کد مطلب: 340999
سه‌شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۹:۲۷

بی توجهی به نوسازی صنایع مستهلک؛

از یاد رفتگان

مرصاد نیوز: یکی از مشکلات بزرگ صنعت کشور، صنایع مستهلک است که نیاز به نوسازی دارد و این در حالی است که به این موضوع بی توجهی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، در حالی که قرار بود طرح نوسازی صنایع تا پایان امسال اجرا شود اما تاکنون فقط پنج درصد آن محقق شده است. در واقع تلاش ها بر این بود که صادرات بنگاه های تولیدی تقویت شود.

شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت در این باره گفته است: فقدان باور و عزم ملی به اینکه صادرات تنها راه شکوفایی اقتصاد است، مشکل فعلی  ما است.

عدم ایجاد توفیق

صالح نیا، معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت نیز گفته است: آن اندازه که لازم است موفقیت حاصل نشده  زیرا از پنج هزار و 600 درخواست تنها یک هزار و 200 درخواست به بانک معرفی و 140 واحد موفق به کسب نوسازی با 480 میلیارد تومان شدند.

صنایع اولویت اول کشور نیست

حسینی کیا، عضو هیئت رئیسه صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه های صنایع به آن به عنوان اولویت های دوم و سوم نگاه می شود در حالی که باید اولویت اول باشد.

آرمان خالقی، عضو هیئت رئیسه خانه صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح موضوع اقتصاد مقاومتی یادآور می شود که باید صنایع کشور مقاوم سازی شود چون محوریت اقتصاد روی تولید است اگر تولید تامین نشود هم بازارها و هم فرصت ها از دست می رود.

تلاش برای رونق واحدهای تولیدی به جای پرداخت بیمه بیکاری

پور فلاح، یکی از فعالان اقتصادی نیز عنوان کرد: این ها در حالی که نیروی کار بیشتر و مشکلات برای دولتی ها بیشتر است خیلی ها به بیمه بیکاری هدایت می شوند در حالی که  دولت به جای پول بیمه بیکاری هزینه ها را می بایست برای سرپا نگهداشتن واحدهای تولیدی صرف کند و باید با دید بازتر و دست و دلبازتر روی مطالب کار کند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

گزارش؛

طوق خام‌فروشی بر گردن معادن قیر کرمانشاه /ظرفیت فراموش شده «فرآوری»

مرصادنیوز: وضعیت ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در حوزه کشاورزی استان کرمانشاه ظاهرا خوب است، اما در حوزه معدن هنوز هم معادن ما گرفتار خام‌فروشی هستند و از ظرفیت فرآوری برای ایجاد ارزش‌افزوده هنوز نتوانسته‌اند بهره‌ای ببرند.

پربازدیدها