کد مطلب: 343926
27 فروردین 1397،‏ 11:23:57

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه مطرح کرد:

۳۷۲.۴میلیمتر بارش طی سال زارعی جاری دراستان کرمانشاه/کاهش ۴درصدی

مرصادنیوز: مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه، میانگین بارش های سال زراعی جاری در استان را ۳۷۲.۴ میلیمتر اعلام کرد و از کاهش ۴ درصدی آن نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، محمد خسروی با اشاره به بارش های اخیر در استان گفت: طی سال زراعی جاری تاکنون به صورت میانگین ۳۷۲.۴ میلیمتر بارش در استان ثبت شده است.

وی میزان بارش های مدت مشابه سال قبل را ۳۸۶ میلی متر عنوان کرد و از کاهش ۴ درصدی بارش های مذکور نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: این بارش ها نسبت به مدت مشابه در بلند مدت نیز کاهش ۹ درصدی داشته است.

وی میانگین بارش های اخیر استان را ۵۶.۵ میلیمتر اعلام کرد و گفت: بیشترین بارش ها از بارش ها طی روزهای اخیر در گواور با ۱۰۵ میلیمتر به ثبت رسیده است.

خسروی کمترین بارش را نیز طی روزهای اخیر مربوط به شهرستان قصرشیرین با ۱۴.۳ میلیمتر دانست.

وی از استمرار شرایط ناپایدار در جو استان خبر داد و گفت: بارش ها تا صبح روز سه شنبه ادامه داد و در برخی نقاط همراه با رعد و برق و بارش تگرگ خواهد بود.

این مسئول، بیشترین نمود بارش ها را مربوط به ساعاتی از امروز دوشنبه دانست و از احتمال وقوع آبگرفتگی معابر و وزش باد شدید در نتیجه تاثیر این سامانه بر جو منطقه خبر داد.

خسروی از کاهش محسوس دمای هوای طی سه شنبه و چهارشنبه خبر داد و تصریح کرد: پیش بینی می شود شاهد کاهش حدود ۷ درجه ای دمای هوا در استان باشیم و در مناطقی چون اسلام آباد غرب، کنگاور و سنقر دما به زیر صفر درجه برسد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن:

کشورهای اسلامی در اثر تمسک نجستن به قرآن دچار «بیماری ذلت» شده‌اند/ایران با عمل به قرآن مقابل آمریکا ایستاده و پیشرفت کرده است

مرصادنیوز: رهبر معظم انقلاب با تأکید بر اینکه بی‌توجهی و عمل‌نکردن به قرآن موجب ضربه‌پذیری خواهد شد، گفتند: متاسفانه امروز، کشورهای اسلامی به‌دلیل عمل نکردن به قرآن گرفتار ضربه‌ عقب ماندگی و تسلط کفار شده‌اند.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح در گرامیداشت عملیات بازی دراز:

تفکر انقلاب اسلامی چهره سران مرتجع عرب را بر همگان آشکار کرد

افزایش 11 درصدی قربانیان سوانح رانندگی؛

جاده های مرگبار" قتلگاه" کرمانشاهی ها

"خانقاه عارفان" چشم به راه حضوری باشکوه؛

"بازی دراز" در تب و تاب میزبانی زائران نور

پربازدیدها