کد مطلب: 343643
پنجشنبه ۱۳۹۷/۱/۲۳ - ۱۴:۱۱

اخبار انتظامی استان کرمانشاه؛

کشف محموله بزرگ قاچاق در کرمانشاه/دستگیری عوامل درگیری مسلحانه

مرصادنیوز: فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف محموله بزرگ قاچاق به ارزش حدود ۵ میلیارد ریال، خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار «منوچهر امان اللهی» اظهار کرد: این محموله قاچاق شامل کفش، رو تختی و پوشاک می شود که توسط ماموران کشف شد.

وی در تشریح چگونگی کشف این محموله قاچاق اظهار کرد: به دنبال کسب خبری مبنی بر اینکه در یکی از انبارهای داخلی شهر کرمانشاه کالای قاچاق دپو شده است، موضوع جهت بررسی در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

سردار امان اللهی افزود: با هماهنگی مقام قضائی، گروهی از ماموران پلیس آگاهی به محل انبار موردنظر اعزام و پس از حضور مالک و بازدید از محل، تعداد زیادی کفش، پوشاک و روتختی کشف شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآوری کرد: مالک انبار پس از هماهنگی با مقام قضائی دستگیر و محموله کشف شده جهت تعیین تکلیف به محل مناسبی منتقل گردید.

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی این محموله قاچاق را نزدیک به ۵ میلیارد ریال تعیین کردند، گفت: در این راستا پرونده ای تشکیل و تحقیق در جهت روشن شدن سایر ابعاد ماجرا ادامه دارد.

سردار امان اللهی در پایان، یکی از ماموریت های اصلی پلیس در سال جاری را مبارزه با پدیده قاچاق ذکر کرد و افزود: این ماموریت در راستای تحقق شعار سال (حمایت از کالای ایرانی) با جدیت دنبال می شود.

دستگیری عوامل درگیری مسلحانه در کرمانشاه 

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از دستگیری عوامل ایجاد نزاع دسته جمعی توسط پلیس خبر داد. 

سرهنگ "حسین براری" اظهار داشت: به دنبال وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی در یکی از شهرک های حاشیه ای شهر کرمانشاه، ماموران کلانتری به منظور بررسی موضوع سریعا راهی منطقه شدند.

وی افزود: پس از حضور ماموران مشخص شد دو خانواده به دلیل اختلافات شخصی و خانوادگی با یکدیگر درگیر شده و اقدام به تیر اندازی کرده اند که با حضور به موقع پلیس در محل حادثه درگیری خاتمه پیدا کرد.

سرهنگ براری با بیان اینکه در این درگیری یک نفر بر اثر تیر اندازی مجروح شد، خاطرنشان کرد: این شخص با کمک عوامل مرکز فوریت های پزشکی به بیمارستان منتقل گردید.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه، یادآور شد: ماموران انتظامی پس از حضور در صحنه درگیری، ۵ نفر از عوامل اصلی درگیری را دستگیر و به منظور سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی کردند.

وی با بیان اینکه حضور به موقع پلیس مانع گسترش نزاع شد، تاکید کرد: برخورد با چنین مواردی یکی از وظایف پلیس است و تحت هیچ شرایطی اجازه ایجاد ناامنی نخواهیم داد.

سرهنگ براری در پایان گفت: پلیس با هرگونه ناامنی در جامعه قاطعانه برخورد می کند و افرادی که به هر دلیل دست به قانون شکنی میزنند، بدانند که عواقب سختی در انتظار آن هاست.

پلیس امنیت بسیار خوبی در جامعه ایجاد کرده است 

امام جمعه شهرستان جوانرود گفت: پلیس امنیت بسیار خوبی در جامعه ایجاد کرده و در صحنه های مختلف شاهد حضور خوب و موثر ماموران انتظامی برای برقراری نظم و امنیت بوده ایم. 

ماموستا ملا "احمد فخری" در دیدار با فرمانده انتظامی شهرستان جوانرود اظهار کرد: امروز به برکت حضور سبزپوشان نیروی انتظامی در کشور، شاهد ایرانی مقتدر و امن هستیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه هر ساله امنیت عمومی در جامعه افزایش یافته و رضایتمندی مردم نیز از اقدامات گلیس بیشتر می شود.

ماموستا فخری یادآور شد: در ایام نوروز امسال نیز که شاهد افزایش قابل توجه سفرها بودیم امنیت پایداری بر سراسر کشور حکمفرما بود و مسئله خاصی بوجود نیامد.

وی همچنین از تلاش های فرمانده، پرسنل و کارکنان انتظامی شهرستان جوانرود نیز قدردانی و برای آن ها در سال جدید آرزوی موفقیت کرد.

پلیس با تمام توان برای گسترش امنیت موجود تلاش می کند

سرهنگ "داریوش محمدی" فرمانده انتظامی جوانرود نیز در این دیدار ضمن قدردانی از رهنمودهای امام جمعه شهرستان، تاکید کرد: پلیس با تمام توان برای گسترش امنیت موجود در جامعه تلاش می کند.

وی گفت: ایجاد امنیت پایدار، مبارزه با مخلان نظم و امنیت عمومی، مبارزه با پدیده قاچاق و تلاش برای جلب رضایت مردم از مهمترین مواردی است که پلیس شهرستان جوانرود دنبال می کند.

توصیه های پلیس راه استان کرمانشاه به رانندگان 

رئیس پلیس راه استان با اشاره به بارش باران بهاری در اکثرمناطق و لغزنده بودن جاده ها، گفت: رانندگان باید با در نظر گرفتن جنبه های ایمنی، با احتیاط کامل رانندگی کنند. 

سرهنگ "محمدحیدری" به رانندگان وسایل نقلیه توصیه کرد: بهتر است قبل از حرکت از سالم بودن برف پاک کن، مناسب بودن آج لاستیک، داشتن ضد یخ در منبع رادیاتور و آب در منبع شیشه شور مطمئن شوید.

وی افزود: رانندگان همچنین از سرعت غیر مجاز و سبقت های نابه جا، انحراف به چپ، حرکات نمایشی و مارپیچ و هرگونه حرکت مخاطره آمیز جداً خودداری کنند.

سرهنگ حیدری ادامه داد: در هوای بارانی که جاده ها لغزنده می شود از ترمز کردن ناگهانی خودداری شود چراکه گرفتن ترمز در سطح لغزنده باعث سرخوردن و عدم تعادل خودرو می شود.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه اضافه کرد: رانندگان از تعویض دنده ناگهانی از سبک به سنگین در هنگام بارندگی خودداری کنند.

سرهنگ حیدری در پایان اظهار کرد: باید دقت داشت در هنگام سر خوردن خودرو در سطوح لغزنده از خلاص کردن دنده اتومبیل پرهیز و آن را در حالت دنده نگاه دارید زیرا کنترل خودرو در این حالت بیشتر می شود.

طرح ارتقای امنیت اجتماعی در کنگاور اجرا شد 

فرمانده انتظامی شهرستان کنگاور از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در این شهرستان به منظور پاکسازی نقاط آلوده و برخورد با مجرمین و معتادین خبر داد. 

سرهنگ "عزیز الهیاری" اظهار کرد: این طرح در ۲۴ ساعت گذشته در سطح شهرستان کنگاور اجرا و طی آن ۳ فرد سارق، ۱۰ خرده فروش مواد مخدر و ۱۸ معتاد متجاهر دستگیر شدند.

وی ادامه داد: این افراد با تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات، تحویل مراجع قضائی و یا کمپ های ترک اعتیاد شدند.

سرهنگ الهیاری در ادامه بیان داشت: در این راستا همچنین حدود یک کیلوگرم انواع مواد مخدر و تعدادی از ادوات استعمال نیز کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کنگاور، توقیف ۱۱ دستگاه موتورسیکلت و ۷ دستگاه خودرو به علت تخلفاتی نظیر ایجاد مزاحمت، آلودگی صوتی، همراه نداشتن مدارک و مخدوش بودن پلاک را از دیگر دستاوردهای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی برشمرد و افزود: این خودرو و موتورسیکلت های متختلف توقیف و به پارکینگ منتقل شد.

وی تصریح کرد: اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی که با رضایتمندی عموم مردم همراه بوده است، در طول سال جاری نیز ادامه خواهد یافت.

سرهنگ الهیاری در پایان ضمن قدردانی از همکاری شهروندان با پلیس، از آنان خواست در صورت برخورد با هر گونه مورد مشکوک، موضوع را مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در میان بگذارند.

برخورد جدی پلیس با خودروهای سنگینی که در سطح شهر تردد می کنند 

رئیس پلیس راهور استان از برخورد جدی با کامیون هایی که در معابر شهری تردد می کنند، خبر داد. 

سرهنگ "فضل الله شیری" اظهار کرد:: با توجه به مزاحمت و سلب آسایش شهروندان توسط این گروه از وسایط نقلیه بدون اغماض با آنها برخورد می شود.

وی افزود: علاوه بر سلب آرامش مردم وتصادفات شهری، تردد این دسته از وسایل نقلیه به زیر ساخت های شهری آسیب می رساند و باعث تخریب و خسارت به زیر سخت های شهری می شود.

سرهنگ شیری بیان داشت: در سال گذشته ۱۲ هزار و ۴۲۹ کامیون که برخلاف مقررات در سطح شهرها تردد کرده بودند، اعمال قانون شدند.

وی در پایان از رانندگان خودروهای سنگین خواست بخاطر آسایش شهروندان از تردد در سطح معابر شهری خودداری و به قانون و اصول شهری پایبند باشند.

انهدام باند سارقین حرفه ای در کنگاور 

فرمانده انتظامی شهرستان کنگاور از متلاشی شدن باند سارقین حرفه ای و کشف چندین فقره سرقت در این شهرستان خبر داد. 

"سرهنگ عزیز الهیاری" اظهار داشت: در پی وصول چند فقره گزارش سرقت در سطح شهرستان، که این امر موجب نگرانی تعدادی از شهروندان شده بود، موضوع به صورت ویژه در دستور کار انتظامی شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران در نهایت به واسطه اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی ۲ متهم را در این زمینه شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان کنگاور بیان کرد: متهمان در نهایت با شگردهای خاص پلیسی و انجام تحقیقات فنی به ۷ فقره انواع سرقت از جمله، سرقت خودرو و منزل در سطح شهرستان با همدستی ۲ سارق دیگر  اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان کنگاور با اشاره معرفی سارقین به دستگاه قضائی افزود: مالباختگان شناسایی شده اند و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری افراد مالخر و سایر همدستان سارقین ادامه دارد.

کشف کارگاه غیر مجاز تولید تینر 

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از شناسایی و کشف کارگاه غیر مجاز تولید تینر در یکی از محلات این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ" حسین براری" در این رابطه گفت: ماموران کلانتری ۱۸ سجادیه به واسطه اخبار حاصله از منابع و مخبرین مبنی بر اینکه یک کارگاه غیرمجاز در زمینه تولید تینر از نقت سفید فعالیت دارد، رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: ماموران این کلانتری پس از هماهنگی با دستگاه قضائی  به محل مراجعه و یک نفر را در حال تولید تینر غیرمجاز دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه گفت: متهم به منظور سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شده است.

سرهنگ براری اظهار داشت: از داخل کارگاه  مذکور مقدار یک هزار لیتر نفت سفید ۳ هزار و ۳۴۰ انواع قوطی بسته بندی  تینر کشف شد.

سرهنگ براری از شهروندان خواست که در صورت مشاهده  فعالیت کارگاه های غیرمجاز موضوع را به پلیس گزارش دهند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

موج ورشکستگی مرغداری‌ها با کمبود «دان»؛

سلطان «مرغ» بازار ایران کیست؟

مرصادنیوز: انحصار شدید در واردات خوراک دام و طیور موجب ایجاد موج ورشکستگی بین مرغداری‌های کشور شده است.

پربازدیدها