کد مطلب: 343404
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۱۲:۲۰

مصری در گفتگو با مرصاد:

اموال مکتب گلیم و گبه پیش از ضایع شدن به مزایده گذاشته شود

مرصادنیوز: نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید اموال مکتب پیش از اینکه از بین برود به فروش برسد و به مزایده گذارده شود.

عبدالرضا مصری در گفت و گو با خبرنگار مرصاد ،  اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر مسئولانی که می بایست پاسخگو باشند نیستند از سوی دیگر وقتی مشکلی حاد می شود ریشه ها و علل ایجاد آن فراموش می شو، اینکه چه کسانی در شکل گیری چنین تخلف بزرگی به طور مستقیم یا غیرمستقیم نقش داشته اند مهم است.

وی با تاکید بر لزوم پاسخگویی مسئولان گذشته که این تفکر را تقویت کردند تفکری که بر مبنای آن مردم به سرمایه گذاری در این موسسه پرداختند، افزود: این در حالی است که درهیچ جای دنیا سود تولید گلیم و فرش 50 درصد نیست چه اینکه دست اندرکاران این موسسه عمدتا این فرشها را از شهرهای دیگر خریداری می کردند.

مصری معرفی دست اندرکاران این مکتب به عنوان کارآفرین نمونه را یک چراغ سبز دانست و گفت: حتی در این میان به مردم گفته شد که این مکتب بهترین محل برای سرمایه گذاری است.

وی با اشاره به اینکه دادگستری و دادستانی نمی توانند پول خلق کنند، افزود: باید اموال مکتب پیش از اینکه از بین برود به فروش برسد و به مزایده گذارده شود این باعث یک کاسه شدن سرمایه ها و سهولت در نگهداری می شود.

مصری با بیان اینکه سال گذشته پیشنهادهایی برای حل مشکلات مردم ارائه شد که مورد قبول قرار نگرفت گفت: فرشهای مکتب باید توسط کارشناسان خبره قیمت گذاری شود و به نسبت به مردم بن خرید داده شود و مابه التفاوتها نیز در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه مردم حق دارند راجع به نحوه فروش اموال اطلاع داشته باشند افزود: پس از فروش اموال شاید 20 درصد مطالبات مردم نیز وصول نشود، مردم بیچاره شدند زیرا مسئولان به موقع جلوی فعالیتهای مخرب اقتصادی را نگرفتند.

مصری خاطرنشان کرد: چگونه بی هیچ سابقه ای فردی 280 میلیارد تومان جمع آوری می کند پولی که برخی از محل تسهیلات بانکی آورده اند و برخی جهیزیه های دخترانشان اما الان کسی پاسخگو نیست.

وی افزود: در نهایت دادگاه حکمی صادر می کند اما مدیر این مکتب به کتمان واقعیت پرداخته و همه اموال خود را به دستگاه قضایی معرفی نکرده زیرا چگونه است از 280 میلیارد تومان طلب اینک حدود 30 میلیارد تومان وجود دارد این در حالی است که مردم حق دارند بدانند چه زمانی به حقشان خواهند رسید.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آنچه دولت باید امسال انجام دهد؛

بازیگران اصلی رونق تولید در جنگ تمام عیار اقتصادی

مرصادنیوز: رونق تولید در شرایط جنگ اقتصادی نیازمند الزاماتی است که دولت باید آنها را فراهم آورد.

پربازدیدها