کد مطلب: 346849
1 خرداد 1397،‏ 8:16:12

کاهش 14 درصدی آمار ازدواج؛

هر روز 14 زندگی در کرمانشاه متلاشی می‌شود/ از هر سه ازدواج، یک طلاق!

مرصادنیوز: مدیر کل ثبت احوال استان کرمانشاه گفت: در سال گذشته به ازای سه ازدواج یک طلاق در کرمانشاه به ثبت رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، علیرضا قبادی در گفت و گو با خبرنگار مرصاد، با تشریح آمار یکساله اظهار داشت: طی سال گذشته 17 هزار و پنج مورد ازدواج در کرمانشاه به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال 94 از کاهش 14.5 درصدی حکایت دارد.

وی افزود: بیشترین ازدواج ها در میان مردان در سنین 25 تا 29 سال و در میان زنان در 20 تا 25 سالگی انجام شده است.

قبادی با بیان اینکه در سال گذشته 5 هزار و 128 مورد طلاق به ثبت رسیده گفت: همچنین این آمار نسبت به سال 94 کمتر از یک درصد کاهش داشته است.

مدیر کل ثبت احوال استان کرمانشاه نسبت ازدواج به طلاق را 3.3 اعلام و عنوان کرد: به ازای هر سه ازدواج در سال قبل یک طلاق در کرمانشاه ثبت شده است.

قبادی بیشترین سن طلاق در میان مردان را 25 تا 34 سال و در بین زنان 25 تا 29 سال اعلام کرد.

وی درباره آمار ولادت گفت: سال گذشته از 33 هزار و 276 نوزاد متولد شده 17 هزار و 495 پسر به دنیا آمده اند که بر اساس نسبت جنسیتی به ازای هر 100 دختر 110 پسر متولد شده اند.

قبادی درباره آمار فوت نیز گفت: سال قبل 11 هزار و 387 نفر فوت شده اند که 6 هزار و  575 نفر مرد و چهار هزار و 813 نفر زن بوده اند و نسبت جنسیتی آنان 137 بوده یعنی در مقابل هر 100 زن 137 مرد فوت شده اند.

مدیر کل ثبت احوال استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: آمار ولادت نسبت به سال 94 حدود 3.5 درصد کاهش یافته در حالی که فوتی ها از رشد 5.7 درصدی حکایت دارد.

قبادی عمده ترین علل فوت را بر اثر بیماری های قلبی-عروقی با 5 هزار و 23 مورد و سپس حوادث غیرعمد با یک هزار و 364 مورد دانست.

وی درباره فراوانی اسامی نیز افزود: امیرعلی، محمد، امیرعباس، محمدطه و آراد در بین پسران، باران، فاطمه، رها، آوا و یسنا در بین دختران بیشترین فراوانی را داشته اند.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

گزارشی از پروژه صهیونیستی "مرگ خاموش ایرانیان"؛

سهم تراریخته‌ها از سفره ایرانی‌ها چقدر است؟ /پشت پرده‌های یک تهدید بیوتروریستی

مرصادنیوز: آیا محصولات تراریخته در ایران وجود دارند، آیا این محصولات در سبد غذایی مردم وارد شده و چگونه مردم این محصولات را تشخیص دهند؟

مدیر کل دفتر اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمانشاه:

۱۳۰۰ پناهنده در کرمانشاه زندگی می‌کنند /انجام سیزدهمین دوره آمایش

کنار گذاشتن شهردار در اوج فعالیت‌های عمرانی فرصت‌سوزی است؛

عملکرد شهردار کرمانشاه از نگاه موافقان / شهردار کاربلد باید بماند

پربازدیدها