کد مطلب: 346757
یکشنبه ۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۱۶:۵۴

رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی کرمانشاه تاکید کرد:

ضرورت تبیین خطرات استفاده از فست‌فودها و بازی‌های کامپیوتری

مرصادنیوز: رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی کرمانشاه بر ضرورت آموزش و تشریح خطرات استفاده از فست فودها و بازی های کامپیوتری در مدارس و دانشگاه‌های استان تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، رامین رضایی مدیر مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت اجتماعی کرمانشاه امروز در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: از زمان راه اندازی کارگروه سلامت در معاونت احتماعی دانشگاه بر اساس نظام نامه مدیریت سلامت، ۱۰ فعالیت اصلی از جمله تشکیل خانه مشارکت مردم، راه اندازی شورای پیامگزاران سلامت، تشکیل اتاق فکر، دبیرخانه هماهنگی، برگزاری انتقال مطالبات اصلی سلامت به شورای عالی سلامت در سطح استان، برگزاری کارگاه آموزشی، فعال سازی شورای پیام رسان سلامت و... انجام شده است.

وی افزود: هرچه مردم در ارتقاء سلامت مسئولیت پذیر باشند و مشارکت فعال داشته باشند جامعه از سطح سلامت بیشتری برخوردار است و از این سلامت از فرد به جامعه و از جامعه به کل ملت منفعت حاصل می شود.

رضایی خاطر نشان کرد: پس از زلزله ۲۱ آبان ۹۶ در برنامه هایی همچون احداث سرویس های بهداشتی، کنترل فاضلاب، مداخله برای پیشگیری از بیماریهایی همچون سالک، اسهال و ... در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: همچنین دانشگاه علوم پزشکی با  همکاری بنیاد مسکن در جابجایی نخاله ها فعالیت چشمگیری انجام دادند چرا که انباشت نخاله ها می تواند کانون جمع شدن حشرات و جوندگان و در نتیجه شیوع بیماریهایی همانند سالک باشد.

حسین بیگلری رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی کرمانشاه در ادامه اظهار داشت: هدف از برگزاری این جلسه حمایت طلبی و جلب مشارکت رسانه در مسائل سلامت محور است.

وی افزود: یکی از ابتکارات این کارگروه سلامت تمرکز بر سلامت دانش آموزان و دانشجویان است چرا که این قشر می تواند بیشتر در معرض بیماریهای غیرواگیر قرار بگیرند.

بیگلری به آموزش بازگویی خطرات استفاده از فست فودها و بازی های کامپیوتری در مدارس و دانشگاههاخبر داد واظهار داشت: به خاطر استفاده بیش از حد دانش آموزان و دانشجویان در مصرف فست فودها و صرف ساعت های متمادی برای بازی های کامپیوتری این افراد در معرض تهدید افزایش وزن و در نتیجه بیماریهای قلبی قرار می گیرند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

ببینید |

تاسف مردم از تخریب سرمایه‌های ملت در غارت آشوبگران

مرصادنیوز: مردم کرمانشاه در اغتشاشات اخیر با جدا کردن صف خود از آشوبگران ضمن تاسف از تخریب اموال عمومی و سرمایه های ملت این اقدامات را محکوم کردند.

پربازدیدها