سرویس: اجتماعی کد خبر: 343269 08:40 - 1397/01/20

یک استاد دانشگاه مطرح کرد:

نقش پادوهای آمریکا در داخل کشور بر قیمت دلار/ ضرورت انعقاد پیمان های چند جانبه ارزی

نقش پادوهای آمریکا در داخل کشور بر قیمت دلار/ ضرورت انعقاد پیمان های چند جانبه ارزی

مرصادنیوز: عضو هیات علمی دانشگاه شاهد گفت: وقت آن است با شجاعت، پیمانهای دو جانبه و چند جانبه ارزی، وابستگی به دلار را کم کند.

فرزاد جهان بین  در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، آنچه این روزها شاهدیم مشابه اواخر دوره احمدی نژاد و روی کار آمدن روحانی و امضای برجام یک است. احتمال قوی می دهم دستهایی در کار باشند تا با ایجاد شرایط مشابه در کشور و تهدیدهای ترامپ، برجام ۲ را تحمیل کنند.

 عضو هیات علمی دانشگاه شاهد گفت: اگر قول آقای آشنا را بپذیریم که دستهایی در کار است، آن دستها قطعا دست امثال آشناست تا بقبولاند که کاپیتان، مسیر را اشتباه نشان می دهد.

جهان بین افزود: اما بدانند که اینبار یک متغیر، فرق کرده و آن تجربه ملت از برجام یک است. قطعا، نتیجه، تحمیل برجام دو نخواهد بود بلکه کنار رفتن دولت خوش خیال و ساده لوح و تاجر مسلک است.

وی تصرح کرد: من اقتصاددان نیستم اما به نظرم گره زدن قیمت دلار به موفقیت و شکست اقتصاد ایران، خواست آمریکاست و پادوهایش در داخل.

جهان بین تایید کرد: وقت آن است با شجاعت، پیمانهای دو جانبه و چند جانبه ارزی، وابستگی به دلار را کم کند. کاری که دولت و مجلس علی رغم نظر دلسوزان در این سالها نکردند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها