کد مطلب: 344229
پنجشنبه ۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۹:۰

در مراسم افتتاح طرح های مخابراتی با حضور وزیر ارتباطات مطرح شد؛

قول وزیر برای ارتقای زیرساخت ها /درخواست اتصال بازارچه های مرزی به فیبر نوری /تاکید بر رفع نقاط کور مخابراتی

مرصادنیوز: مراسم افتتاح 1235 طرح ارتباطی امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان قصرشیرین برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، محمدجواد آذری جهرمی، دقایقی قبل طی امروز پنج شنبه وارد فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی استان کرمانشاه شد و مورد استقبال مسئولان قرار گرفت.

وی بلافاصله فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی را به مقصد مناطق زلزله زده استان کرمانشاه ترک کرد تا از این مناطق بازدید کند.

آذری جهرمی در این سفر ۱۲۳۵ طرح ارتباطی را افتتاح خواهد کرد که ۷۹۲ طرح آن مربوط به مخابرات و طرح های مخابراتی است.

وزیر

۱۲۳۵ طرح ارتباطی در استان کرمانشاه افتتاح شد

با حضور محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و طی مراسمی که امروز پنجشنبه در شهرستان قصرشیرین برگزار شد، ۱۲۳۵ طرح ارتباطی در استان کرمانشاه افتتاح شد.

اعتبار هزینه شده برای اجرای طرح های مذکور بیش از ۲۹۵ میلیارد تومان بوده است.

از این تعداد ۷۹۲ طرح مربوط به مخابرات منطقه کرمانشاه با اعتباری بالغ بر ۱۶۷ میلیارد تومان است که هم اکنون به دست وزیر ارتباطات به بهره برداری رسید.

افتتاح سایت های «۳G» و «۴G» و توسعه شبکه تلفن ثابت و فیبر نوری از جمله پروژه های مذکور است که با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد.

و

رایزنی برای بازگشایی مرز خسروی طی امسال/رفع نقایص مخابراتی استان

 هوشنگ بازوند امروز پنجشنبه در آیین افتتاحیه ۱۲۳۵ پروژه‌ ارتباطی که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان قصرشیرین برگزار شد، با بیان اینکه قصرشیرین ورودی مرز خسروی است، گفت: سال گذشته دولت عراق آمادگی گشایش مرز خسروی نبود، اما امسال رایزنی های خوبی برای بازگشایی مرز صورت گرفته است.

وی افزود: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمان زلزله با حساسیت و پیگیری خاصی پشت صحنه ارتباطات را به خوبی مدیریت کردند، به نحوی که هیچ مشکلی در حوزه ارتباطات نداشتیم.

استاندار کرمانشاه گفت: انتظار داریم با راه اندازی حدود ۱۵۰ سایت جدید در استان، نقایص مخابراتی استان با پیگیریهای ویژه وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات رفع شود.

مشکلات ارتباطی در مناطق زلزله زده بر خلاف تبلیغات پاربرجاست

فرهاد تجری امروز پنجشنبه در مراسم افتتاح پروژه های ارتباطی که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در قصرشیرین برگزار شد، اظهار داشت: امیدواریم سفر امروز وزیر ارتباطات موجبات گشایش اعتباربخشی در این حوزه به این مناطق باشد.

وی افزود: برخلاف تبلیغات انجام شده مشکلات ارتباطی، مخابراتی و اینترنتی در مناطق زلزله زده به ویژه شهرستان گیلانغرب که بیشترین صدمه را در جریان زلزله دید، هنوز پابرجاست.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی، عدم پوشش شبکه های همراه در برخی از این مناطق را مورد اشاره قرار داد و خواستار رفع نقاط کور آنتن دهی در مناطق مرزی استان شد.

تجری همچنین تصریح کرد: یکی از وزرایی که در جریان زلزله نقدهای انتحاری زیادی از وی داشتم وزیر جهاد کشاورزی بود که به یک سفر یک روزه به این مناطق بسنده کرد، اما امیدواریم سفر شما به این مناطق منشا خیر باشد.

1

انتقال مشکلات کرمانشاه به هیئت دولت/ارتقاء زیرساخت‌های ارتباطی

محمد جواد آذری جهرمی امروز پنجشنبه در آیین افتتاح ۱۲۳۵ پروژه ارتباطی که در شهرستان قصرشیرین برگزار شد، گفت: برای بررسی وضعیت ارتباطات و دریافت گزارش پیشرفت کار و مشکلات امروز در اینجا حضور پیدا کرده ایم و مشکلات را به هیئت دولت انتقال داده و در آنجا مطرح خواهیم کرد.

وی افزود: در بحث توسعه ظرفیت های  «آی سی تی» در استان، پس از تهدید زلزله، آن را به یک فرصت تبدیل کردند و از آن برای ایجاد و تقویت زیرساخت های استان استفاده می کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  تصریح کرد: گرچه برخی از درخواست ها به زمان زلزله برنمی گردد و از قبل هم همینطور بوده است، اما تمام سعی و تلاشمان را در جهت برطرف کردن آنها به کار خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: هیئت دولت و شخص رئیس جمهور محترم به صورت مستمر وضعیت خدمت‌رسانی به مردم عزیز در مناطق زلزله‌زده را مورد بررسی قرار می دهند.

آذری جهرمی  با بیان اینکه بیش از ۷۵۰ کیلومتر فیبر نوری بین شهری در طی ۳ سال کذشته در کرمانشاه احداث شده است، گفت: رتبه استان کرمانشاه قبل از زلزله از نظر زیرساخت‌های ارتباطات در رتبه ۲۲ بود، اما هم‌اکنون حدود ۷ پله ارتقا یافته است.

وی افزود: با اقدامات ارزشمندی که توسط دولت در مناطق زلزله‌زده انجام شده است، با نگاهی به وضعیت مناطق زلزله‌زده به وضوح مشخص است که علیرغم فضاسازی هایی که در فضای مجازی به وجود آمد، اما زندگی در این‌مناطق در جریان است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: به نمایندگی از هیئت دولت از تلاش های ارزنده استاندار کرمانشاه در مدیریت بحران سخت و پیچیده زلزله تقدیر و تشکر می کنیم.

وی به گیلانغرب به عنوان یک منطقه گردشگری اشاره کرد و گفت: این منطقه، اماکن بکر و دیدنی بسیاری دارد که با توجه به گردشگری بودن آن، باید زیرساخت های ارتباطی در این منطقه توسعه یابد.

آذری جهرمی به طرح های ارتباطی افتتاحی طی امروز اشاره کرد و افزود: امروز برای افتتاح این طرح ها اینجا حضور پیدا کرده ایم که از قبل به بهره برداری رسیده است و ما تنها برای اعلام آن در اینجا حضور پیدا کرده ایم.

12

طرح بزرگ پایانه ارتباطی زیرساخت‌ فیبر نوری افتتاح شد

محمدجواد آذری جهرمی امروز پنجشنبه طی سفر یکروزه خود علاوه بر افتتاح طرح های مخابراتی و ارتباطی در شهرستان قصرشیرین از مناطق زلزله زده سرپلذهاب نیز بازدید کرد.

وی همچنین طرح بزرگ پایانه ارتباطی زیرساخت‌ فیبر نوری جهت ترانزیت بین ایران و عراق را افتتاح کرد.

این طرح با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار با حضور آذری جهرمی افتتاح شد تا در راستای ترانزیت بین ایران و عراق به بهره برداری رسیده و مورد استفاده قرار گیرد.

وی سپس در ادامه سفر یکروزه خود از مرز خسروی بازدید به عمل آورید و از نزدیک در جریان مشکلات عدم سرویس دهی تلفن های همراه و اینترنت در این منطقه قرار گرفت.

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه از پایانه مرز رسمی پرویزخان نیز بازدید کرد و در ادامه سفر یکروزه خود در شهرستان ثلاث باباجانی حضور خواهد یافت.

۲۰۰۰ روستا به اینترنت پرسرعت متصل می‌شوند

جلسه شورای اداری شهرستان ثلاث باباجانی امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این شهرستان برگزار شد.

فرماندار ثلاث باباجانی با اشاره به جمعیت بیش از ۴۰ هزار نفری در این شهرستان گفت: ۵ درصد مردم در این شهرستان اهل حق و مابقی اهل سنت هستند. 

خدادادی با بیان اینکه ثلاث باباجانی از حیث برخورداری از اینترنت، تلفن خانگی و تلفن همراه جزو محروم ترین شهرستان کشور است، گفت: بازارچه مرزی شیخ صله که تنها بازارچه شهرستان است ۴۵ کیلومتر فاصله با مرکز شهرستان فاصله دارد و  الان نیاز به فیبر نوری دارد.

1

وی بیان کرد: بازارچه شیخ صله برای مجهز شدن به فیبر نوری نزدیک به ۱۷ میلیارد اعتبار نیاز دارد و از توانای استان خارج است و ما توقع داریم در این بخش کمک کنید.

 بهنیا مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان کرمانشاه نیز در این جلسه با بیان اینکه بیش از ۲۹۵ میلیارد پروژه افتتاح شده است، گفت: ظرفیت پهنای باند استان از ۱۰ گیگ به ۱۴۱ گیگ و استفاده کنندگان از اینترنت به ۲۲ درصد افزایش یافته است.

وی در ادامه بیان کرد: قبل از دولت اینترنت، امکان فور جی فقط در یک شهر فراهم بود اما تا الان همه ۳۲ شهر استان  کرمانشاه به فور جی ارتقا پیدا کرده اند و بیش از ۹۸ درصد روستاهای کرمانشاه دارای تلفن است. 

بهنیا با بیان اینکه قبلا ۱۰ روستا دارای اینترنت بودند، گفت: هم اکنون ۱۲۰۰ روستا مجهز به اینترنت هستند و تا پایان سال ۲۰۰۰ هزار روستا به اینترنت پر سرعت وصل می شوند.

وی با اشاره به اینکه در بحث اربعین نیز کار چند سال را در چند ماه انجام دادیم، افزود: بیش از ۲۰ کیلومتر فیبر نوری انجام دادیم، بعد از زلزله نیز بعد از ۱۵ دقیقه، ارتباطات دوباره با تلاش همکاران برقرار شد و با همکاری و کمک دیگر استان ها وضعیت تلفن همراه ظرف ۲۴ ساعت به شکل قبل از زلزله شد.

بهنیا همچنین گفت: یکی از برنامه‌های ما این است که روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت پرسرعت وصل شوند؛ همچنین استان کرمانشاه مرزی و کوهستانی است و درخواست احداث ۱۰۰ سایت برای جاده های فرعی استان کرمانشاه داریم. 

گرمای شدید در راه است و نیاز به وسایل سرمایشی در مناطق زلزله زده دو چندان می شود

فرماندار سرپل ذهاب  نیز در این جلسه را اشتغال از  مباحث مهم در سرپل دانست و گفت: احداث فیبر نوری در مرز تیله‌کو برای ۲۰۰۰ هزار کولبر اشتغال ایجاد میکند.

وی با اشاره به وضعیت زلزله زدگان گفت: گرمای شدید در راه است و نیاز به وسایل سرمایشی دو چندان می شود، بحث ساماندهی چادرها و کانکس ها از دیگر مشکلات است و بیش از ۱۵۰۰ چادر و کانکس جمع آوری کردیم.

اکبری فرماندار قصر شیرین نیز گفت: امیدوارم تا پایان تیرماه بازسازی روستاها را به اتمام برسانیم. یکی از مشکلات این است که برخی از بانک ها بعد از یک ماه اخذ قسط های بازسازی را می خواهند در حالیکه کلیه وام های تعمیراتی ۶ ماه تنفس دارند و هیچ بانکی حق اخذ قسط ها را در این مدت زمان ذکر شده ندارد.

فرماندار گلانغرب نیز با بیان اینکه کمک بلاعوض به مستاجرین زلزله زده شهری و روستای پرداخت نشده، گفت: سکونت گاه های عشایر نیز بلاتکلیف است و امیدوارم این مشکل هم حل شود.

 لهونی فرماندار جوانرود در ادامه بیان کرد: تعدادی از مردم در جوانرود به دلیل اعتقادات مذهبی و به دلیل سود آن وام نمی گیرند و امیدواریم که در این حوزه تمهیداتی اندیشیده شود 

وی گفت: زلزله سبب کاهش ورود مسافران به این شهرستان شد از سویی بسته مرزها موجب مشکلاتی شده است و خواستار پیگیری در این زمینه هستیم.

تجری

تجهیز بازارچه‌های مرزی به فیبر نوری مهم‌ترین اولویت است

فرهاد تجری امروز در جلسه شورای اداری شهرستان ثلاث باباجانی که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، اظهار داشت: در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات مشکلاتی در این شهرستان داریم که هم در سفر ذکر شد و هم اکنون دوستان بیان کردند و انتظار داریم این سفر مایه خیر و برکت باشد.

وی با بیان اینکه خدمات ارزشمندی از سوی مخابرات و ارتباطات به مردم زلزله زده داده شد، گفت: از کمک های این وزارت خانه که تجمیع شده بود و به دست مردم زلزله زده رسید کمال تقدیر و تشکر داریم.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه تجهیز بازارچه‌های مرزی استان کرمانشاه به فیبر نوری را مهمترین اولویت دانست و گفت: در حوزه بازسازی، موضوع امهال وام ها نیاز به رسیدگی دارد و مردم را واقعا اذیت کرده اند و انتظار داریم استاندار محترم این مشکل را مانند دیگر مشکلات حل کنند.

تجری اظهار داشت: در بحث ساخت و ساز و بازسازی مشکلاتی داریم از جمله اینکه برخی روستاها بلاتکلیف هستند مانند  روستای تپانی که میراث فرهنگی اجازه ساخت و ساز نمی دهد، همچنین  مسائل بهداشتی و فاضلاب ها از دیگر مشکلات است.

وی بیان کرد: ترافیک داخل شهری بخصوص در سرپل ذهاب زیاد است.

4

سند ۷ برنامه‌ای برای رفع بیکاری کرمانشاه تدوین شده است

 هوشنگ بازوند امروز در جلسه شورای اداری شهرستان ثلاث باباجانی که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مشکلات این استان بیکاری است و در این راستا سندی با ۷ برنامه، پیش بینی های لازم برای رفع بیکاری تهیه شده و انتظار داریم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این زمینه مساعدت نمایند.

وی ایجاد فیبر نوری در بازارچه های  شیخ صله و تیله کو و شوشمی و سومار را از جمله مطالبات استان اعلام کرد و گفت: دولت مرکزی عراق درصدد رسمی کردن مرز شوشمی است و ایجاد فیبر نوری در سومار نیاز است و انتظار داریم مشکلات نقاط کور رفع شود.

بازوند با اشاره به فعالیت ستاد بازسازی گفت: هیچ بانکی حق ندارد بابت اقساط وام به کسانی که اسامی هایشان در لیست بنیاد مسکن به بانک ها ارسال شده پیامک به مشتریان آسیب دیده ارسال کند در غیر اینصورت برخورد خواهم کرد و تقاضا می کنم روی اعصاب مردم در خصوص ارسال پیامک نروند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه ۹۵ هزار واحد در زلزله استان آسیب دیدند، گفت: ۳۵ هزار واحد احداثی و مابقی تعمیری است، تاکنون اقدامات خوبی شده است و ضمن تشکر از مهندس تابش و تیم ایشان که در تعطیلات هیچ کدام از ستادها کارشان را تعطیل نکردند اما متاسفانه این روند مناسب نیست.

وی گفت: امیدوارم قول رئیس جمهور در خصوص اتمام بازسازی واحدهای روستایی تا پایان شهریور عملیاتی شود و باید در این امر تلاش های بیشتری صورت بگیرد تا بازسازی خانه های روستایی تا پایان شهریور به پایان برسد.

بازوند با بیان اینکه حضور مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در مناطق زلزله زده استان نقطه عطفی است که بعد از انقلاب بی سابقه بوده است، گفت: از هیئت دولت تشکر می کنم، دولت بیش از ۵۰۰۰ هزار میلیارد تومان برای زلزله زدگان مصوب کرده که بیش از ۸۰۰ میلیون تومان آن کمک های بلاعوض بوده است.

وزیر ارتباطات

رفع نقاط کور شبکه تلفن همراه با ایجاد ۸۰ سایت در کرمانشاه

محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان ثلاث باباجانی با اشاره به بازدید خود از روستاهای زلزله زده و ابراز تاسف از این مصیبت بزرگ مردم منطقه، گفت: مردم زلزله زده ایام سختی را گذرانده‌اند، مردم این خطه مرزدار انقلاب و نظام هستند و زحمات زیادی کشیده اند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه اقدامات و خدمات دولت در مناطق زلزله زده، خوب بوده است، گفت: میزان و گستره این اتفاق گسترده بوده  است.

آذری جهرمی در ادامه با بیان اینکه استان کرمانشاه در شاخص های زیادی بعد از زلزله پیشرفت کرده است، گفت: در بحث کمک به مردم زلزله زده، مبلغ یک میلیارد از طرف پرسنل وزارت در سراسر کشور تهیه و روانه مناطق زلزله زده شد. 

وی با اشاره به دیگر اقدامات گفت: در ایام نوروز، چاپ بسته های تبلیغاتی را ممنوع اعلام کردم و گفتیم که هزینه های آن را به مردم زلزله زده اختصاص یابند و با این کمک هزینه ای که جمع شده قرار است ۵۰ واحد ۶۰ متری برای زلزله زدگان ساخته و به جوانان تازه مزدوج شده منطقه اهدا شود.

آذری جهرمی در ادامه با اشاره به موضوع امهال وام‌های زلزله زدگان و مشکلاتی که در این راستا برای زلزله زدگان ایجاد شده، گفت: وامهایی که به زلزله زدگان داده می شود ۶ ماه تنفس دارد و باید این امر پیگیری شود.

وی در ادامه با اشاره به موضوع فیبر نوری در نقاط مرزی استان گفت: در خصوص فیبر نوری نیز ما تجهیز بازارچه سومار به فیبر نوری را وعده داده بودیم و برای بازارچه دیگر برآوردی خواهیم کرد اگر بتوانیم در بودجه امسال گنجانده می شود اما قول نمی دهم و باید اعتبارات را بررسی کنیم، بحث مشکل نقاط کور نیز را برطرف می کنیم.

آذری جهرمی با اشاره به مشکلات ارتباطی در شهرستان ثلاث باباجانی اظهار داشت: ۵ روستا در این شهرستان ارتباطات ندارند و باید این مشکل برطرف شود و ان شاءالله تا پایان سال ۹۷ وضعیت کرمانشاه بهتر شود و از نمایندگان مردم استان کرمانشاه و استاندار به دلیل حمایت از دولت تقدیر  و تشکر می کنم.

وی گفت: در خصوص پوشش ریلی هم برنامه ریزی شود تا مسیر کرمانشاه به ملایر تا شهریور تکمیل شود.

وی با اشاره به تلاش برای رفع نقاط کور شبکه تلفن همراه در استان، گفت: کل سایت های استان ۵۰۰ دکل است  و استاندار ایجاد ۱۵۰ سایت دیگر برای کرمانشاه را درخواست دارند و مشکلات این حوزه  با ۸۰ سایت در سال ۹۷ مرتفع می شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

موج ورشکستگی مرغداری‌ها با کمبود «دان»؛

سلطان «مرغ» بازار ایران کیست؟

مرصادنیوز: انحصار شدید در واردات خوراک دام و طیور موجب ایجاد موج ورشکستگی بین مرغداری‌های کشور شده است.

پربازدیدها