کد مطلب: 342321
چهارشنبه ۱۳۹۷/۱/۸ - ۱۱:۰

یادداشت: مسلم معین

دوگانه "مذاکره-مقاومت" در یک فیلم انگلیسی

مرصادنیوز: "تاریک ترین لحظات" یک فیلم تاریخی، جنگی و درام به کارگردانی جو رایت انگلیسی است و قطعه ای از تاریخ بریتانیا را در اوایل جنگ جهانی دوم روایت می کند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، "تاریک ترین لحظات" یک فیلم تاریخی، جنگی و درام به کارگردانی جو رایت انگلیسی است و قطعه ای از تاریخ بریتانیا را در اوایل جنگ جهانی دوم روایت می کند... فیلمی که "گری اولدمن" در آن برای ایفای نقش چرچیل اسکار بهترین بازیگر مرد سال ۲۰۱۸ را از آن خود کرد.

زمانی که وینستون چرچیل پس از برکناری "چمبرلین" نخست وزیر انگلستان می شود، پادشاهی بریتانیا در آستانه تصرف توسط ارتش نازی به رهبری هیتلر قرار دارد. چرچیل معتقد است برای حفظ جزیره انگلیس باید تا آخرین نفس بجنگد و اعلام می کند حاضر نیست در موضع ضعف به مذاکره بنشیند. در این شرایط توسط برخی از اعضای کابینه جنگ و هم حزبی هایش تحت فشار است تا مذاکره با هیتلر را بپذیرد و امتیاز بدهد و با اینکار "سایه جنگ" را از سر مردم بردارد... چرچیل در آستانه شکست و در دوراهی "مذاکره و مقاومت" برای حرف زدن با مردم وارد ایستگاه مترو می شود و می پرسد: آیا حاضرید برای شرایط بهتر با ارتش نازی وارد مذاکره شویم!؟ پاسخ های حماسی مردم انگلستان به چرچیل که پشتوانه نطق های او در پارلمان و ایجاد یک بسیج عمومی برای مقابله با هیتلر می شود دیدنی است... در شرایطی که یک نسخه ایرانی برای تبیین انتخاب درست در دوگانه "مذاکره و مقاومت" وجود ندارد و حتی سریال هایی مانند "عالیجناب" در حال رنگ کردن یک "رئیس جمهور وطن فروش" به عنوان قهرمان ملی برای مردم است، به رسانه ملی توصیه می کنم این فیلم را در ایام نوروز و البته در برهه های حساس پخش کند.

"تاریکترین لحظات" یک روایت تمام انگلیسی از عاقبت مذاکره با دشمن و البته راه درست حفظ عزت و اقتدار ملی در برابر فشار و تهدید و تحریم و محاصره است... عزت و اقتداری که فقط برای بریتانیا پسندیده است و در عوض پیاده نظام های نفوذی همین انگلستان در کشورهای محور مقاومت و در راس آنها ایران در حال تئوریزه کردن سازش برای وادادن قدم به قدم شاخص های قدرت استراتژیک (هسته ای، موشک، اقتصاد، نظام آموزشی و...) هستند... البته موفقیت استعمار پیر در این فقره به استعمار دوباره کشورهایی مثل ایران ختم نخواهد شد، بلکه اینبار اضمحلال تمام عیار در انتظار این ملتهاست. 

این فیلم را چند روز بعد از برگزاری مراسم اسکار دیدم و به شما پیشنهاد می کنم حتما ببینید و دیدن آن را به دیگران هم توصیه کنید.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

موج ورشکستگی مرغداری‌ها با کمبود «دان»؛

سلطان «مرغ» بازار ایران کیست؟

مرصادنیوز: انحصار شدید در واردات خوراک دام و طیور موجب ایجاد موج ورشکستگی بین مرغداری‌های کشور شده است.

پربازدیدها