کد مطلب: 340458
پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۹:۵۶

یادداشت: وحید مرادی

کدام دهه شصتی ها ؟!

مرصادنیوز: در چند سال گذشته آنچه که از دستگاه سخن پراکنی دولت تدبیر و امید شنیده می شد، یک مضمون بیشتر نداشت و آن اینکه؛ ریشه تمام مشکلات کشور در دولت سابق خلاصه می شود! 

یادداشت-وحید مرادی/  در چند سال گذشته آنچه که از دستگاه سخن پراکنی دولت تدبیر و امید شنیده می شد، یک مضمون بیشتر نداشت و آن اینکه؛ ریشه تمام مشکلات کشور در دولت سابق خلاصه می شود!

در واقع بهترین توجیه برای نقایص، کم کاری ها و ... در دولت های یازدهم و دوزادهم این است که خود را جانشین دولتی معرفی کنند که ریشه تمام مفاسد، مشکلات، معضلات، موانع اقتصادی و ... بوده است. اما اخیرا گویا این استراتژی آنقدر نچسب و پوسیده شده که سخنگویان دولتی هم به فکر تغییر آن برآمده و در حال ریشه سازی! برای ضعف های مدیریتی خود هستند؛ اظهارات مهندس جهانگیری در انتقاد از دهه شصتی ها و نسبت دادن تمام مشکلات کشور به این نسل نیز از این دست ابتکارات دولت است!. 

اما آقای جهانگیری دقیقا نگفتند که منظور کدام دهه شصتی هاست؟ آیا منظور افرادی است که در دهه شصت به دنیا آمدند یا مدیرانی که از دهه شصت تا کنون به اشکال مختلف خود را به دولت ها تحمیل کرده اند؟ اگر منظور متولیدن دهه شصت است، که خدمت ایشان باید عرض کنم این نسل بی نوا هنوز مجال حضور در عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجرایی و .. را نیافته اند که بتوانند منشا اثر (یا همان مشکلات! مد نظر جناب جهانگیری) باشند. اما شاید برای پاسخگویی به این سوال که آیا ریشه مشکلات جاری کشور دهه شصتی ها هستند؛ بد نباشد کارنامه یک مدیر دهه شصتی از جمله خود جناب جهانگیری را مورد بررسی قرار دهیم که نمونه بارز یک دهه شصتی از نوع دوم است!

اسحاق جهانگیری در سن 22 سالگی سابقه مدیریتی خود را در جهاد کشاورزی آغاز کرد و در 27 سالگی نماینده کرمان شد. او در سن 35 سالگی به عنوان استاندار اصفهان منصوب شد و با روی کار آمدن دولت اصلاحات بعنوان وزیر صنایع و معادن در کابینه دولت قرار گرفت. پس از دولت اصلاحات وی مدتی را از فضای دولتی فاصله گرفت به فعالیت های اقتصادی پرداخت. اما با تشکیل دولت روحانی مجددا به دولت بازگشت و بالاترین پست اجرایی کابینه حسن روحانی را در اختیار گرفت!.

حال این سوال مطرح است: جناب آقای جهانگیری ریشه مشکلات را باید از چه کسی سوال کرد؟. از متولدین دهه شصت یا مدیران دهه شصتی؟! 

کلمات کلیدی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

با اجرای طرح نظارتی صورت می‌گیرد؛

رصد بازار کرمانشاه در آستانه شب یلدا /گرانفروشان نقره‌داغ می‌شوند

مرصادنیوز: بازار کرمانشاه در آستانه شب یلدا زیر ذره‌بین بازرسان قرار گرفته و مسئولان تعزیرات حکومتی می‌کویند با متخلفان و گران‌فروشان به صورت جدی برخورد خواهند کرد.

پربازدیدها