سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 346727 ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۰

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه مطرح کرد:

ارائه امتیازات ویژه به هنرمندان نقاط زلزله‌زده استان کرمانشاه

مرصادنیوز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، از ارائه امتیازات ویژه به هنرمندان نقاط زلزله‌زده استان از جمله پرداخت تسهیلات و حق بیمه هنرمندان خبر داد.

ارائه امتیازات ویژه به هنرمندان نقاط زلزله‌زده استان کرمانشاه

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، حجت الاسلام رحیم جعفری امروز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به امضای تفاهم نامه طی سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اشاره کرد و افزود: این تفاهم نامه که در یک پروسه ۳ ساله اجرایی می شود به لحاظ کیفیت، محتوا و حجم ریالی بی نظیر است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه،  افزود: طی سه شنبه، جلسه ستاد سفری در تهران به همین منظور برگزار شد که نشان از جدی بودن این تفاهم نامه است.

وی مبلغ تفاهم نامه استان کرمانشاه را ۸۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: سهم استان ۶۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و ۲۳ میلیارد و ۱۱۰ میلیون تومان سهم وزارت خانه است.

این مسئول به پروژه های عمرانی شهرستانهای کرمانشاه، گیلانغرب، سرپلذهاب و سنقر اشاره کرد و افزود: یکی از شاخص های کلی در تفاهم نامه احداث ۷ پروژه فرهنگی هنری و نگارخانه است که از محل اعتبارات سفر رهبری تامین شده است.

وی تصریح کرد: تا کنون ۱۶ میلیارد تومان برای این پروژه ها هزینه شده و ۸۰ درصد پیشرفت دارد.

حجت الاسلام جعفری گفت: در حال حاضر سرانه ما برای هر فرد ۱۵ سانتی متر برای ۳۷ هزار متر مربع است که با اضافه شدن این پروژه ها همین حد به متراژ آنها اضافه خواهد شد و سرانه ما حدود ۳۰ سانتی متر اضافه خواهد شد.

وی از تسهیلات ویژه برای هنرمندان مناطق زلزله زده خبر داد و افزود: حق عضویت صندوق بیمه هنرمندان برای تمامی هنرمندان مناطق زلزله زده تا ۲ سال رایگان است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه یادآور شد: همچنین مقرر شد برای هنرمندان در این مناطق ۴ میلیون تومان وام و ۳۰ کانکس در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد: در مناطق زلزله زده صندوق بیمه هنرمندان، حق بیمه هنرمندان را که ۸ درصد است پرداخت می کند و همچنین بیمه تکمیلی برای آنها تا ۲ سال از صندوق پرداخت می شود.

حجت الاسلام جعفری اذعان داشت: سقف مستمری بگیران ۶۰ سال است و هنرمندان در مناطق زلزله زده با ۵ سال تخفیف می توانند با ۵۵ سال این رقم مستمری را بگیرند.

وی با بیان اینکه درجه هنری هیچ محدودیتی ندارد، گفت: برای هنرمندان مناطق زلزله زده کسانی که ۳۵ سال سابقه هنری دارند مشمول دریافت مبلغ مستمری خاص قرار می گیرند که مبلغ آن ماهیانه ۸۰۰ هزار تومان است.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها