سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 342579 08:56 - 1397/01/13

رییس اداره حفاظت از محیط زیست سرپل ذهاب :

سیزده بدر روز بهره مندی از مواهب طبیعت است / لزوم حفاظت از محیط زیست و پرهیز از تخریب طبیعت

 سیزده بدر روز بهره مندی از مواهب طبیعت است / لزوم حفاظت از محیط زیست و پرهیز از تخریب طبیعت

مرصادنیوز: رییس اداره حفاظت از محیط زیست سرپل ذهاب باتاکید بر لزوم حفاظت از محیط زیست و پرهیز از تخریب طبیعت گفت : سیزده بدر روز بهره مندی از مواهب طبیعت است که یک نعمت الهی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل ازبازی دراز، شهرام مظفری زاده در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تبریک سال جدید در روز سیزدهم فروردین ماه یعنی روز انس با طبیعت، شهروندان را به رعایت نکات زیست محیطی و انجام اقدامات نمادین برای محافظت از محیط زیست دعوت کرد.

وی افزود: بی‌تردید یکی از اهداف نامگذاری این روز استفاده بهینه مردم از مواهب طبیعی در کنار توجه به حفظ بنیان‌های زیست محیطی است و بر همین اساس شهروندان باید در کنار بهره‌مندی از مواهب طبیعی در حفظ و نگهداری از آن نیز کوشا باشند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان گفت: درحالیکه سالانه هزاران هکتار جنگل و مرتع شهرستان به دلیل بی احتیاطی مردم و عوامل طبیعی در آتش می سوزد لذا انتظار می رود گردشگران در این روز طبیعت از روشن کردن آتش در کنار درختان خودداری کنند و محافظ طبیعت بکر و زیبای خود باشند.

وی در ادامه توصیه کرد: در روز سیزده‌بدر شهروندانی که به دل طبیعت می‌روند حتماٌ پلاستیک زباله به همراه داشته باشند و پس از جمع آوری زباله‌ها آن را به مکان‌های معین تعبیه شده انتقال دهند.

مظفری زاده با بیان اینکه رفتار همه باید نسبت به محیط زیست متعهدانه، مسئولانه و اخلاق مدارانه باشد تصریح کرد: رفتار ما نسبت به طبیعت، محیط زیست وکانون مندی‌های زیست محیطی باید با کمال احترام باشد و همگی باید در محدوده اختیارات و حریم زندگی، خود را مسئول رعایت و حفظ محیط زیست بدانیم.

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها