کد مطلب: 346857
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۳/۱ - ۸:۴۳

در سایه غفلت مسئولان گردشگری؛

نبض فرهنگی شهر در تسخیر اراذل و اوباش /طاقبستان پاتوقی برای خلافکاران!

مرصادنیوز: طاقبستان آیینه تمام نمای تمدن مردم کردنشین است و نبض فرهنگی این شهر، اما در سایه غفلت متولیان گردشگری این مکان فرهنگی توریستی به پاتوق خلافکاران تبدیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، استان کرمانشاه یکی از مناطق با ظرفیت بالای گردشگری است که آثار باستانی و تاریخی و تفریحی فراوانی را در دل خود جای داده؛ طاقبستان نیز یکی از همین آثار تاریخی و تفریحی است که در مرکز شهر کرمانشاه واقع شده است.

گذشته از پیشینه و جایگاه این بنای تاریخی، متاسفانه به دلیل سوء تدبیر مسئولان فرهنگی استان، این محوطه تاریخی-تفریحی نتوانسته چهره ای زیبا از استان برای جذب گردشگر از خود ارائه دهد زیرا در جای جای این منطقه چهره هایی ناموجه از دوره گردان و دستفروشان گرفته تا اراذل و اوباش هستند که جولان می دهند.

شاید اگر این بنای تاریخی و تفریحی در شهری دیگر با مدیریتی قوی تر و کارآمدتر قرار داشت بسیار بیشتر از این شاهد شکوفایی و رونق توریسم می بودیم، اما به دلیل مشکلات موجود اعم از ایجاد مزاحمتها و سطح پایین خدمات ارائه شده، حتی مردم این دیار نیز رغبت چندانی برای وقت گذرانی در طاقبستان ندارند.

سطح پایین استانداردهای خدماتی و رفاهی در طاقبستان

یک عضو شورای شهر کرمانشاه گفت: سطح استانداردهای خدماتی و رفاهی در طاقبستان پایین است.

احسان احسانی در گفت و گو با خبرنگار مرصاد، درخصوص مشکلات پارک شرقی و غربی و محوطه طاق بستان اظهار داشت: طاقبستان به لحاظ برخورداری از آثار تاریخی و گردشگری یک منطقه توریستی است و اخیرا توریست های خاریی مشتاق تر به بازدید از آن شده اند.

وی افزود: بر همین مبنا می طلبد دستگاه های ذی ربط بیشتر پای کار ایند تا فضایی مناسب را از نظر امنیتی، خدماتی و رفاهی برای جذب بیشتر گردشگران داخلی و خارجی رقم بزنند.

احسانی خاطر نشان کرد: باید به مقوله جذب گرشگران داخلی و خارجی به عنوان یک منبع درآمد نگریست تا قطب گردشگری شهر بیشتر خودنمایی کند.

وی افزود: متاسفانه در پی نظارتها و بازدید های به عمل آمده  سطح خدمات رسانی، مباحث امنیتی و رفاهی طاقبستان کمتر از حد متوسط ارزیابی شد و در واقع فضایی ندارد که برای جذب توریست بتوان بر آن متمرکز شد.

احسانی خاطر نشان کرد: از آنجا که توریست ها مبلغ و سفیر هستند در صورت دریافت خدمات مناسب به تبلیغ مثبت خواهند پرداخت پس باید چنین شرایطی به ویژه در طاقبستان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه در طاقبستان به عنوان یکی از مراکز گردشگری تردد افراد ناموجه که کنترلی بر روی رفتار خود ندارند به وفور دیده می شود افزود: مشاهده دوره گردان، زباله گردان و متکدیان در فضاهای گردشگری موجب احساس ناامنی توریست ها می شود.

این عضو شورای شهر کرمانشاه خواستار اقدامات ویژه ادارات و نهادهای مسئول در این میان شد.

مطالبه گری از دستگاه های مرتبط با مدیریت طاقبستان

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار مرصاد، درباره امنیت و پاکسازی پارک کوهستان و طاقبستان اظهار داشت: در طاقبستان به دلیل داشتن اماکن تفریحی و تاریخی علاوه بر تقویت کلانتری محل از نظر نیرو و افزایش گشتهای محله، با تاکید بر پوشش مستمر نیروهایی از طریق گشتهای یگان امداد، یگان فوریتهای پلیسی 110 و حتی گشتهایی از مجموعه امنیت و واحد تجسس شهرستان با لباس مبدل برای پیشگیری از جرائم مردم آزاری و مزاحمتها گسیل کردیم.

سرهنگ ملک حسین براری با اشاره به اینکه این گشتها به صورت موتوری و خودرویی به ویژه با استفاده از ظرفیت یگان ویژه به خصوص درروزهای تعطیل به کارگیری می شوند افزود: در راستای برخورد با مزاحمین، عرضه کنندگان مواد مخدر و آنان که در مسیرهای منتهی به طاقبستان اقدامات ممنوعه انجام می دهند نیز به صورت میدانی اما مستمر  طرح هایی نیز اجرا کردیم.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از پلمپ مکان هایی در طاقبستان یا مسیرهای منتهی به طاقبستان که تخلف داشتند خبر داد و گفت: علاوه بر توجه به مسائل امنیتی از نظر بهداشتی نیز در بحث اغذیه فروشی، واحد امنیت انتظامی که اماکن نیز زیر مجموعه آن است ورود کرده ایم.

سرهنگ براری عنوان کرد: همچنین با توجه به حساسیت فرماندهی انتظامی استان نسبت به مجموعه پارک کوهستان و طاقبستان گشتهایی از ستاد استان متشکل از پلیس های تخصصی و معاونتهای مربوطه به ظرفیت کرمانشاه اضافه می شود.

وی افزود: علاوه بر لزم ورود جدی برخی از ارگان ها و دستگاه ها، مشارکت بیشتر مردم نیز ضروری است و تقاضا می شود مردم با مشاهده مواردی از تخلفات نظیر شرارتها، عرضه مواد مخدر و کالاهای ممنوعه یا در مسائل امنیتی که برای مردم آزار دهنده است از طریق 110 اطلاع رسانی شود.

وی از تشدید اجرای طرح های ارتقای امنیت اجتماعی به ویژه در تفرجگاه ها خبر داد و افزود: عده ای از مردم اصلا اطلاع رسانی نمی کنند و عده ای نیز دیر با پلیس ارتباط برقرار می کنند افزون بر اینکه خواستار مشارکت بیشتر مردم هستیم از دستگاه هایی که در مدیریت پارک کوهستان و طاقبستان نقش دارند نیز مطالبه گر هستیم.

سرهنگ براری با بیان اینکه مسئولین ارشد انتظامی نیز به صورت میدانی و مستمر بر حضور گشتها و عملکرد آنان نظارت می کنند گفت: همچنین در این میان جلساتی مستمر با دادستان ومعاونین ایشان در بحث تفرجگاه ها از جمله طاقبستان برگزار می شود و با همکاری مراجع قضایی با افراد دستگیر شده سارق، عربده کش یا مزاحمین به شدت برخورد شده است.

وی افزود: طرح های ارتقای امنیت اجتماعی نیز متناسب با مطالبات مردم در زمینه های مختلف در پارکها و تفرجگاه ها و در سطح محلات در دستور کار است و معاون دادستان به عنوان قاضی ویژه در تمامی این طرح ها حضور می یابد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

معاون راه و شهرسازی کرمانشاه مطرح کرد

مسکن مهر سرپل‌ذهاب مقاوم‌تر از قبل زلزله /تحویل واحدها تا دو ماه آینده

مرصادنیوز: معاون راه و شهرسازی استان کرمانشاه از تحویل واحدهای مسکن مهر سرپلذهاب، تا ۲ ماه آینده خبر داد و گفت: آخرین ویرایش آیین نامه زلزله ایران در این پروژه رعایت شده واگر زلزله‌ای منطقه را تهدید کند، این سازه‌ها به خوبی مقاومت می‌کنند.

پربازدیدها