کد مطلب: 344773
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۲/۴ - ۱۷:۲۸

اردوغان: ترکیه در شمال سوریه متوقف نمی‌شود

مرصادنیوز: رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنرانی در کنگره حزب عدالت و توسعه، درباره مسائل مختلفی از جمله عملیات نظامی در شمال سوریه، وضعیت اضطراری در ترکیه و همچنین انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری صحبت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز (سه‌شنبه) گفت به عملیات نظامی در شمال سوریه ادامه خواهند داد.

 

اردوغان طی سخنرانی در کنگره حزب عدالت و توسعه (آ.ک.پ) گفت: «ما به آنچه که برای آرامش مردم خود نیاز است، عمل می‌کنیم. ما به انجام اقداماتی که در شمال سوریه نیاز است، ادامه می‌دهیم».


به نوشته روزنامه «ینی شفق» وی با ارائه آمار جدید از عملیات شاخه زیتون در عفرین گفت: «4272 تروریست در عفرین و 353 نفر در شمال عراق از پای درآمدند. چیزی ما را متوقف نمی‌کند».


رئیس‌جمهور ترکیه با انتقاد از مخالفت برخی از سیاستمداران (از جمله کمال قلیچداروغلو رهبر حزب جمهوری‌خواه خلق) با وضعیت اضطراری در این کشور، تاکید کرد: «سناریوی بسیار عجیبی در حال اجرا شدن است».


اردوغان با دفاع از حالت فوق‌العاده‌ای که از زمان کودتای نافرجام 15 جولای 2016 در ترکیه برقرار شده، افزود این وضعیت باعث آرام شدن اوضاع در این کشور شده اما چون نقشه‌های عده‌ای بر آب شده، خواستار لغو وضعیت اضطراری هستند.


وی همچنین درباره تصمیم برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست‌جمهوری (3 تیر ماه) گفت: «در دوره جدید دموکراسی بیشتر، قوانین قوی‌تر، رفاه و آزادی بیشتر خواهد بود. ما در ماه می مبارزات انتخاباتی در اروپا را آغاز می‌کنیم».

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

اینجا 500 کیلومتر مانده به بهشت؛

کوک ساعت‌ها به وقت «عاشقی» / شور و شوق «دروازه کربلا» برای خادمی زوار

مرصادنیوز: شور و اشتیاق مردمان دیار دروازه کربلا برای خدمت به زوار وصف نشدنی است و این روزها همه ساعت ها را به وقت عاشقی کوک کرده اند.

پربازدیدها