کد مطلب: 347284
یکشنبه ۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۴:۰

ماجرای کُت خارجی دبیر شورایعالی مناطق آزاد

مرصادنیوز: دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک گفت: آقای بانک با اشاره به کتی که پوشیده بود به حضار گفت،" این خارجی است من خودم اعتقادی به الزام خرید کالای ایرانی ندارم."

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، سعید غدیری با اشاره به اینکه دولت در صدد است لایحه افزایش مناطق آزاد را دوباره به مجلس شورای اسلامی ارسال کند، اظهار داشت: این موضوع یعنی مرگ تولیدکننده داخلی، چرا که در مناطق آزاد به جای خرید مواد اولیه و تولید کالا تمرکز شان بر معاملات کالاهای ساخته شده است.

وی با بیان اینکه پوشاک به راحتی از مناطق آزاد با عدم پرداخت تعرفه وارد کشور می شود، افزود: این درحالی است که تولیدکننده داخلی با مشقت بسیار در حال تولید است و هیچ حامی ندارند.

دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان پوشاک کشور با اعلام اینکه تولیدکننده داخلی امروز در شرایط بسیار سختی فعالیت می‌کند گفت: با اتفاقاتی که در عرصه بین المللی بوجود آمده تغییراتی در اعمال تحریم ها برعلیه ایران انجام خواهد شد که در این شرایط به تبع تولیدکننده داخلی در معاملات خود دچار مشکل می‌شود.

وی بر لزوم اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور تأکید کرد و افزود: امروز باید به معنای واقعی سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را در صنعت نساجی کشور اجرایی کنیم چرا منابع محدود و شرایط نامناسب است اما سوال اینجاست چرا با وجود همه مشکلاتی که تولیدکننده داخلی دارد همچنان کالا به راحتی از مناطق آزاد وارد کشور می‌شود گویا آقایان اعتقادی به حمایت از تولیدکننده داخلی ندارند.

بیشتر بخوانید:

ماجرای افتتاح استخر با کت‌وشلوار +عکس

آمار تکان‎دهنده از قاچاق ۸ میلیارد دلاری پوشاک

 

غدیری به جلسه اخیر تولیدکنندگان پوشاک با دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری کشور اشاره کرد و گفت: در این جلسه تولید کنندگان انتقادات زیادی را به عملکرد مناطق آزاد و حتی افزایش آن عنوان کردند اما در پاسخ موضع گیری های عجیبی را شاهد بودند. به نحوی که آقای بانک خودش با اشاره به کتی که پوشیده بود به حضار گفت، این خارجی است. بگذارید مردم راحت باشند تا هر کالایی که دوست دارند بخرند. من خودم اعتقادی به الزام خرید کالای ایرانی نداریم.

وی تصریح کرد: صحبتهای آقای بانک برای تولیدکنندگان بسیار ناخوشایند بود چرا که ما آمده بودیم درد و دل کنیم اما پاسخی از سوی مسئولین نگرفتیم.

غدیری اضافه کرد:  وقتی در جلسه ای دبیر شورای عالی مناطق آزاد با افتخار مارک خارجی کت خود را نشان می دهد و خط و نشان می کشد هیچ انتظاری نباید بر کاهش قاچاق از مناطق آزاد داشت چراکه اساساً ایشان مساله را نمی شناسد.

وی با اشاره به اینکه اصولاً در شرایط تحریم که دلارهای مملکت باید صرف مسائل اساسی شود ورود برخی کالاها غلط است، اظهار داشت: ما اصلاً به واردات پوشاک خرده نمی گیریم اما موضوع بر سر نوع واردات و قاچاق بودن آن و کلاه گشادی است که بر سر مصرف کننده و تولید کننده و دولت با ورود کالای قاچاق به نام مارک می رود و آقای مسئول فکر می کند که مارک پوشیده است اگرچه شاید استثنا از مغاره اصل خارجی خریده باشد که مذموم نیست اما اگر آدرس غلط بدهد و مردم را جاهل فرض کند بداند که خود جاهل است .

دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در نمایشگاه توانمندی تولیدات داخلی به وزیر کار فرمودند من اگر جای شما بودم در هیات دولت یقه خود را پاره میکردم، گفت:  رسالت مناطق آزاد بر مبنای صادرات کالای تولید داخل بوده نه واردات کالای قاچاق.  افزایش مناطق آزاد بدون اصلاح در عملکرد آن خدمت به بیگانگان و خیانت به کشور است.

منبع: تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رئیس جمهور فعلی بیشترین اختیارات را دارد؛

حسینی‌کیا: توجیه ناکارآمدی دولت به بهانه اختیارات محدود فرار به‌جلو است

مرصادنیوز: رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: دولت فعلی بیش از سایر روسای جمهور اختیار دارد و توجیه ناکارآمدی دولت به بهانه اختیارات محدود فرار به‌جلو است.

پربازدیدها