کد مطلب: 346447
چهارشنبه ۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۲:۲

استاندار کرمانشاه تاکید کرد:

ساماندهی نقاط حاشیه ای کرمانشاه/ توجه به عقب‌ماندگی اقتصادی استان

مرصادنیوز: استاندار کرمانشاه بر لزوم ساماندهی مناطق حاشیه ای تاکید کرد وگفت: اگر راهکار مناسبی برای حل مشکلات حاشیه نشینی درپیش گرفته نشود ممکن است این مشکلات روزی تبدیل به چالش های جدی شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، امروز چهارشنبه در دومین جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان کرمانشاه در سال ۹۷ با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در استانداری برگزار شد.

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه در این جلسه گفت: بافت های فرسوده، سکونتگاههای غیر رسمی، حاشیه نشینی چالش های جدی برای مدیریت شهری هستند اما متاسفانه مدیران و حکومت ها خیلی به این مساله توجهی نداشته اند.

وی افزود: بعد از انقلاب نتوانستیم بافتهای فرسوده را که می توانست بدلیل اینکه هویت و بافت های تاریخی در دل آنهاست و برای ما یک فرصت باشد، احیا کنیم.

بازوند گفت: علت گسترش سکونتهای غیر رسمی و حاشیه نشینی مردم نیستند، بلکه به دلایل مختلف از جمله جنگ تحمیلی، خشک سالی و ... یک گروه از مردم مجبور به اقامت در این مکانها شده اند.

وی اظهار داشت: مدیریت شهری و کمیسیون های ماده ۵ وقتی برای مردم در شهر برنامه ریزی نکنند، مردم خودشان دست به کار می شوند و معطل استاندار و فرماندار و شهردار نمی شوند.

این مسئول با بیان اینکه مسکن هایی که در بافت فرسوده و حاشیه شهرها هستند کیفی نیستند، گفت: این مردم بیشتر دنبال این هستند که یک سرپناهی داشته باشند و فقط دنبال کمیت هستند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: در دولت های گذشته ۱۰۰ هزار میلیارد تومان هزینه مسکن مهر شد که نه تنها مشکلی از بافت های فرسوده و سکونتگاههای غیر رسمی حل نکرد، بلکه سکونت گاههای غیر رسمی دیگری را شکل داد.

وی اذعان داشت: اگر این مبلغ در ساخت مسکن در بافت های فرسوده و احیاء آنها هزینه می شد، هم بافت های فرسوده احیاء و هم شرایط بهتر از این می شد.

بازوند با بیان اینکه دولت باید وارد عمل شود و فقط نظاره گر نباشد، ابراز داشت: از سال گذشته رئیس جمهور بحث احیاء بافت های فرسوده را در دستور کار قرار داد.

وی تاکید کرد: به لحاظ اینکه در استان کرمانشاه مشکلات بیشتر است و تعداد قابل توجهی از جمعیت در این بافت ها زندگی می کنند و شهرداری از خدمات دهی به آنها عاجز است، باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.

بازوند گفت: باید عقب افتادگی توسعه اقتصادی این استان در ۸ سال دفاع مقدس را مد نظر قرار دهند و در شرایط مساوی با استانهایی مثل یزد و شیراز و ... به آن نگاه نکنند.

وی افزود: تا مشوق های سرمایه گذاری با پشتوانه در این استان صورت نگیرد، نمی تواند نتیجه ای عاید مردم شود.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت: با توجه به اینکه در بافت های فرسوده اماکنی همچون مدرسه، فضای سبز و ... را ساختیم اما نتوانسته مردم را نگه دارد و اکثر آنها دنبال فرار هستند و این نشان می دهد که مشکل اصلی آنها خانه های فرسوده است.

وی خطاب به معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر شرکت شما در بافت های فرسوده سرمایه گذاری انجام دهد این فرصت را به کرمانشاه خواهد داد تا بتواند حداقل بهسازی ۶۰۰ تا ۷۰۰ واحد را شروع کند و این کار می تواند الگویی برای سرمایه گذاران باشد تا شرایط تغییر کند.

بازوند افزود: مشارکت مردم در روند احیای بافت های فرسوده نیازمند یک توجیه اقتصادی برای آن ها است.

وی خاطر نشان کرد: اگر راهکار مناسبی برای حل مشکلات حاشیه نشینی در پیش گرفته نشود ممکن است این مشکلات روزی تبدیل به چالش های جدی شوند.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: متاسفانه مدیریت شهری تاکنون توجه جدی به ساماندهی بافت های ناکارآمد و حاشیه ای نداشته است. البته این بی توجهی به نوعی در سطح کلان وجود دارد و دولت های مختلف در دهه های اخیر اراده ی چندانی برای ساماندهی این بافت های حاشیه ای نداشته است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

موج ورشکستگی مرغداری‌ها با کمبود «دان»؛

سلطان «مرغ» بازار ایران کیست؟

مرصادنیوز: انحصار شدید در واردات خوراک دام و طیور موجب ایجاد موج ورشکستگی بین مرغداری‌های کشور شده است.

پربازدیدها