کد مطلب: 341316
جمعه ۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۱۴:۵۴

امام جمعه موقت کرمانشاه تاکید کرد:

لزوم دستگیری از نیازمندان و کمک به فقرا در آستانه عید نوروز

مرصادنیوز: امام جمعه موقت کرمانشاه گفت: بر اساس آموزه‌های دینی و فرهنگی، در نوروز و عید باید از نیازمندان و مستمندان دستگیری شود و کینه و دشمنی‌ها از بین برود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، آیت‌الله محمد حجتی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته کرمانشاه با دعوت همگان به تقوای الهی و دوری از معصیت، اظهار داشت: در آستانه عید نوروز هستیم و بر اساس سفارشات ائمه اطهار علیهم السلام عید انسان روزی است که در رفتارش تغییر و تحول باشد و در آن روز گناه نکرده باشد.

امام جمعه موقت کرمانشاه نوروز را روز تحول انسان دانست و تصریح کرد: بر اساس آموزه‌های دینی و فرهنگی در نوروز و عید باید از نیازمندان و مستمندان دستگیری شود و کینه و عداوت و دشمنی‌ها از بین برود.

آیت‌الله حجتی با بیان اینکه در نوروز باید میان جوامع اسلامی صلح و انسان دوستی حکمفرما شود، گفت: در روزهای منتهی به چهارشنبه آخر سال و در چهارشنبه آخر سال نیروی انتظامی اقدامات خوبی برای پیشگیری از صدمات و حوادث انجام داد که جای تقدیر دارد.

وی در ادامه به تقارن مبارک ماه رجب و روزهای آغازین سال نو اشاره کرد و گفت: ماه رجب، ماه به اعتکاف و دعا به درگاه الهی است تا دین ما از تهاجمات دشمنان سالم بماند و روزه در ماه رجب، شعبان و رمضان ثواب بسیاری دارد و موجب برآوردن حاجات می‌شود.

خطیب جمعه کرمانشاه همچنین به در پیش بودن ۲۹ اسفند روز ملّی‌شدن صنعت نفت در ایران اشاره کرد و گفت: در روزهای انقلاب، با قیام و کوتاه کردن دست انگلیس طلای سیاه را به دست آوردیم.

آیت‌الله حجتی با اشاره به ماجرای حمله مأموران رژیم ستمشاهی به مدرسه فیضیه قم در فروردین۱۳۴۲ افزود: دوم فروردین ۱۳۶۱، عملیات فتح المبین با رمز یا زهرا (س) انجام شد و اقتدار  انقلاب و نظام حاصل گشت.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آنچه دولت باید امسال انجام دهد؛

بازیگران اصلی رونق تولید در جنگ تمام عیار اقتصادی

مرصادنیوز: رونق تولید در شرایط جنگ اقتصادی نیازمند الزاماتی است که دولت باید آنها را فراهم آورد.

پربازدیدها