کد مطلب: 347303
یکشنبه ۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۶:۳۲

معاون سیاسی استانداری کرمانشاه مطرح کرد:

کاهش رشد جمعیت در کرمانشاه / لزوم فرهنگ‌سازی برای رشد جمعیت

مرصادنیوز: معاون سیاسی استانداری کرمانشاه گفت: نرخ باروری جمعیت در استان کرمانشاه کاهش یافته و رشد جمعیت نیازمند فرهنگ سازی و هم افزایی همه دستگاه ها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، محمدابراهیم الهی‌تبار امروز در همایش روز ملی جمعیت که در کرمانشاه برگزار شد، خروج آمریکا از برجام را نشانه شکست آنها از دانش و سیاست تیم مذاکره کنندگان ایرانی دانست و اظهار داشت: آمریکا پس از حادثه۱۱ سپتامبر به بهانه حفظ امنیتش، چند کشور را ذیل منشور هفت شورای امنیت سازمان ملل قرار داد.

الهی تبار با بیان اینکه آمریکا به بهانه بمب هسته‌ای اجماع جهانی تحت منشور هفت شورای امنیت علیه ایران را فراهم کرده بود، گفت: با درایت و سیاست تیم هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران، این بهانه از آمریکا گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه آمریکا به شدت به دنبال نقض برجام از سوی ایران بود، افزود: آمریکا در نهایت از ایران شکست خورد و با بد عهدی در قضیه برجام، اسرائیل و عربستان و یک جریان داخلی که از ابتدا با امضای برجام بشدت مخالف بودند، خوشحال شدند.

معاون سیاسی استانداری کرمانشاه در ادامه اظهار داشت: تا زمانی که چهار به علاوه یک، منافع ایران را تضمین کنند در برجام هستیم در غیراینصورت فعالیت‌های هسته‌ای اولیه خود را ادامه خواهیم داد.

الهی تبار همچنین اظهار داشت: نرخ باروری جمعیت استان کرمانشاه از میانگین نرخ جانشینی جمعیت کشور کمتر است و برای رشد جمعیت تلاش همه جانبه همه دستگاه‌ها لازم است.

وی از بیکاری و بحث مسکن به عنوان دلایل کاهش رشد جمعیت در استان کرمانشاه نام برد و افزود: فرهنگ‌سازی و هم افزایی دستگاه‌های اجرایی برای حل مشکلات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی مورد تاکید است.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آزاده‌ کرمانشاهی که 10 سال در اسارت عراقی‌ها بود:

مسئولان اجرایی کشور پا جای پای شهدا نگذاشتند /شرایط امروز را در خواب هم نمی‌دیدیم

مرصادنیوز: آزاده سرافراز کرمانشاهی که 10 سال در اسارت عراقی‌ها بوده از وضعیت کنونی کشور گله‌مند است و می‌گوید این وضعیت را در خواب هم نمی‌دیدیم.