کد مطلب: 343993
27 فروردین 1397،‏ 21:45:51

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه

سهم صادرات استان کرمانشاه در کشور ۴ درصد است

مرصادنیوز: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: سهم صادرات استان کرمانشاه از مجموع صادرات کشور طی سال گذشته چهار درصد بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه عصر امروز در استانداری برگزار شد.

نعمت الله حقیقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در این جلسه گفت: میزان صادرات کشور در سال گذشته را ۵۳ میلیارد و ۱۱۰ میلیون دلار بوده و خاطر نشان کرد: صادرات استان نیز طی این مدت دو میلیارد و ۲۳ میلیون دلار بوده است.

به گفته حقیقی سهم صادرات استان از مجموع صادرات کشور طی سال گذشته چهار درصد بوده است.

وی افزود: طی سال گذشته یک میلیارد و ۹۸۰ میلیون دلار کالا از استان کرمانشاه به کشور عراق صادر شده که برابر با ۳۰ درصد صادرات ایران به عراق است.

حقیقی با اشاره به هدف گذاری ۱۰ درصدی برای افزایش صادرات استان در سال جاری، گفت: برای امسال صادرات دو میلیارد و ۲۲۶ میلیون دلاری از استان را پیش بینی کرده ایم.

وی افزایش صادرات کالاهای دارای مزیت استان نظیر مواد لبنی، میوه و تره بار، مصالح ساختمانی، صنایع غذایی، دام، طیور و آبزیان و مواد پتروشیمی، شرکت در طرح های بازسازی و نوسازی عراق و سوریه، توسعه توریسم سلامت و گردشگری، برگزاری ۴۱ نمایشگاه داخلی و دو نمایشگاه خارجی(سلیمانیه و بابل عراق) و اعزام هیات های تجاری و بازاریابی را از راهکارهای مد نظر برای توسعه صادرات استان برشمرد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن:

کشورهای اسلامی در اثر تمسک نجستن به قرآن دچار «بیماری ذلت» شده‌اند/ایران با عمل به قرآن مقابل آمریکا ایستاده و پیشرفت کرده است

مرصادنیوز: رهبر معظم انقلاب با تأکید بر اینکه بی‌توجهی و عمل‌نکردن به قرآن موجب ضربه‌پذیری خواهد شد، گفتند: متاسفانه امروز، کشورهای اسلامی به‌دلیل عمل نکردن به قرآن گرفتار ضربه‌ عقب ماندگی و تسلط کفار شده‌اند.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح در گرامیداشت عملیات بازی دراز:

تفکر انقلاب اسلامی چهره سران مرتجع عرب را بر همگان آشکار کرد

افزایش 11 درصدی قربانیان سوانح رانندگی؛

جاده های مرگبار" قتلگاه" کرمانشاهی ها

"خانقاه عارفان" چشم به راه حضوری باشکوه؛

"بازی دراز" در تب و تاب میزبانی زائران نور

پربازدیدها