کد مطلب: 346784
دوشنبه ۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۸:۲۹

افزایش سود سپرده‌های بانکی راهکاری برای کنترل بازار ارز؛

صفری: برای شفاف‌سازی مبادلات باید بورس ارزی راه‌اندازی شود

مرصادنیوز: نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم افزایش سود سپرده های بانکی برای کنترل بازار ارز گفت: برای شفاف‌سازی مبادلات باید بورس ارزی راه‌اندازی شود.

احمد صفری در گفتگو با خبرنگار مرصاد،  اظهار داشت: تا زمانی که مقامات پولی کشور مسئولیت نوسانات اخیر را نپذیرند نمی توانند اعتماد عمومی را به جامعه بازگردانند.

وی افزود: نبودن صدای واحد در حوزه ارز میان مقامات رسمی نیز یکی از معضلات و دلایل واکنش بازار به قیمت ارز بود بنابراین دولتمردان باید در مواجهه با این موضوع یکدست و هماهنگ عمل کنند.

صفری گفت: دولت باید شرایطی را ایجاد کند که فعالیت بازیگران ارزی شفاف شود و دست واسطه ها از بازار ارز کوتاه شود، برای این منظور برخی اقتصاددانان راه اندازی بورس ارز را برای شفاف سازی در این حوزه ایده آل می دانند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر تولید کنندگان داخلی نیز باید کیفیت تولیدات خود را به حدی بالا ببرند که هم وطنان تردیدی در خرید آنها به خود راه ندهند.

صفری بیان کرد: منعطف کردن سودهای کوتاه مدت بانکی هم یکی از آیتم هایی است که می توانند نوسانات بازار ارز را کنترل کند زیرا در صورت ثابت نگهداشتن سودها و پایین بودن آن مردم برای تبدیل سرمایه های پولی خود به ارز از هم سبقت می گیرند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

معاون راه و شهرسازی کرمانشاه مطرح کرد

مسکن مهر سرپل‌ذهاب مقاوم‌تر از قبل زلزله /تحویل واحدها تا دو ماه آینده

مرصادنیوز: معاون راه و شهرسازی استان کرمانشاه از تحویل واحدهای مسکن مهر سرپلذهاب، تا ۲ ماه آینده خبر داد و گفت: آخرین ویرایش آیین نامه زلزله ایران در این پروژه رعایت شده واگر زلزله‌ای منطقه را تهدید کند، این سازه‌ها به خوبی مقاومت می‌کنند.

پربازدیدها