کد مطلب: 334496
دوشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۹:۳۶

یک منجم و ستاره شناس در گفتگو با مرصاد:

پدیده شهاب سنگ در خصوص منشاء نور و صدای انفجار دیشب کرمانشاه یک احتمال است

مرصادنیوز: یک منجم و ستاره شناس گفت: در خصوص منشا صدای انفجار و نور دیده شده در آسمان شهر کرمانشاه نمی توان اظهار نظر قاطعی داشت اما مشخصات گفته شده توسط شاهدان عینی بی شباهت به انفجار شهاب سنگ نیست

علیرضا اسلام پیا منجم و ستاره شناس به شبکه اطلاع رسانی مرصاد  گفت: در خصوص منشا صدای انفجار و نور دیده شده در شب گذشته در آسمان شهر کرمانشاه نمی توان اظهار نظر قاطعی داشت اما مشخصات گفته شده توسط شاهدان عینی بی شباهت به انفجار شهاب سنگ نیست.

وی افزود: اینکه صدای انفجار شنیده شود، لرزش آن احساس شده و نور در آسمان دیده شود و در عین حال آثاری از انفجار در محدوده رویت این نشانه ها نباشد بی شباهت به انفجار شهاب سنگ ها در ارتفاع های پایین جو نیست.

 این کارشناس افزود: زاویه ورود شهاب سنگها به جو و همچنین سرعت ورود آنها به جو تعیین کننده میزان نزدیک شدن آنها به سطح زمین، بالا رفتن میزان درجه حرارت سطح آنها و البته شدت انفجاری است که برای شهاب سنگها رخ می دهد.

اسلام پیا تصریح کرد: بررسی های روزهای بعد می تواند صحت این فرضیه را رد یا تایید کند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

وقتی یخبندان آقای مدیرکل را غافلگیر کرد؛

استخاره مدیریت بحران کرمانشاه برای تعطیلی مدارس!

مرصادنیوز: تعطیلی مدارس کرمانشاه امروز با ناهماهنگی‌هایی روبرو شد که همه را سردرگم کرده بود.

پربازدیدها