کد مطلب: 346781
دوشنبه ۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۷:۵۴

رییس سازمان صنعت کرمانشاه:

گران شدن کالاهای داخلی منطقی نیست /برخورد جدی با افزایش خودسرانه قیمت‌ها

مرصادنیوز: مدیر کل صنعت و معدن استان کرمانشاه با اشاره به افزایش سطح قیمت ها در بازار گفت: این افزایش قیمت ها منطقی نیست و خودسرانه بوده و با آنها به صورت جدی برخورد خواهیم کرد.

محسن رستمی در گفت و گو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: متاسفانه عده ای سودجو با سو استفاده از تغییر قیمت ارز به صورت خودسانه اقدام به افزایش قیمتها آن هم بدون هیچ منطقی کرده اند این در حالی است که نرخ ارز برای کالاهای اساسی وارداتی از سه هزار و 800 تومان به چهار هزار و  200 تومان که البته مابه التفاوت آن نیز توسط دولت پرداخت می شود رسیده و در واقع عملا تغییری در نرخ ارز صورت نگرفته است.

وی افزود: افزون بر این بسیاری از کالاهای داخلی نیز گران تر شده اند با اینکه چنین افزایشی منطقی نیست  بر همین مبنا با همکاری دستگاه های مرتبط نظیر تعزیرات حکومتی و سایر واحدهای نظارتی در قالب گشتهای مشترک اقدام به برخوردهای جدی کرده ایم.

رستمی با بیان اینکه به هیچ وجه این افزایش خودسرانه قیمتها قابل قبول نیست، گفت: حوزه بازرسی این سازمان نیز به صورت ویژه به رصد بازار می پردازد، مردم نیز موارد تخلف را از طریق سامانه 124 اطلاع رسانی کنند تا در اسرع وقت اقدام مقتضی انجام شود.

رییس سازمان، صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه افزود: این افزایش قیمتها در حالی است که در بازار کمبود کالا نیز وجود ندارد پس مردم نگران نباشند.

رستمی خاطرنشان کرد: باید ضمن توجه به تولیدات داخلی، برای تحقق شعار سال مبنی بر حمایت از کالاهای ایرانی نیز تلاش کنیم تا روز به روز اقتصاد کشور نیز پویاتر شود و نگرانی از این قطع روابط از بین رود.

وی درباره تغییرات نرخ ارز با بیان اینکه تک نرخی بودن ارز مشکلی در اقتصاد ایجاد نخواهد کرد، افزود: نرخ ارز برای کالاهای اساسی کشور از سه هزار و 800 به چهارهزار و 200 رسید که دولت مابه التفاوت آن را هم می پردازد این یعنی واردکنندگان با همان نرخ قبلی اقدام به واردات می کنند پس این افزایش تاثیری بر واردات نخواهد داشت و در واقع به سود صادرات نیز می باشد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

موج ورشکستگی مرغداری‌ها با کمبود «دان»؛

سلطان «مرغ» بازار ایران کیست؟

مرصادنیوز: انحصار شدید در واردات خوراک دام و طیور موجب ایجاد موج ورشکستگی بین مرغداری‌های کشور شده است.

پربازدیدها