کد مطلب: 343979
دوشنبه ۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۹:۱۷

استاندار کرمانشاه تاکید کرد:

ضرورت تلاش برای رشد ۱۰ درصدی صادرات از کرمانشاه

مرصادنیوز: استاندار کرمانشاه بر ضرورت تلاش برای رشد ۱۰ درصدی صادرات از مرزهای استان کرمانشاه در سال جاری تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، هوشنگ بازوند عصر امروز دوشنبه در نشست کارگروه توسعه صادرات استان اظهار داشت: خوشبختانه ارزش دلاری کالاهای صادر شده از مرزهای استان کرمانشاه در شش ماهه دوم سال ۹۶ در مقایسه با شش ماهه قبل تر از آن، از یک رشد ۳۱ درصدی برخوردار بوده است.

وی افزود: همچنین در سال ۹۶ ، کشور ۵۳ میلیارد دلار صادرات داشته که ۲ میلیارد از این میزان از طریق گمرکات کرمانشاه صورت گرفته است و این آمار یک رشد ۹ درصدی در مقایسه با سال قبل را نشان می دهد که یک موفقیت قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه این رشد صادراتی در شرایطی رخ داده است که مرز بسیار مهم پرویز خان در مقطعی از سال ۹۶ بسته بود، گفت: بر اساس  برنامه ارائه شده تلاش می کنیم در سال ۹۷ نیز شاهد یک رشد ۱۰ درصدی در روند صادرات استان باشیم.

بازوند در ادامه تاکید کرد:  ۴۰ درصد از صادرات کشور به عراق از طریق کرمانشاه صورت می گیرد که باید تلاش کنیم این میزان به ۵۰ درصد افزایش یابد.

وی گفت: برای رسیدن به این سطح از صادرات نیازمند اصلاح ساز و کارها و تقویت زیرساخت های گمرکات و بازارچه های مرزی استان و همچنین پویاتر کردن سیستم بروکراسی گمرکات هستیم که این کارها در حال انجام است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

موج ورشکستگی مرغداری‌ها با کمبود «دان»؛

سلطان «مرغ» بازار ایران کیست؟

مرصادنیوز: انحصار شدید در واردات خوراک دام و طیور موجب ایجاد موج ورشکستگی بین مرغداری‌های کشور شده است.

پربازدیدها