کد مطلب: 341316
25 اسفند 1396،‏ 14:54:34

امام جمعه موقت کرمانشاه تاکید کرد:

لزوم دستگیری از نیازمندان و کمک به فقرا در آستانه عید نوروز

مرصادنیوز: امام جمعه موقت کرمانشاه گفت: بر اساس آموزه‌های دینی و فرهنگی، در نوروز و عید باید از نیازمندان و مستمندان دستگیری شود و کینه و دشمنی‌ها از بین برود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، آیت‌الله محمد حجتی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته کرمانشاه با دعوت همگان به تقوای الهی و دوری از معصیت، اظهار داشت: در آستانه عید نوروز هستیم و بر اساس سفارشات ائمه اطهار علیهم السلام عید انسان روزی است که در رفتارش تغییر و تحول باشد و در آن روز گناه نکرده باشد.

امام جمعه موقت کرمانشاه نوروز را روز تحول انسان دانست و تصریح کرد: بر اساس آموزه‌های دینی و فرهنگی در نوروز و عید باید از نیازمندان و مستمندان دستگیری شود و کینه و عداوت و دشمنی‌ها از بین برود.

آیت‌الله حجتی با بیان اینکه در نوروز باید میان جوامع اسلامی صلح و انسان دوستی حکمفرما شود، گفت: در روزهای منتهی به چهارشنبه آخر سال و در چهارشنبه آخر سال نیروی انتظامی اقدامات خوبی برای پیشگیری از صدمات و حوادث انجام داد که جای تقدیر دارد.

وی در ادامه به تقارن مبارک ماه رجب و روزهای آغازین سال نو اشاره کرد و گفت: ماه رجب، ماه به اعتکاف و دعا به درگاه الهی است تا دین ما از تهاجمات دشمنان سالم بماند و روزه در ماه رجب، شعبان و رمضان ثواب بسیاری دارد و موجب برآوردن حاجات می‌شود.

خطیب جمعه کرمانشاه همچنین به در پیش بودن ۲۹ اسفند روز ملّی‌شدن صنعت نفت در ایران اشاره کرد و گفت: در روزهای انقلاب، با قیام و کوتاه کردن دست انگلیس طلای سیاه را به دست آوردیم.

آیت‌الله حجتی با اشاره به ماجرای حمله مأموران رژیم ستمشاهی به مدرسه فیضیه قم در فروردین۱۳۴۲ افزود: دوم فروردین ۱۳۶۱، عملیات فتح المبین با رمز یا زهرا (س) انجام شد و اقتدار  انقلاب و نظام حاصل گشت.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن:

کشورهای اسلامی در اثر تمسک نجستن به قرآن دچار «بیماری ذلت» شده‌اند/ایران با عمل به قرآن مقابل آمریکا ایستاده و پیشرفت کرده است

مرصادنیوز: رهبر معظم انقلاب با تأکید بر اینکه بی‌توجهی و عمل‌نکردن به قرآن موجب ضربه‌پذیری خواهد شد، گفتند: متاسفانه امروز، کشورهای اسلامی به‌دلیل عمل نکردن به قرآن گرفتار ضربه‌ عقب ماندگی و تسلط کفار شده‌اند.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح در گرامیداشت عملیات بازی دراز:

تفکر انقلاب اسلامی چهره سران مرتجع عرب را بر همگان آشکار کرد

افزایش 11 درصدی قربانیان سوانح رانندگی؛

جاده های مرگبار" قتلگاه" کرمانشاهی ها

"خانقاه عارفان" چشم به راه حضوری باشکوه؛

"بازی دراز" در تب و تاب میزبانی زائران نور

پربازدیدها