کد مطلب: 348677
چهارشنبه ۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۱۰:۱

فرماندار سرپل ذهاب:

مقابله با مواد مخدر به رویکرد اجتماعی نیاز دارد

مرصادنیوز: فرماندار سرپل ذهاب گفت: برای مقابله با آسیب های مواد مخدر ، باید با یک رویکرد اجتماعی به این امر نگاه کنیم و با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی سطح تقاضا را در جامعه پائین بیاوریم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از بازی دراز، محبت جمالی نیا در اولین جلسه شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سرپل ذهاب اظهار داشت : یکی از مهمترین و جدی ترین آسیب های اجتماعی در ایران و جهان بحث مواد مخدر و گرایش مردم و بویژه جوانان به سمت مواد مخدر است که یکی از تهدیدات اصلی در جامعه بشری محسوب می شود.

وی در ادامه افزود : برای مقابله با آسیب های مواد مخدر ، باید با یک رویکرد اجتماعی به این امر نگاه کنیم و با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی سطح تقاضا را در جامعه پائین بیاوریم تا به طبع آن سطح عرضه مواد مخدر نیز کاهش پیدا کند.

وی با توصیف شرایط جدید شهرستان و مخاطرات اجتماعی و فرهنگی بر اهتمام و جدیت نهادها جهت مقابله با این بلای خانمان سوز تاکید کرد و گفت: براین اساس لازم است شهرداری با ساماندهی کارگران غیر بومی در محلات پیش بینی شده جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی اقدام کند.

فرماندار سرپل ذهب متذکر شد: نهادهای فرهنگی، آموزشی و حمایتی با اجرای برنامه های آموزشی و تربیتی نسبت به ترویج مهارت های مقابله با آسیب ها، آگاهی بخشی به جامعه و واکسینه نمودن افراد در برابر عارضه های مبتلا به نهایت تلاش را مبذول دارند.

در ادامه رئیس شورای هما هنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان  با تاکید بر شناسایی و افزایش توانمندی های جوانان گفت : گسترش آگاهی در مبارزه با مصرف مواد مخدر نیازمند همکاری و مساعدت تمامی مردم و مسئولین در تمامی حوزه ها می باشد.

وی افزود: اولویت دولت پیشگیری از آسیب های اجتماعی بویژه در حوزه مبارزه با مواد مخدر است و موفقیت در این زمینه بدون شک استفاده از ظرفیت های مردمی و استفاده از رویکرد اجتماعی در مقابله با این معضل خانمان سوز می باشد و سیاست های دولت نیز در زمینه مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر استفاده از همین ظرفیت ها برنامه ریزی شده است.

دراین جلسه همچنین روسای دستگاههای حاضر ضمن ارائه برنامه های مدنظر ارگان متبوع خود در راستای مقابله با مواد مخدر در مورد مباحث مربوطه به بحث و تبادل نظر پرداختند. مباحثی نظیر وضعیت سازمان های مردم نهاد در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی،هم اندیشی در خصوص برنامه های تخصصی و مطالعاتی مبارزه با مواد مخدر، برگزاری برنامه های آموزشی در روستاها و برنامه های تابستانی اوقات فراغت دانش آموزان،برگزاری کارگاههای آموزشی ، همایش های علمی و ترویجی ، اجرای برنامه های مفرح ورزشی و... در این جلسه مطرح گردید.

کلمات کلیدی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

موج ورشکستگی مرغداری‌ها با کمبود «دان»؛

سلطان «مرغ» بازار ایران کیست؟

مرصادنیوز: انحصار شدید در واردات خوراک دام و طیور موجب ایجاد موج ورشکستگی بین مرغداری‌های کشور شده است.

پربازدیدها