کد مطلب: 348466
دوشنبه ۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۸:۴۴

اعتراض تولیدکنندگان پوشاک کرمانشاه به مصوبه جنجالی سازمان صنعت؛

از تغییر یک شبه یک مصوبه تا باج‌گیری مدارس از تولیدکنندگان پوشاک

مرصادنیوز: تولیدکنندگان پوشاک کرمانشاه این روزها در آستانه ورشکستگی قرار دارند به شدت نسبت به مصوبه اخیر سازمان صنعت, معدن و تجارت نسبت به واگذاری امتیاز تهیه روپوش مدارس به اتحادیه پوشاک معترضند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، تولیدکنندگان پوشاک کرمانشاه این روزها در آستانه ورشکستگی قرار دارند و حتی چندین بار مقابل سازمان آموزش و پرورش استان در اعتراض به اعطای امتیاز تهیه روپوش دانش آموزان به اتحادیه فروش پوشاک تحص کرده ند، اما هنوز هم راه به جایی نبرده اند.

قضیه از این قرار است که آموزش و پرورش قبلا در ابلاغیه ای اعلام می کند که تهیه روپوش مدارس با تولیدکنندگان معتبر استان باشد، اما ظاهرا اتحادیه فروش پوشاک با قدرت نفوذی خود و تهیه لباس های اداری رایگان برای مدیران و معلمان مدارس به عقد قرارداد برای تهیه روپوش مدارس اقدام می کند و روپوش ها را از استان های تهران و همدان خریداری کرده و با یک درصد سودی به مدارس می فروشد.

با این اوصاف مدارس هم استقبال بیشتری به اتحادیه فروش پوشاک دارند، تولیدکنندگان می گویند برخی مدارس برای انعقاد قرارداد با آنها تقاضای پرداخت قبوض آب و برق مدارس و یا دریافت 2500 تومان به ازای هر دست لباس سفارشی دارند یعنی رسما از تولیدکننده باج می گیرند!

ظاهرا با پیگیری های رضا سلیم ساسانی رییس اتاق اصناف کرمانشاه، سازمان صنعت، معدن و تجارت با واگذاری امتیاز تهیه روپوش مدارس به اتحادیه های تولید پوشاک موافقت و طی مصوبه ای آنرا به آموزش و پرورش ابلاغ می کند.

ا

اما بلافاصله روز بعد با نفوذ اتحادیه فروش پوشاک سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در اصلاحیه ای اتحادیه فروش پوشاک را هم به این لیست اضافه می کند و باز دست تولیدکننده های در آستانه ورشکستگی را می بندد.

حالا تولیدکنندگان پوشاک که از این موضوع به شدت متضرر خواهند شد به این مصوبه اعتراض دارند، این موضوع به حدی حاد است که در فضای مجازی حتی کار به تهدید هم کشیده شده است.

ا

سالانه ۴۵۰ هزار دست سفارش لباس از استان های دیگر می گیرند

مرضیه علی محمدزاده، دبیر اتحادیه پوشاک زنانه استان کرمانشاه اخیرا در گفتگو با مرصاد اظهار داشت: یکی از صنوفی که می تواند در استان اشتغال زایی زیادی داشته باشد، تولید پوشاک است اما متاسفانه هیچ مدیر دولتی یا بخش خصوصی در این زمینه با تولیدکنندگان استان همکاری ندارد.

وی بیان داشت: ۴۵۰ هزار دست لباس کار سالیانه از استان های تهران، اصفهان، خراسان و همدان سفارش گرفته می شود، اما حتی سفارش یک دست لباس به تولیدکنندگان داخل استان تعلق نمی گیرد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر معظم انقلاب در حرم امام رضا(ع):

سال جدید سال فرصت‌هاست، نه تهدیدها/ کانال مالی که اروپا مطرح کرده یک شوخی است

مرصادنیوز:رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: به کوری چشم دشمنان، تقویت بنیه دفاعی را ادامه خواهیم داد و تحت فشار دیگران قرار نخواهیم گرفت.

پربازدیدها