کد مطلب: 343943
دوشنبه ۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۲:۵۶

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه خبر داد:

سمپاشی ۵۰۰۰ هکتار از مزارع کلزا استان کرمانشاه بر علیه علفهای هرز

مرصادنیوز: مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: تاکنون ۵ هزار هکتار از مزارع کلزای استان بر علیه علفهای هرز سمپاشی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، مهندس فرهاد شریفی با بیان مطلب فوق افزود: خوشبختانه در دو سال گذشته کشاورزان استان با توجه به عملکرد خوب کلزا، تمایل بیشتری  برای کشت این محصول دارند و امسال با توجه به اینکه بیش از ۷ هزار هکتار کلزا در استان کشت شده، مبارزه با علفهای هرز این محصول و آفات آن از وظایف مهم حفظ نباتات است.

شریفی با اشاره به اینکه در صورت عدم مبارزه با علفهای هرز کلزا، عملکرد محصول کاهش می یابد، خاطرنشان کرد: کشاورزان عزیز حتما  نسبت به سمپاشی مزارع خود بر علیه علفهای هرز اقدام کنند.

وی سپس به مبارزه علیه شته مومی کلزا پرداخت و گفت: تاکنون ۳۵۰۰ هکتار از مزارع استان کرمانشاه بر علیه شته مومی سمپاشی  شده است.

شریفی در پایان افزود: مبارزه با آفت  شته مومی کلزا نیز در عملکرد این محصول بسیار با اهمیت است و به کشاورزان کلزاکار توصیه می شود، ضمن بازدید مزارع کلزا با مشورت کارشناسان حفظ نباتات شهرستانها سمپاشی مزارع علیه آفت شته مومی را در اسرع وقت انجام دهند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

نماینده مردم کرمانشاه مطرح کرد

لزوم حمایت دولت از تولیدکنندگان داخلی

مرصادنیوز: نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید در سال رونق تولید از تولید کنندگان داخلی حمایت کند.

پربازدیدها