کد مطلب: 346450
چهارشنبه ۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۲:۱۶

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه مطرح کرد

جمعیت ۴۰۰ هزار نفری حاشیه نشینان در کرمانشاه /بیشترین آمار را در کشور داریم

مرصادنیوز: مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه بیشترین حاشیه نشین کشور را دارد، از وجود ۴۰۰ حاشیه نشین در استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، مسعود شریفی امروز چهارشنبه در دومین جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان کرمانشاه در سال ۹۷ با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در استانداری برگزار شد، گفت: متاسفانه استان کرمانشاه در بین کشور جزو استانهایی است که بیشترین حاشیه نشینی را دارد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه ادامه داد: از مجموع ۳۲ شهر استان ۷ شهر پرجمعیت کرمانشاه شامل اسلام آباد غرب، جوانرود، کنگاور، صحنه، سنقر و هرسین مورد مطالعه قرار گرفت که در مجموع ۲۲۸۰ هکتار بافتهای ناکارآمد شهری شناسایی و مصوب شد.

وی خاطر نشان کرد: از این میزان ۴۹۵ هکتار بافت ارزشمند و تاریخی ۹۱۵ هکتار بافت فرسوده میانی و ۸۷۰ هکتار مناطق حاشیه ای و اسکان غیر رسمی است.

شریفی تصریح کرد: بر اساس مطالعاتی که در سال ۹۰ در شهر کرمانشاه انجام شد ۱۲۲۸ هکتار بافت ناکارآمد شهری از گونه های مختلف شناسایی شد که با الحاق ۵ محله حاشیه نشینی جمعیت بالغ بر ۵۰ هزار نفر، مساحت بافت ناکارآمد کرمانشاه به ۱۳۷۴ هکتار افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: در حال حاضر ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت استان در بافتهای ناکارآمد جمع شده اند که در این راستا استان کرمانشاه یکی از استانهایی است که بیشترین جمعیت حاشیه نشینی را به خود اختصاص داده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه ادامه داد: در حال حاضر ۳۵ درصد از جمعیت استان مسکن مناسبی ندارند و می توان گفت در بد مسکنی به سر می برند.

شریفی با بیان اینکه ۱۰۰ هزار واحد مسکن فرسوده در کرمانشاه وجود دارد گفت: این واحدها نیاز به بازسازی و نوسازی دارند که برای این منظور باید اهتمام ویژه داشته باشیم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

چند و چون یک ماجرا؛

بازگشت «لاکچری‌ها» به روستاهای زلزله‌زده /مهاجرت معکوس میلیونرها به روستاها!

مرصادنیوز: با گذشت 9 ماه از زلزله بزرگ غرب کشور برخی‌ها از بازگشت «لاکچری‌ها» به روستاهای زلزله‌زده و مهاجرت معکوس میلیونرها به روستاها برای استفاده از تسهیلات صحبت می‌کنند.

با کاروان ورزشی کرمانشاه در بازی‌های آسیایی/ ۱۰

نیمه‌نگاه پاروزن طلایی ملی‌پوش به خوش‌رنگ‌ترین مدال آسیا

ساعات کار ادارات از شهریور به روال طبیعی برمی‌گردد؛

پایان برنامه خاموشی تابستانه در کرمانشاه / قطع برق ۱۲ اداره خاطی

بحث خرید «اتوبوس» به جای انتخاب «شهردار»!

جلسه «فوق‌العاده» شورای شهر پشت درهای «بسته»