کد مطلب: 348360
یکشنبه ۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۸:۴۰

نمایندگان استان کرمانشاه در گفتگو با مرصاد:

جلسه بررسی FATF را ترک می کنیم/ این لایحه برای یک ایرانی کُرد قابل تحمل نیست

مرصادنیوز: نمایندگان استان کرمانشاه تاکید کردند که لایحه FATF برای یک ایرانی کُرد قابل تحمل نیست و جلسه بررسی FATF را ترک خواهند کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، موسسه FATF اقدام ویژه مالی از سال 2008 در بیانیه ای هدفدار و سیاسی جمهوری اسلامی ایران را در لیست پرریسک ترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاری قرار داد و تا امروز نیز هیچگاه از این موضع غیرواقعی خود دست برنداشته و در بیانیه های متعددی کشورهای عضو را به قطع رابطه پولی- بانکی با ایران فراخوانده است.

در واقع قرار دادن ایران در لیست کشورهای پر ریسک بدان معناست که ایران از نظر این موسسه اقدام به پولشویی و تامین مالی تروریزم می کند و از مشکلاتی که پیوستن FATF می‌تواند برای ایران پیش بیاورد، دستیابی بی‌واسطه و سریع به تراکنش‌های مالی و رصد لحظه‌ای رویدادهای پولی-بانکی است

ا

.

پیوستن به کنوانسیون FATF یعنی ستارخان، باقرخان، میرزاکوچک خان و دیگران تروریست محسوب می شوند

عبدالرضا مصری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هم قبلا تاکید کرد که پیوستن به کنوانسیون FATFمشکلات اقتصادی کشور را بر طرف نمی کند.

وی اظهار داشت: اصل این کنوانسیون تعریف تروریست است که با تعریفی ایران در تضاد است با پذیرش این کنوانسیون حق نداریم به دلایل فلسفی، حقوقی، مذهبی، عقیدتی و سیاسی به تعریف ارائه شده اعتراض کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس تعریف ارائه شده در کنوانسیون FATF ستارخان، باقرخان، میرزاکوچک خان و دیگران تروریست محسوب می شوند، همچنین اگر مردم کشوری در مقابل تجاوز به کشورشان مقابله کنند تروریست خوانده می شوند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران عضو کنوانسیون های بین المللی متعدد است، گفت: ما به دلیل عضویت در این کنوانسیون ها تحت فشار هستیم، به طور مثال به دلیل عضویت در آژانس بین المللی اتمی تحت فشار هستیم اما رژیم صهیونیستی که عضویت آژانس را نپذیرفته است به راحتی بمب اتم می سازد و کسی به آن کاری ندارد.

وی تاکید کرد: برای پیوستن به کنوانسیون FATF باید خیر و صلاح کشور در نظر گرفته شود، در این بین گفته می شود این کنوانسیون در راستای مبارزه با پولشویی است، این در حالی است که در مجلس قانون مترقی و محکمی تصویب شده است و قانونی در زمینه مبارزه با تامین مالی تروریست را مورد توجه قرار داده ایم، اما تروریست حاصل دلارهای کشورهای مرتجع منطقه و برنامه ریزی آمریکا است.

مصری با تاکید بر اینکه پیوستن به کنوانسیون FATF باید در چند جلسه غیرعلنی، تخصصی و کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد، بیان داشت: افزایش قیمت دلار، یورو، طلا و بسیاری از مسائل اقتصادی کشور هیچگونه ارتباط با خارج از کشور ندارد، تصمیمات اقتصادی غلط و یک شبه بیشترین ضربه را به کشور زده است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: به جای توجه به خارج باید نسبت به حل بی عرضگی های اجرایی و عملیاتی اقدام کرد نه اینکه هر اتفاق اقتصادی که در کشور رخ می دهد به گردن خارجی ها بیاندازیم.

وی گفت: اتخاذ سیاست های اقتصادی باعث بهم ریختگی بازار ارز و طلا شده است و آن را به خارجی ها نسبت می دهیم در حالی که در گذشته شاهد تحریم های سنگین تری بودیم و هنوز برجام بهم نخورده است که مسائل را به بیرون از کشور گره می زنیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: مشکلات اقتصادی کشور به دلیل نپیوستن به FATF نیست که بگویم حل مشکلات در این کنوانسیون است، بنابراین این کنوانسیون باید به دور از بزرگنمایی و بدون فضای سیاسی مورد بررسی قرار گیرد.

ا

اولین پولشوی جهان آمریکای جنایتکار است

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی هم گفت: در واقع آن چیزی که مطرح است این است که یک قصه سیاسی و جریان سیاسی پشت صحنه و پشت پرده قرار دارد، در واقع لابی صهیونیستی که قصد دارد در دنیا ایران را پس از برجام منزوی کند پشت صحنه قرار دارد.

حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی کیا در خصوص FATF اظهار داشت: برخی از کشورهای استکباری مدعی می شوند که ایران پولشویی می کند و دلیل ادعای خود را کمک ایران به حزب الله لبنان و برخی از گروه های مقاومت مطرح می کنند حال این سوال مطرح است که آیا کسانیکه به رژیم منحوس اسرائیل کمک می کنند پولشویی نمی کنند؟

وی ادامه داد: کمک به سازمان منافقین برای رحم نکردن به صغیر و کبیر و هچنین کمک به کسانی که مردم بیگناه بحرین را مورد حمله قرار می دهند پولشویی نیست؟

نماینده مردم سنقروکلیایی در خصوص بهانه گیری ها در این حوزه بیان داشت: در واقع آن چیزی که مطرح است این است که یک قصه سیاسی و جریان سیاسی پشت صحنه و پشت پرده قرار دارد، در واقع لابی صهیونیستی که قصد دارد در دنیا ایران را پس از برجام منزوی کند پشت صحنه قرار دارد.

حجت الاسلام حسینی کیا با بیان اینکه دشمن هیچ وقت به عهد خود پایبند نیست، گفت: این موضوع هوشیاری مسئولین نظام و مردم عزیز را می طلبد که هیچ وقت نباید به دشمن اعتماد کرد. به تعبیر حضرت آیت الله جوادی حتی وقتی با دشمن دست می دهید باید بعدش انگشتان دست تان را بشماریم چرا که دشمن قابل اعتماد نیست.

نماینده مردم سنقر و کلیایی خاطرنشان کرد: اگر قرار است مبارزه با پولشویی در سطح کلان بین المللی شروع شود اولین پولشوی جهان عالم خود آمریکای جنایتکار است و بعد از آن رژیم منحوس صهیونیستی است و در واقع باید از این کشورها ابتدا صورت گیرد و این ها در منگنه بین المللی قرار گیرند

ا

.

ضرورتی برای پیوستن به FATF احساس نمی شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موافق پیوستن به FATF نیست تاکید کرد: مقدماتی برای شفافیت مالی فراهم است.

حسن سلیمانی با اشاره به بررسی لوایح مرتبط با FATF در مجلس، گفت: در حال حاضر مباحثی در خصوص پذیرش و پیوستن به کنوانسیون FATF نیست، از سوی دیگر اصالت این کنوانسیون را نمی توان تایید کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: اکنون در مجلس بررسی لوایح چهارگانه مورد بررسی است که به دلیل شرایط امنیتی و خاص کشور در مباحث اقتصادی لازم است شفافیت مالی را دنبال کنیم که در این لوایح مطرح است.

نماینده مردم کنگاور، هریسن و صحنه در مجلس دهم شورای اسلامی در خصوص مخالفتش با FATF اظهار داشت: این کنوانسیون اقدامات 46 گانه اقتصادی را دنبال می کند که با توجه به شرایط خاص کشور، ضرورتی برای تعقیب و پذیرش آن احساس نمی شود، به همین جهت کلیت نظام نگاه مثبتی به پیوستن فوری به این کنوانسیون ندارد.

وی تاکید کرد: اما در مقابل تلاش می شود در مسائلی چون شفافیت مالی، اصول بانکداری و مبارزه با تروریست که در رفتار جمهوری اسلامی این واقعیت دیده می شود، قوانینی وضع و مباحث مطروحه را در لوایح چهارگانه دنبال می کنیم.

ا

fatf می تواند به اهرم فشار تبدیل شود/ مشی نظام جمهوری اسلامی ایران همیشه مبارزه با استکبار بوده است

نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی گفت: مشی مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران همواره مبارزه با استکبار بوده است،

شهاب نادری با اشاره به اینکه کشورهای غربی با استفاده از FATF به دنبال اعمال فشار بر ایران هستند، اظهار داشت: در ظاهر این کارگروه به دنبال مبارزه با پولشویی است اما به دلیل آنکه آن ها تعریفی نادرست و متفاوتی از پولشویی دارند، می توانند از آن به عنوان اهرم فشاری بر ایران استفاده کنند.

وی با بیان اینکه مشی ایرانیان حمایت از مظلومان است، گفت: حمایت های ایران از گروه هایی که علیه رژیم صهیونیستی به مبارزه می پردازند برای استکبار جهانی سنگین تمام شده است به همین دلیل اهرم های جدیدی برای فشار بر ایران به وجود می آورند.

وی افزود: بر اساس قانون نیز بایستی از جریان های مقاومت حمایت کنیم.

نماینده مردم پاوه و اورامانات در پایان با تاکید بر اینکه مشی مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران همواره مبارزه با استکبار بوده است، گفت: در این راه هوشیاری در مقابل توطئه های دشمن ضروری است

شهاب نادری تصریح کرد: اگر لایحه FATF مطرح شود صحن علنی مجلس را ترک می کنم، ایستادن و گوش دادن به چنین لایحه استعماری برای یک کُرد ایرانی غیر قابل تحمل است

ا

.

هر مسئله ای که جلوی حمایت ایران از مقاومت را بگیرد غیرقابل قبول است

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: هر مسئله ای که جلوی حمایت ایران از مقاومت را بگیرد غیر قابل قبول است.

سید قاسم جاسمی اظهار داشت: هر مسئله ای که جلوی حمایت ایران از مقاومت را بگیرد غیر قابل قبول است. یکی از اصول اساسی در نظام جمهوری اسلامی ایران حمایت از مظلومان و مبارزه با استکبار جهانی است.

وی تاکید کرد: حمایت از فلسطین و حزب الله لبنان به هیچ وجه با فشار های کشورهای استکباری قطع نخواهد شد زیرا این هم خواسته ملت و هم خواسته نظام مقدس ایران اسلامی است.

به گفته جاسمی، بر اساس سیاست های کلی، مشی انقلابی و قوانین کشور حمایت از جریان مبارز با جبهه استکبار ادامه خواهد داشت.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

تحول روستاهای غربی در گرو این طرح است؛

کرمانشاه در یک قدمی میزبانی رویداد جهانی گردشگری 2020

مرصادنیوز: : مسئولان میراث فرهنگی می‌گویند کرمانشاه تا میزبانی رویداد جهانی گردشگری 2020 تنها یک گام فاصله دارد.

پربازدیدها