کد مطلب: 346840
دوشنبه ۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۲۱:۵۸

سند تصویبی شورای برنامه ریزی استان زیر سوال رفت!

اذعان معاون استاندار به ناقص بودن سند آمایش کرمانشاه

مرصادنیوز: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمانشاه بر ناقص بودن سند آمایش استان که چندی پیش در شورای برنامه ریزی استان تصویب شده بود اذعان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ مهندس رضا رحيمي در کارگروه آموزش، پژوهش، فناوري و نوآوري استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، افزود: باید توجه داشته باشیم که توسعه توسط نیروهای انسانی محقق می شود و تنها با آجر و سیمان نمی‌توانیم به آن برسیم.

وي تصريح كرد: اگر مي خواهيم مشكل بيكاري در استان حل شود بايد نگاه خود را به نيروي انساني كارآمد و متخصص تغيير دهيم و دستگاه ها به نوآوري و نيروي انساني بيش از پيش توجه كنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداري افزود: نگاه ما در استان برای توسعه تنها عمرانی است، در حالی که توسعه اقتصادی با نیروی انسانی محقق خواهد شد.

وی اظهار داشت: مدلی که در طرح آمایش استان آمده است با ظرفیت های شهرستان ها هم خوانی چندانی ندارد از این رو این طرح باید بازنگری شود.

مهندس رحيمي با بیان اینکه مدل های توسعه باید متناسب با مناطق، فرهنگ، مذهب، اقليم، اقتصاد و ظرفیت های هر شهرستان باشد، افزود: بايد شهرستان های دارای ظرفیت های مشترک مشخص شوند  تا بتوان برای آنها برنامه ریزی کلان داشته باشیم.

وي خواستار توجه به ظرفيت و پتانسيل هاي هر كدام از شهرستان ها شد و  با بیان اینکه کشاورزی می تواند توسعه را در قصرشیرین ایجاد کند، افزود: باید کشاورزی این شهرستان به خوبی مورد توجه قرار گیرد و از آن به منظور اشتغالزایی و توسعه استفاده کرد.

وی اظهار داشت: در طرح آمایش کرمانشاه برنامه های پژوهشی، فنی و حرفه ای و علمی در نظر گرفته نشده است.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري به اهميت بخش آي تي و آي سي تي در ايجاد تحول و توسعه مناطق اشاره كرد و گفت: بايد به توسعه نگاه همه جانبه داشته باشيم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

معاون راه و شهرسازی کرمانشاه مطرح کرد

مسکن مهر سرپل‌ذهاب مقاوم‌تر از قبل زلزله /تحویل واحدها تا دو ماه آینده

مرصادنیوز: معاون راه و شهرسازی استان کرمانشاه از تحویل واحدهای مسکن مهر سرپلذهاب، تا ۲ ماه آینده خبر داد و گفت: آخرین ویرایش آیین نامه زلزله ایران در این پروژه رعایت شده واگر زلزله‌ای منطقه را تهدید کند، این سازه‌ها به خوبی مقاومت می‌کنند.

پربازدیدها