مردمی است. یعنی مردم باید در آن نقش آفرینی کنند و این وظیفه ماست که شرایطی را به وجود بیاروریم تا مردم پای کار بیایند.

وی افزود: از جمله مواردی که الان در سیستم بانکی است و شرایط خاصی دارد این است که دولت آمده کمک هایی اعتباری برای آن گذاشته است.

این مسئول ادامه داد: ما همین الان و در ۹۶  قرار است تا هفته آینده مبلغی نزدیک ۹ میلیارد تومان کمک های فنی و اعتباری توزیع کنیم. لذا فرماندار سنقر و تیمش در شهرستان باید از فرصت استفاده کنند چرا که از این مبلغ سهمی دارند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

گزارش؛

طوق خام‌فروشی بر گردن معادن قیر کرمانشاه /ظرفیت فراموش شده «فرآوری»

مرصادنیوز: وضعیت ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در حوزه کشاورزی استان کرمانشاه ظاهرا خوب است، اما در حوزه معدن هنوز هم معادن ما گرفتار خام‌فروشی هستند و از ظرفیت فرآوری برای ایجاد ارزش‌افزوده هنوز نتوانسته‌اند بهره‌ای ببرند.

پربازدیدها