کد مطلب: 341676
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۷:۳۶

رئیس جمهور در جلسه شورای اداری کرمانشاه:

۲۵ طرح و پروژه با اعتبار ۱۰۷۰ میلیارد تومان در کرمانشاه تصویب شد

مرصادنیوز: رئیس جمهور گفت: در این سفر اجرای ۲۵ طرح و پروژه با اعتبار هزار و ۷۰ میلیارد تومان در استان کرمانشاه مصوب شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، حجت‌الاسلام حسن روحانی در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: برای مردم اتفاقات ناگواری در سال ۹۶ پیش آمد و برای همه گران بود.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه باید تلاش کنیم که زندگی مردم به حالت طبیعی بازگردد، از تمامی افراد و مسئولانی که در خصوص زلزله زدگان کمک کردند، تشکر و قدردانی کرد.

رئیس جمهور با اشاره به ثبت رکورد امداد نجات و نجات در زلزله غرب کشور افزود: اقدامات همه نهادها جای تقدیر و تشکر دارد، اما درد و رنج مردم فراوان بود و خسارات به نسبت قدرت کمتر بود.

وی با بیان اینکه زلزله باید به فرصت تبدیل شود، تصریح کرد: باید از این تجربه هم برای استان و سراسر کشور درس آموزی کنیم.

رئیس دولت دوازدهم با اشاره به بازدید امروز خود از یک منزل روستایی در قصرشیرین که سالم مانده بود، گفت: این درس بزرگی است که اگر ساختمان ها مقاوم باشد، خسارات نیز کمتر است.

وی افزود: کشور ما روی خط زلزله است و باید در ساختمان سازی دقت کرد، در زلزله اخیر مکان هایی همچون بیمارستان که باید سرپناه مواقع بحرانی باشد تخریب شد که باید بیشتر دقت کرد.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه دولت و مردم در کنار هم خواهند بود گفت: ۴۸ ساعت بعد از زلزله مصوباتی برای این موضوع و تدابیری برای اسکان موقت و دائم داشتیم.

رئیس جمهور با تصریح اینکه تا تابستان سال ۹۷ باید خانه ها تحویل مردم شود، افزود: تلاش شود هرچه سریعتر مردم به زندگی عادی برگردند.

روحانی خاطرنشان کرد: مردم زلزله زده مصیبت دیده اند اما همه با نشاط بودند، مردمی قانع هستند و با قول حل و فصل مشکلات اسکان آنها، راضی و خشنود بودند.

وی در پاسخ به پیشنهاد نماینده مردم اورامانات در مجلس برای استمهال وام ها برای زلزله زدگان تصریح کرد: در مورد استمهال وام ها قول کلی می دهیم اما باید بیشتر بررسی شود.

روحانی مشکلات اشتغال را یادآور شد و بیان داشت: استان کرمانشاه در حوزه کشاورزی می تواند موفق باشد، همچنین باید باغداری را هم در استان توسعه داد.

وی افزود: استانی که آب و خاک حاصلخیز و مردم مقاوم و فداکاری دارد، استانی مرزی است که به راه آهن هم متصل شده و یک راه آهن استراتژیک است و خلیج فارس را به مدیترانه وصل می کند باید گره کار را پیدا کرد.

روحانی یادآور شد: راه آهن کرمانشاه یک راه آهن استراتژیک است و باید به راه آهن عراق، سوریه و سپس مدیترانه وصل شود.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مرز خسروی از سوی ما مشکلی برای بازگشایی ندارد گفت: مرز خسروی از مرزهای مهم ما است که باید بازگشایی شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آنچه دولت باید امسال انجام دهد؛

بازیگران اصلی رونق تولید در جنگ تمام عیار اقتصادی

مرصادنیوز: رونق تولید در شرایط جنگ اقتصادی نیازمند الزاماتی است که دولت باید آنها را فراهم آورد.

پربازدیدها