کد مطلب: 343948
27 فروردین 1397،‏ 13:55:17

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه خبر داد:

برنامه ریزی برای توسعه ۵۵ هکتار کشت گلخانه ای در استان کرمانشاه

مرصادنیوز: مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از برنامه ریزی برای توسعه ۵۵ هکتار کشت گلخانه ای در استان طی سال جدید خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، رضا زارعی از توسعه کشت گلخانه‌ای در استان خبر داد و گفت: برنامه ریزی شده که در سال جدید ۵۵ هکتار کشت گلخانه ای در استان کرمانشاه توسعه یابد.

وی افزود: در سال ۹۶ سطح گلخانه های استان حدود ۴۲ هکتار بود که با پیگیری های سازمان جهاد کشاورزی در سال گذشته، در حال حاضر سطح گلخانه های استان به ۵۰ هکتار رسیده است.

این مسئول تولیدات گلخانه ای استان را شامل محصولات خارج از فصل، گل شاخه بریده و توت فرنگی اعلام کرد.

زارعی با اشاره به تدوین  برنامه افزایش ۱۰۰درصدی سطح کشت گلخانه ای برای سال جدید تصریح کرد: حمایتهای تسهیلاتی ویژه ای برای ایجاد و توسعه گلخانه ها در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اضافه کرد:  برای متقاضیان جدید احداث گلخانه و گلخانه های غیر فعال تسهیلات با سود ۶ و ۴ درصد در مناطق محروم و جنگ زده در نظر گرفته شده است.

وی گفت: همچنین برای توسعه شهرک های گلخانه ای در سطح  ۴۱۶ هکتار در قالب ۱۵ شهرک گلخانه ای در شهرستانهای کرمانشاه، صحنه، پاوه، روانسر، اسلام آبادغرب و سرپل ذهاب در برنامه ششم در نظر گرفته شده است  که می تواند در زمینه ایجاد اشتغال و تولید درآمد و صادرات نقش بسزایی ایفا کند.

زارعی افزود: در کشت های گلخانه ای میزان مصرف آب بسیار کم بوده بطوریکه مصرف آب ۶ برابر کمتر از فضای باز بوده و میزان تولید نیز ۶ برابر بوده  که به همین دلیل  از لحاظ درآمدزایی بسیار از نظر اقتصادی با صرفه است.

لازم به ذکر است، هر هکتار گلخانه  به طور مستقیم ۱۲ نفر اشتغال زایی دارد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن:

کشورهای اسلامی در اثر تمسک نجستن به قرآن دچار «بیماری ذلت» شده‌اند/ایران با عمل به قرآن مقابل آمریکا ایستاده و پیشرفت کرده است

مرصادنیوز: رهبر معظم انقلاب با تأکید بر اینکه بی‌توجهی و عمل‌نکردن به قرآن موجب ضربه‌پذیری خواهد شد، گفتند: متاسفانه امروز، کشورهای اسلامی به‌دلیل عمل نکردن به قرآن گرفتار ضربه‌ عقب ماندگی و تسلط کفار شده‌اند.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح در گرامیداشت عملیات بازی دراز:

تفکر انقلاب اسلامی چهره سران مرتجع عرب را بر همگان آشکار کرد

افزایش 11 درصدی قربانیان سوانح رانندگی؛

جاده های مرگبار" قتلگاه" کرمانشاهی ها

"خانقاه عارفان" چشم به راه حضوری باشکوه؛

"بازی دراز" در تب و تاب میزبانی زائران نور

پربازدیدها