کد مطلب: 346879
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۳:۲۹

زوج های کرمانشاهی رکوددار جدایی؛

کرمانشاه بالاترین آمار طلاق در کشور را دارد

مرصادنیوز: بر اساس اعلام دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت‌ احوال کشور، کرمانشاه بعد از تهران بالاترین آمار طلاق را در کشور دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، بر اساس اعلام دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت‌ احوال کشور، کرمانشاه بعد از تهران بالاترین آمار طلاق را در کشور دارد.

بر این اساس، استان‌های تهران، کرمانشاه، کردستان، قم و گیلان بیشترین آمار طلاق و استانهای سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، خراسان جنوبی و هرمزگان کمترین میزان طلاق ثبت شده را در یکسال گذشته داشته‌اند

محمدباقر عباسی، مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت‌ احوال کشور گفته است که میزان عمومی طلاق به ازای هر هزار نفر ۲.۲ است اما آنچه مهم بوده این است که در مورد آمار طلاق از بزرگ‌نمایی باید پرهیز کنیم چراکه مولفه‌های زیادی در روند افزایشی این واقعه موثر است.

عباسی می گوید: با توجه به الکترونیکی شدن ثبت داده‌ها از سال گذشته، دوران گذر را طی می‌کنیم بنابر این به سرعت نمی‌توانیم در پایان هر فصل آمار به دست آمده از ۴ واقعه حیاتی طلاق، ازدواج، تولد و مرگ را اعلام کنیم.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت‌ احوال کشور گفت: از طرفی آمار فصلی و مقطعی بازتاب منطقی و اجتماعی ندارند و داده‌ها قیاس‌پذیری خود را از دست می‌دهند.

وی ادامه داد: در مورد طلاق هم مانند ازدواج اگر صرفاً بخواهیم تعداد رویداد ثبت شده را محاسبه و روند سال های اخیر مقایسه کنیم، شاهد روند افزایشی خواهیم بود. اما نباید از این موضوع غافل شد که فراوانی طلاق به تبع افزایش سالانه خانواده ها در کشور، خود به خود روندی افزایشی خواهد داشت. به عنوان مثال، از ابتدای دهه ۹۰، میزان عمومی طلاق در کشور، روندی صعودی، البته با شیبی به نسبت ملایم داشته است.

عباسی گفت: حال این که این روند، شتاب درستی دارد یا نه نیازمند تحلیل های اجتماعی است. درخصوص طلاق می توان به برخی مولفه های دیگر نیز  مانند میانگین عمر ازدواج در زمان طلاق یا میانه سنی زوجین طلاق توجه کرد چراکه طبیعی است سال های باقی مانده از عمر آنان اهمیت  دارد.

وی افزود: میانگین سن مردان در آخرین یافته های موجود در طلاق های ثبت شده ۳۶.۵ سال است و در زنان ۳۱.۶ است و به طور کلی ۱۷۶ هزار و ۹۲۴ نفر در یکسال گذشته طلاق گرفته اند.

کلمات کلیدی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

معاون راه و شهرسازی کرمانشاه مطرح کرد

مسکن مهر سرپل‌ذهاب مقاوم‌تر از قبل زلزله /تحویل واحدها تا دو ماه آینده

مرصادنیوز: معاون راه و شهرسازی استان کرمانشاه از تحویل واحدهای مسکن مهر سرپلذهاب، تا ۲ ماه آینده خبر داد و گفت: آخرین ویرایش آیین نامه زلزله ایران در این پروژه رعایت شده واگر زلزله‌ای منطقه را تهدید کند، این سازه‌ها به خوبی مقاومت می‌کنند.

پربازدیدها