کد مطلب: 343759
25 فروردین 1397،‏ 12:40:03

موشک های آمریکایی دود شدند

اعتراف بزرگ همدستان داعش

مرصادنیوز: حمله آمریکا فرانسه و انگلیس به سوریه درست در ایام پاکسازی اطراف دمشق از آخرین بقایای گروه های تروریستی، اعتراف به سهیم بودن در شکستی بزرگ است.

یادداشت - محمد ایمانی: حمله موشکی آمریکا و انگلیس و فرانسه به چهار منطقه سویدا، حماه، حمص و دمشق در سوریه، فاقد کمترین ارزش و دستاورد سیاسی ارزیابی می شود. این اقدام جنایتکارانه، آن هم درست در ایام پاکسازی اطراف دمشق از آخرین بقایای گروه های تروریستی، اعتراف به سهیم بودن در شکستی بزرگ است.

آمریکا و انگلیس با این نمایش، عربستان سعودی را باز هم خواهند دوشید اما بعید است حتی اندکی از عقده های شکست آل سعود  در جنگ های ناکام عراق و سوریه و یمن را فروکش کند؛ چون در میدان و در جمع بندی شکست های حقارت آمیز ائتلاف غربی-عبری-عربی طی دهه گذشته، کمترین تغیییری ایجاد نخواهد کرد.

100 موشک شلیک شده، حتی اگر به جای سوریه به سمت یمن شلیک می شد، کمترین تاثیری در واقعیت های میدان جنگ ایجاد نمی کرد. ارزش هر اقدام جنگی را نه در خلا، بلکه با عایدی آن بر روی زمین می سنجند . به این معنا، شکست آمریکا و آل سعود در جنگ نیابتی 7 ساله سر جای خود باقی است.

اما این گونه هم نیست که قبل و بعد حمله، هیچ توفیری نداشته باشد. آمریکا قُمپُزی را که هفته ها بود می گفت شلیک خواهد کرد، در کرده است؛ پر سر و صدا اما با کمترین عایدی. درست مانند قمپز (توپ) های پر صدا و بی دستاورد عثمانی ها. مشت بسته قدرت آمریکا اکنون باز شده است. آنها به اصرار خود نشان دادند از این پس هیچ غلطی نمی توانند بکنند؛ همچنان که سال گذشته در حمله به پایگاه الشعیرات نتوانستند.

البته این ناتوانی برای اهل فن، هنگامی آشکار شد که روند پیروزی های محور مقاومت در جارو کردن حکومت سرطانی داعش از عراق و سوریه شدت گرفت. در آن زمان آمریکا و آل سعود بیشترین تلاش و هزینه را برای سرپا نگه داشتن هیولای وحشت افکن خود انجام دادند. اما باد داعش خالی شده بود و معلوم کرد باد قدرت آمریکا و متحدانش در سوریه و عراق مدت هاست خالی شده است.

ماجرای حمله دیشب، هر چند اقدامی جنایتکارانه و نقض حقوق بین الملل است، اما اعتبار رو به زوال آمریکا را چه در زمینه ابرقدرتی و چه درباره ژست مبارزه با تروریسم، به چالش کشید؛ چه اینکه آمریکا در حمایت از تروریست های نشاندار و با صحنه سازی همان ها، به دولت مقاوم در برابر تروریسم داعش و النصره و فیلق الشام حمله کرده و ناکام مانده است.

اگر حرف ترامپ را جدی بگیریم که به عنوان هدف پنهان حمله  گفت "افزایش همکاری‌های دوستان ما از جمله عربستان و امارات، ضمانت خواهد کرد که ایران از نابودی داعش منتفع نمی‌شود"، جبهه مقاومت، پیروز بلا منازع جنگ  است و بدین معنا آمریکا با اصرار خود سمت طرف بدنام و بازنده  ایستاده است.

داعش، آخرین وپیشرفته ترین و موثرترین جنگ افزار صهیونیسم مسیحی بود که مقابل چشم سازندگان آن و به دست پهلوانان شجاع محور مقاومت در هم شکست و با هیچ شعبده ای از زمین بلند نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن:

کشورهای اسلامی در اثر تمسک نجستن به قرآن دچار «بیماری ذلت» شده‌اند/ایران با عمل به قرآن مقابل آمریکا ایستاده و پیشرفت کرده است

مرصادنیوز: رهبر معظم انقلاب با تأکید بر اینکه بی‌توجهی و عمل‌نکردن به قرآن موجب ضربه‌پذیری خواهد شد، گفتند: متاسفانه امروز، کشورهای اسلامی به‌دلیل عمل نکردن به قرآن گرفتار ضربه‌ عقب ماندگی و تسلط کفار شده‌اند.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح در گرامیداشت عملیات بازی دراز:

تفکر انقلاب اسلامی چهره سران مرتجع عرب را بر همگان آشکار کرد

افزایش 11 درصدی قربانیان سوانح رانندگی؛

جاده های مرگبار" قتلگاه" کرمانشاهی ها

"خانقاه عارفان" چشم به راه حضوری باشکوه؛

"بازی دراز" در تب و تاب میزبانی زائران نور

پربازدیدها