کد مطلب: 343913
دوشنبه ۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۰:۶

کاهش 2 درصدی نرخ بیکاری کرمانشاه در گیر و دار زلزله

مرصادنیوز: استان کرمانشاه که این روزها درگیر بازسازی مناطق زلزله است با کاهش 2 درصدی نرخ بیکاری زمستان 96 را پشت سر گذاشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، بر اساس تازه ترین آمار اعلام شده توسط مرکز آمار ایران استان کرمانشاه در زمستان سال گذشته بعد از چهارمحال و بختیاری با نرخ 22.6  درصدی دومین استان بیکار کشور لقب گرفت و همچنان رقابت خود را برای تصاحب صدر جدول بیکاری حفظ کرد.

این در حالی است که استان کرمانشاه تجربه نرخ بیکاری 25.6 درصدی در پاییز سال 96 را در کارنامه دارد آن هم در بحبوحه زلزله بزرگ غرب ایران که 11 شهرستان استان را درگیر کرد و تعداد زیادی از افراد به خیل بیکاران پیوستند.

حالا با شروع بازسازی مناطق زلزله زده و جنب و جوش ایجاد شده در این مناطق انگار پس لرزه های زلزله نرخ بیکاری را هم در این استان تکان داده و زمستان سال گذشته این نرخ با کاهش 3 درصدی نسبت به فصل پاییز 96 و همچنین 2 درصدی نسبت به زمستان 95همراه شد. 

البته این موضوع جدای از بحث کارایی برنامه های اشتغال در استان است که اگر در تدوین و اجرای آنها همت بیشتری انجام می شد این آمار می باید کاهش بیشتری داشته باشد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر معظم انقلاب در دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی:

تصویرسازی غلط از اوضاع ایران مهمترین دستور کار امروز دشمن است/ در این جنگ پیروز خواهیم شد

مرصادنیوز: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: از نخبگان باید در برنامه‌ریزی برای مسائل کشور استفاده کرد. برخی نخبگان به همراه فکر بلند، قدرت مدیریت هم دارند که باید از آن استفاده بشود.

به بهانه هفتمین سالگرد سفر امام خامنه ای به استان کرمانشاه؛

ببینید | بیانات رهبر انقلاب در جمع مردم شهرستان پاوه

آیا طومار پارلمان محلی پیچیده می‌شود؟

شورای «شهر» در مسلخ!

پربازدیدها