کد مطلب: 342530
12 فروردین 1397،‏ 10:29:47

عدم درک درست شرایط توسط برخی سیاسیون پیرامون برجام؛

حرف های تَکراری!

مرصادنیوز: در حالی که کشور تجربه شکست برجام را گذرانده است، برخی ها مدام از برجام های بعدی صحبت می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه قبل از سفرش به تهران در گفتگویی با روزنامه فرانسوی (ژورنال دودیمانش) گفته بود؛
" برنامه موشکهای بالستیک هستند که می توانند چندین هزار کیلومتر برد داشته باشند. چنین چیزی با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل سازگار نیست و فراتر از نیاز تهران به دفاع از مرزهای خود است"

راهکنشی که یک اندیشکده بریتانیایی پیش تر بدان اشاره کرده و در گزارشی به تحلیل ویژگیهای موشکهای ایرانی پرداخته و به مقامات کاخ سفید پیشنهاد کرده بود که به دنبال حذف کامل توان موشکی ایران نباشید زیرا این یک هدف دست نیافتنی است اما به جای ان می توانید موشکهای کوتاه برد و سامانه پرتاب فضایی ایران را به رسمیت بشناسید!

حالا گویا این راهکنش انگلیسی به مذاق اصلاح طلبان و حامیان دولت خوش امده به نحوی که ناصر هادیان از حامیان برجام به جهت تئوریزه کردن برجام موشکی در بین افکار عمومی در مصاحبه با سالنامه نوروزی شرق گفته:

[ من مخالف رد کردن کلیت مذاکره هستم. چه دلیلی دارد بگوییم مذاکره نمی کنیم؟ حتی درباره موضوع موشکی. سوای مذاکرات یک راه دیگر هم پیش پای ایران وجود دارد و ان اینکه به کشورهای خواهان مذاکره پیشنهاد بدهد که برای مدت زمان محدودی برد موشکهای خود را مثلا از ۲هزار کیلومتر افزایش نمی دهد.]

از انطرف مصطفی تاجزاده هم خواستار باز گذاشتن دست دولت برای بازی برد_برد مجدد بر سر مسائل منطقه ای شده است!

حقیقتا سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است! گویا اصلا قرار نیست تا سر جماعت اصلاح طلب و حامی دولت تماسی با سنگ بی اعتمادی مذاکره با غرب داشته باشد! اظهارات فعالین این جریان در توصیه مذاکرات موشکی دقیقا همانند توجیه مذاکرات هسته ای می باشد! در ان مقطع نیز این جریان مدعی بود که با اعتماد سازی در خصوص انرژی هسته ای بهانه را از کاخ سفید گرفته ؛ تحریم ها لغو خواهد شد و مشکلات معیشتی مردم حل! حالا اما دوسالی گذشته و با همین مثلا اعتماد سازی نتوانستیم حتی یک حساب دلاری در خارج از کشور افتتاح کنیم، مضاف بر اینکه خانه امید مردم هم با تدبیر اقایان بر روی امواج تورم و رکود و بیکاری در تلاطم است! در حالی که در ابتدای دولتشان تاکید داشتند که مشکل اصلی اقتصاد سوء مدیریت است و ۱۰ تا ۳۰ درصد مشکلات اقتصادی و معیشتی مربوط به تحریم هاست.

وقتی در امریکا جان بولتون، هاسپل و مایک پمپئو دعوت به کار می شوند و شریک منطقه ای ایالات متحده هم "بندر بن سلطان" را به راس هرم قدرت بازمی گرداند تا جنگ دیپلماتیک را به اوج خود برسانند بایستی به عنوان حلقه مکمل در ایران نیز پیاده نظام کاخ سفید وارد صحنه شوند و با ژستی دلسوزانه سخن از لزوم کرنش در برابر فشارهای خارجی را طرح نمایند تا با تبلیغات گسترده رسانه های زنجیره ای خود، بتوانند محاسبات مردم و نخبگان سیاسی را تغییر دهند! درست به مانند توافق هسته ای! یادتان که هست! مدام خطر جنگ و تبدیل شدن ایران به ونزوئلا را در گوش ملت نجوا می کردند!

امیرزاهد
 

کلمات کلیدی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن:

کشورهای اسلامی در اثر تمسک نجستن به قرآن دچار «بیماری ذلت» شده‌اند/ایران با عمل به قرآن مقابل آمریکا ایستاده و پیشرفت کرده است

مرصادنیوز: رهبر معظم انقلاب با تأکید بر اینکه بی‌توجهی و عمل‌نکردن به قرآن موجب ضربه‌پذیری خواهد شد، گفتند: متاسفانه امروز، کشورهای اسلامی به‌دلیل عمل نکردن به قرآن گرفتار ضربه‌ عقب ماندگی و تسلط کفار شده‌اند.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح در گرامیداشت عملیات بازی دراز:

تفکر انقلاب اسلامی چهره سران مرتجع عرب را بر همگان آشکار کرد

افزایش 11 درصدی قربانیان سوانح رانندگی؛

جاده های مرگبار" قتلگاه" کرمانشاهی ها

"خانقاه عارفان" چشم به راه حضوری باشکوه؛

"بازی دراز" در تب و تاب میزبانی زائران نور

پربازدیدها