سرویس: از ديگر رسانه ها کد خبر: 340026 ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۳

در همایش «علم متعهد» صورت گرفت

هدیه رهبر انقلاب به نخبگان دانشگاه شریف/ مدال‌هایی که ارزشش برای دانشجویان چندین برابر شد

مرصادنیوز: در همایش «علم متعهد» هدیه رهبر معظم انقلاب رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به دانشجویان و نخبگان دانشگاه شریف اهداء شد.

هدیه رهبر انقلاب به نخبگان دانشگاه شریف/ مدال‌هایی که ارزشش برای دانشجویان چندین برابر شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، 13 دی ماه سال گذشته، دانشجویان نخبه‌ دانشگاه شریف بیش از ۸۰مدال المپیاد جهانی و کشوری خود را به رهبر انقلاب هدیه کردند و معظم‌له در آن دیدار فرمودند: «من هدیه‌های شما را با کمال میل و مفتخرانه می‌پذیرم، اما بعد آن‌ها را به خود شما برمی‌گردانم. یعنی دلم می‌خواهد که شماها این نمادها را در خانه‌های خودتان، در محل کارتان، وقتی محل کار داشته باشید، نگه دارید و حفظ کنید. ولی خب این‌ها را الان که شما به من می‌دهید، بنده با کمال میل از شما می‌پذیرم؛ از همه‌تان.»

بنابراین گزارش، طبق وعده ای که رهبر معظم انقلاب به دانشجویان داده بودند، ایشان مدال‌های دانشجویان را به خودشان بازگردانند و  به قول دانشجویان ارزش مدال‌ها برایشان چندین برابر شد.

همچنین مقام معظم رهبری یک چفیه‌ به دانشجویان نخبه دانشگاه شریف و صاحبان مدال‌ها اهدا کردند.

به گزارش فارس، این مدال‌ها عصر امروز در همایش در همایش «علم متعهد» توسط رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها یک بار دیگر به دانشجویان نخبه دانشگاه شریف اهدا شد.

 

لازم به ذکر است این مراسم با حضور وزیر علوم و رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و جمعی از دانشگاهیان و نخبگان در سالن جابرابن حیان دانشگاه شریف برگزار شد.

همچنین هدف از برگزاری همایش علم متعهد پیگیری فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با رؤسای دانشگاه‌ها است.

رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند: « ما می‌خواهیم کشور خودمان- در درجه‌ی اوّل، حالا بحث کشورهای دیگر و مسائل بین‌المللی و جهانی را نمی‌کنیم- یک کشوری بشود که به آن خطوط آرمانی اسلام برسد... جامعه‌ای که در آن، هم علم هست، هم پیشرفت هست، هم عزّت هست، هم عدالت هست، هم قدرت مقابله‌ی با امواج جهانی هست، هم ثروت هست؛ یک تصویر این‌جوری؛ ما به این می‌گوییم تمدن نوین اسلامی، می‌خواهیم کشورمان به این‌جا برسد... مسئولیت دانشگاه را بر این اساس قرار بدهید، برنامه‌ها را بر این اساس بریزید که ... این دانشگاه چه نقشی می‌تواند ایفا کند برای ایجاد تمدّن نوین اسلامی و آن‌چنان جامعه‌ای و آن‌چنان ایرانی؟ روی این باید فکر کنید؛ یعنی همه‌کارها را بر این اساس باید قرار بدهید.»

لازم به ذکر است در این همایش از سخنان مقام رهبری در دیدار با دانشجویان و نخبگان دانشگاه شریف هم رونمایی شد.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها