کد مطلب: 341478
27 اسفند 1396،‏ 8:31:11

واکاوی شرایط سینمای ایران در سال های اخیر؛

اکران طنزهای سخیف به جای آثار فاخر / کاهش 11 درصدی مخاطب سینما

مرصاد نیوز: در شرایط فعلی و با کاهش 11 درصدی میزان مخاطب انتقادهایی جدی به سینمای ایران وارد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، امسال شاهد کاهش 11 درصدی شمار مخاطبان و رکود در سینما بوده ایم که البته بخش اعظمی از مخاطبان نیز برای دیدن فیلم های کمدی به سینما مراجعه داشته اند.

خبری از آثار جذاب در سینما نیست

سعید قاسمی، منتقد سینمایی در این باره اظهار داشت: خیلی سال است آثار پر فروشی مثل اجاره نشینها و لیلی با من است را در سینما نداریم حتی فیلم های جذاب و پرفروشی که می تواند مخاطبان فراگیر تری در میان خانواده ها و کودکان داشته باشد را نیز نداریم.

وی افزود:  در سینمای کنونیطنز کلامی رایج شده و این عادت کاذبی است که حتی در مخاط ابهام ایجاد می کند و ممکن است به یک بیماری مزمن تبدیل شود تا کمتر شاهد معنای فاخر طنز باشیم.

درصد کمی کاهش مخاطب در سینما داشته ایم!

داروغه زاده؛ معاون نظارت و ارزیابی سینما اظهار داشت: در سال جاری درصد کمی کاهش مخاطب داشته ایم اما در دو سال اخیرنسبت به سال 94 شاهد افزایش 100 درصدی مخاطبان سینما بوده ایم، بخشی از طریق سالن های سینما و بخشی نیز از طریق سینماهای خانگی و تلویزیونی که میزان آن کم نیست.

وی افزود: امسال 90 سالن به تعداد سالن های سینمایی کشور اضافه شده و همین روند رشد در سال بعد نیز ادامه دارد، همچنین انوع ژانرهای سینمایی نظیر ژانر کودک و انیمیشن نیز اضافه می شود و از سوی دیگر باید آزادی عمل بیشتری به سینما گران داده شود تا مخاطب را افزایش دهند.

1

مردم ایران هر شش سال یک بار به سینما می روند

علیرضا محمدی، کارشناس حوزه سینما نیز در این باره گفت: بین 75 کشور جهان که سالن سینما دارند در 40 کشور مردم بیش از یک بار در سال به سینما می روند این در حالی است که در ایران مردم هر پنج، شش سال یکبار به سینما می روند.

وی افزود: همچنین از هزار و 200 شهر 75 شهر سینما دارد در حالی که دسترسی به سینما یک اولویت باید باشد از سوی دیگر نباید فقط با فیلم های داخلی سینما را رونق دهیم این در کشور ما جواب نداده است.

به گزارش مرصاد ، بر مبنای آخرین اطلاعات تا پایان بهمن ماه امسال شاهد کاهش 11 درصدی مخاطبان سینما بوده ایم همچنین در این مدت 170 میلیارد تومان بلیط فروخته شده که یکصد میلیارد تومان آن مربوط به فیلم های کمدی بوده است.

کلمات کلیدی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن:

کشورهای اسلامی در اثر تمسک نجستن به قرآن دچار «بیماری ذلت» شده‌اند/ایران با عمل به قرآن مقابل آمریکا ایستاده و پیشرفت کرده است

مرصادنیوز: رهبر معظم انقلاب با تأکید بر اینکه بی‌توجهی و عمل‌نکردن به قرآن موجب ضربه‌پذیری خواهد شد، گفتند: متاسفانه امروز، کشورهای اسلامی به‌دلیل عمل نکردن به قرآن گرفتار ضربه‌ عقب ماندگی و تسلط کفار شده‌اند.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح در گرامیداشت عملیات بازی دراز:

تفکر انقلاب اسلامی چهره سران مرتجع عرب را بر همگان آشکار کرد

افزایش 11 درصدی قربانیان سوانح رانندگی؛

جاده های مرگبار" قتلگاه" کرمانشاهی ها

"خانقاه عارفان" چشم به راه حضوری باشکوه؛

"بازی دراز" در تب و تاب میزبانی زائران نور

پربازدیدها