کد مطلب: 339996
پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۱۳:۰

مسافران نوروزی در استان کرمانشاه برای اقامت شبانه به کجا مراجعه کنند؟

مرصادنیوز: مراکز اقامتی در استان کرمانشاه برای میزبانی از گردشگران نوروزی آماده هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، استان کرمانشاه یکی از مقصدهای هدف گردشگری در کشور محسوب می شود که هر ساله در ایام نوروز و دیگر تعطیلات میزبان گردشگران زیادی است.

از آنجایی که مراکز اقامتی یکی از لازمه های پذیرش گردشگر محسوب می شود، در ادامه به مراکز اقامتی در استان کرمانشاه نگاهی انداخته ایم.

مراکز اقامتی قصرشیرین

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، سیروس ادیب در گفتگو با الوند خبر، اظهار داشت: اکنون 13 هتل با 300 اتاق در سطح شهر قصرشیرین و منطقه مرزی خسروی قرار دارند که برای پذیرایی، اسکان مهمانان و مسافران نوروزی خدمات مطلوب اقامتی با قیمت مناسب ارائه می دهند.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قصرشیرین تصریح کرد: از این تعداد واحد اقامتی در مجموع یک هزار و 33 تخت دارند که در پی تعطیلی مرز خسروی اکنون تنها 3 هتل آن برای پذیرای از مهمانان نوروزی فعال است.   

وی افزود: هتل ها و مکان های اقامتی این شهرستان از درجه یک تا سه متغیر است و علاوه بر در اختیار داشتن امکانات مطلوب پذیرایی و اسکان با قیمت های مناسب خدمات ارائه میدهند.

رئیس اداره آموزش و پرورش قصرشیرین نیز در گفتگو با الوند خبر از تجهیز و آماده سازی 95 کلاس درس برای اسکان مهمانان نوروزی در این شهرستان مرزی خبر داد.

کامران آبی افزود: جهت اسکان مسافران نوروزی در شهرستان، از مدتها قبل برنامه ریزی شده است که در این خصوص 13 مدرسه به وسایل رفاهی و گرمایشی تجهیز و آماده سازی شده است.

وی تصریح کرد: این مدارس و مراکز اقامتی آماده پذیرایی از میهمانان فرهنگی و غیرفرهنگی و عموم مردم از 26 اسفند تا روز 13 فروردین ماه سال آینده خواهد بود. 

مدیر آموزش و پرورش قصرشیرین با اشاره به اینکه تکریم و ارائه خدمات رفاهی به عموم مردم و میهمانان نوروزی از مهم ترین اهداف اجرای طرح اسکان نوروزی در مدارس است، گفت: در این خصوص جلسات زیادی با مجوعه ادارات شهرستان برگزار شده است چراکه در راه ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی،همکاری وحمایت همه دستگاههای اجرایی شهرستان لازم وضروری است.

1

مراکز اقامتی روانسر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد به نقل از سراب روانسر،   آموزش و پرورش شهرستان روانسر همه ساله مدارسی را برای میهمانان نوروزی در نظر می گیرد که در نوروز 96 ، 8 مدرسه برای اسکان میهمانان در نظر گرفته شده است، که هزینه اسکان در این مدارس بستگی به اشتغال میهمان دارد که در سه سطح از جمله فرهنگی، کارمند و آزاد در نظر گرفته می شود.  

شهردای و هلال احمر شهرستان روانسر در دو نقطه از شهرستان با برپایی چادر در جهاد کشاورزی و کنار دست سراب بصورت موقت، امکان اسکان میهمانان را فراهم نموده اند، که هزینه ای برای میهمانان ندارد.  

سیف الله رنجبر ریئس اداره میراث فرهنگی شهرستان روانسر در گفتگو با خبرنگار سراب روانسر عنوان داشت: سه واحد اقامتگاه بوم گردی در روستاهای کانی کچکینه و کیلانبر بخش مرکز، چهار واحد در مجتمع عبدالهی در روستای شبانکاره بخش شاهو و دو واحد اقامتی در روستای قوری قلعه بخش شاهو آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی هستند.

مراکز اقامتی سنقروکلیایی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، دبیر اجرای خدمات سفر در شهرستان سنقروکلیایی در گفتگو با خبرنگار سهیل سنقر، از آمادگی و تمهیدات لازم جهت اسکان مسافران نوروزی خبر داد و گفت: تاکنون 2‌ مدرسه و خوابگاه، مجموعه تربیت بدنی و دو هتل و مهمانسرا در سطح شهرستان سنقروکلیایی فعال شده‌اند و برای خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی آمادگی کامل دارند.

داریوش فرمانی ادامه داد: جهت اسکان مسافران نوروزی محل های اقامتی ذکر شده از 27 اسفند لغایت 15 فروردین پذیرای مهمانان نوروزی در این شهرستان خواهد بود.

 

مراکز اقامتی سرپل ذهاب

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد به نقل از بازی دراز، با توجه به اینکه در زلزله اخیرآسیب های جدی به مراکز اقامتی و تفریحی  شهرستان سرپل ذهاب وارد شد اما تمامی تمهیدات لازم برای اسکان و اقامت مسافران و کاروان های راهیان نور در این شهرستان فراهم شده و افرادی که سرپل ذهاب را برای ایام تعطیلات نوروز انتخاب می کنند حتما کوله باری از خاطره همراه خود بعنوان توشه سفر به این دیار به سوغات خواهند برد.

تمهیدات لازم جهت استقبال ازمهمانان و مسافرین در این ایام توسط ستاد سفرهای نوروزی آموزش وپرورش و اداره میراث فرهنگی اندیشیده شده است و 28 ستاد اسکان در نظر گرفته شده است و همچنین روستاهای پیران و پاطاق بعنوان ستاد اسکان میزبان میهمانان نوروزی خواهند بود.

درسطح شهرستان سرپل ذهاب 8 مدرسه و 80کلاس درس برای اسکان آماده شده است که مجهز به  سیستم های گرمایشی و سرمایشی  وامکانات رفاهی یخچال، فرش، حمام عمومی و سرویس بهداشتی و آشپزخانه هستند.

شروع تحویل مدارس و اسکان موقت از بیست و هشتم اسفند ماه سالجاری آغاز و تا پایان وقت روز سیزدهم فروردین سال آتی ادامه خواهد داشت.

مراکز اقامتی هرسین و بیستون

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد به نقل از دیوانگاه، در شهر هرسین دبیرستان الزهرا(س) واقع درساختمان ولایت جنب اداره آموزش وپرورش بعنوان مرکز ستاد اسکان با 10 اتاق، نمازخانه، حمام، تلویزیون، یخچال، پتو ومتکا، آشپزخانه مرکزی و سایر ملزومات اسکان درنظرگرفته شده است.

درصورت نیاز دبیرستان شهیدناصری نیز با ده کلاس ونمازخانه و وسایل مقدماتی اسکان آماده پذیرش مسافران خواهد بود.

گفتنی است تعداد سه سوئیت ویژه باتمام امکانات رفاهی درمرکز رفاهی آموزشی فرهنگیان نیز آماده پذیرش خواهند بود و در صورتی که میهمانان مایل به برپایی چادر باشند سالن ورزشی ولایت برای این منظور در نظر گرفته شده است.

در شهر بیستون نیز هتل ها و اماکن اقامتی آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی هستند، در مجموعه بیستون چند مرکز رفاهی و اقامتگاهی در نظر گرفته شده است که مهمترین آنها هتل لاله عباسی است که جزو بوتیک هتل های ایران و در سطح الف قرار دارد و همچنین مجموعه پذیرایی شربخانه بیستون است که در مجموعه تاریخی کارونسرای عباسی پذیرای گردشگران عزیز می باشد.

در بحث اسکان مهمانان نوروزی با همکاری آموزش و پرورش بیستون 36کلاس مجهز و با امکانات رفاهی و 20کلاس در دست تجهیز در مجموع 56کلاس در سطح مدارس برای اسکان در نظر گرفته شده است.

گفتنی است یک سالن ورزشی در روستای سنقر آباد بیستون نیز جهت مواقع ضروری و بارندگی جهت اسکان موقت در نظر گرفته شده است.

1

مراکز اقامتی پاوه

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد به نقل ازهزار ماسوله، در خصوص تاسیسات اقامتی در شهرستان پاوه می توان به هتل ها، مهمانسراها، سوئیت های شهرداری در پارک شهید کاظمی، برخی از مدارس شهرستان و اقامت گاه های آزاد و منازل استیجاری در روستاهای گردشگری در سطح شهرستان اشاره کرد که دارای کیفیت و ارائه خدمات مختلفی نسبت به یکدیگر هستند و امکان اسکان میهمانان را فراهم کرده اند.

شهرستان پاوه دارای یک هتل چهار ستاره ارم و یک هتل دو ستاره اورامان روبروی ترمینال کرمانشاه است. در کنار این هتل ها، مهمانسراها و مدارس سطح شهرستان نیز آماده اسکان مسافرین نوروزی در تعطیلات سال نو خواهند بود.

رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی در گفتگویی با خبرنگار هزارماسوله اظهار داشت: دو هتل ارم پاوه و ستاره اورامان آماده ارائه خدمات به مهمانان نوروزی هستند.

هادی شریفی افزود: در کنار این هتل ها، 70 خانه استیجاری، 15 اقامتگاه بوم گردی، 20 مهمانسرا، 60 واحد پذيرايی، 4 ايستگاه نوروزی، 10 فروشگاه صنايع دستی، 5 روستای هدف گردشگری، دو موزه روستايی در روستاهای شركان و خانقاه و يك موزه شهری در پاوه هم آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی خواهند بود.

وی گفت: قیمت مکان های اقامتی برای گردشگران نيز برای امسال نسبت به پارسال جهت رفاه حال مسافران افزایش پیدا نکرده است.

مراکز اقامتی کنگاور

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، منوچهر پاشایی در گفتگو با خبرنگار آفتاب کنگاور بیان داشت: نشست های متعددی در این حوزه تحت عنوان ستاد هماهنگی خدمات سفر در فرمانداری کنگاور برگزار و تصمیماتی خوبی هم از جمله برگزاری آئین های سنتی، برپایی نمایشگاه های صنایع دستی، توزیع تراکت و دفترک های های تبلیغاتی با هدف معرفی جاذبه های گردشگری، اقامتی، پذیرایی و نیز تعداد 30 اتاق با تمام امکانات برای مسافران و گردشگران به این شهرستان پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه در تعطیلات نوروز 96 دست کم پنج هزار مسافر در مراکز اقامتی کنگاور پذیرش شدند، ادامه داد: پیش بینی می شود در نوروز 97 میزان حضور مسافران به این شهرستان نسبت به گذشته بیشتر شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کنگاور گفت: هم اکنون تمامی مراکز اقامتی و پذیرایی اعم از مدارس و مکان های شهرداری آماده استقبال از مسافران است.

پاشایی افزود: همچنین از مسئولان کمیته های 10 گانه بویژه کمیته ستاد هماهنگی خدمات سفر خواسته شد تا برای ساماندهی، توسعه و ارتقای خدمات سفر به منظور رفاه حال مسافران و گردشگران نظارت و کنترل لازم بر تاسیسات گردشگری، اقامتگاه های بین راهی، جایگاه های سوخت، سرویس های بهداشتی مسجدهای بین راهی و نیز بازار عرضه کالا داشته باشند.

وی از آمادگی آموزش و پرورش در واگذاری خانه معلم خبر داد و گفت: خانه معلم کنگاور با وجود 10 اتاق مجزا آماده پذیرایی از مسافرین نوروزی خواهد بود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کنگاور با اشاره به برخورداری این شهرستان از مواهب و جاذبه های طبیعی و تاریخی منحصر بفرد تاکید کرد که باید با فراهم کردن امکانات و شرایط لازم بنحوی برنامه ریزی کرد تا میزان ماندگاری مسافران، گردشگران داخلی و خارجی به این شهرستان را افزایش داد چرا که چنین اتفاقی به رونق اقتصادی منطقه می انجامد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

معرفی گنجینه‌های دوران دفاع مقدس / 4

حماسه‌های «بازی دراز» /ناگفته‌های جنگ در خاطرات یک سردار

مرصادنیوز: حماسه‌های بازی‌دراز روایتگر خاطرات سرتیپ دوم بازنشسته امیر محمود بدری از رشادت‌های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است که ناگفته‌های جنگ را روایت می‌کند.