سرویس: اجتماعی کد خبر: 345091 09:39 - 1397/02/09

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه:

95 درصد مراجعات مردمی خارج از حیطه وظایف شورای شهر است

95 درصد مراجعات مردمی خارج از حیطه وظایف شورای شهر است

مرصادنیوز: سخنگوی شورای شهر کرمانشاه گفت: بیش از 95 درصد مراجعات مردمی به دلیل اموراتی خارج از وظایف شورا است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، ابراهیم مرادی در گفت و گو با خبرنگار مرصاد ضمن گرامیداشت روز شوراها، با اشاره به آیات قرآن مبنی بر لزوم انجام مشورت در کارها اظهار داشت: اساس کار شورا بر اساس اعتقادات و مسائل دینی است.

وی با اشاره به اینکه در کشورهای اروپایی پیشرفته نیز شورای شهر تاسیس شده است، افزود: سال 80 شورا توسط دولت وقت با هدف نظارت شماری از نمایندگان منتخب مردم بر امورات شهری و شهرداری تاسیس شد.

مرادی گفت: بر مبنای وظایف تعیین شده برای شورای شهر، این شورا وظیفه نظارت بر هرآنچه که باعث رفاه و آسایش مردم شده را به عهده دارد تا در این میان قصوری انجام نشود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمانشاه با گلایه از اینکه بیش از 95 درصد مراجعات مردمی به دلیل اموراتی خارج از وظایف شورا است، افزود: این یک ایراد و مشکل است که باید با کمک رسانه ها و تبیین وظایف توسط اعضای شورای شهر برای رفع آن فرهنگ سازی شود.

مرادی با عذرخواهی از مردم به دلیل مشکلات و نواقص مشهود شهری در کرمانشاه گفت: در این قرن از تاریخ وضعیت نامناسب آسفالت و دست انداز قابل پذیرش نیست، همچنین مردم ساکن محله های حاشیه نشین با وجود پرداخت عوارض از پارک و فضای سبز و روشنایی مناسب چندان بهره مند نیستند.

این عضو شورای شهر کرمانشاه خاطر نشان کرد: البته با جدیت پیگیر رفع این مشکلات هستیم.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها