کد مطلب: 348659
چهارشنبه ۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۸:۲۸

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه خبر داد:

موافقت وزیر با تخصیص ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات صنعتی به کرمانشاه

مرصادنیوز: رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه از فعال‌شدن ۵ بازارچه مرزی در استان خبر داد و گفت: ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات جدید تحت عنوان مشوق صنعت به استان کرمانشاه اختصاص یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفتگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: مجمع نمایندگان استان و استاندار کرمانشاه جلسه‌ای با وزیر صنعت، معدن و تجارت داشتند و تصمیم‌گیری‌هایی صورت گرفت.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه بیان کرد: در این جلسه، قرار شد با توجه به اینکه کرمانشاه بالاترین شاخص بیکاری را دارد طرح‌های خاصی برای استان کرمانشاه لحاظ شود.

فلاحت‌پیشه با اشاره به دیگر مصوبات این جلسه گفت: شرکت‌های مادرتخصصی با دستور وزیر مامور به انجام بحث مطالعات ایجاد طرح صنعتی به ازای هر شهرستان استان کرمانشاه شدند.

وی با بیان اینکه ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات جدید تحت عنوان مشوق صنعت به استان کرمانشاه اختصاص یافت، گفت: همچنین قرار شد علاوه بر امهال وام‌های صنایع زلزله‌زده، کمکی به صنایع و کارخانجاتی شود که دچار مشکل شدند چه در بحث زلزله چه در شرایط عادی که در حالت رکود به سر می‌برند.

فلاحت‌پیشه در ادامه اظهار داشت: در مورد خط ایران خودرو نیز، پیشنهاد مجمع این بود که یک خودروی برند مشخصاً به اسم برند استان کرمانشاه تولید شود و افزایش ظرفیت کارخانه کنونی در دستور کار قرار بگیرد.

وی فعال شدن ۵ بازارچه مرزی استان کرمانشاه و فعال‌تر شدن و ایجاد تاسیسات را نیز از دیگر مصوبات این جلسه عنوان کرد و گفت: کاهش سود تسهیلات اعطایی به صنایع استان دستور ویژه وزیر بود.

فلاحت‌پیشه بیان کرد: همچنین قرار شد سالانه یک نمایشگاه دائم در مرز یکی در عراق و یکی در ایران با هدف احیای ظرفیت‌های همکاری مرزی ایران و عراق در حوزه صنعتی و تجاری انجام شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه پایان دادن به رکود و تعطیلی ۸ واحد صنعتی و کمک به احداث واحدهای صنعتی جدید را از دیگر مصوبات اعلام کرد.

کلمات کلیدی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

معاون راه و شهرسازی کرمانشاه مطرح کرد

مسکن مهر سرپل‌ذهاب مقاوم‌تر از قبل زلزله /تحویل واحدها تا دو ماه آینده

مرصادنیوز: معاون راه و شهرسازی استان کرمانشاه از تحویل واحدهای مسکن مهر سرپلذهاب، تا ۲ ماه آینده خبر داد و گفت: آخرین ویرایش آیین نامه زلزله ایران در این پروژه رعایت شده واگر زلزله‌ای منطقه را تهدید کند، این سازه‌ها به خوبی مقاومت می‌کنند.

پربازدیدها