کد مطلب: 348796
پنجشنبه ۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۷:۵۲

کرمانشاهی‌ها چقدر خون اهدا کردند؟

پاسخگویی انتقال خون به 95 درصد نیاز خونی در زمان درخواست /کمبود "گروه‌های خونی منفی"

مرصادنیوز: مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه با بیان اینکه بیش از 95 درصد نیاز بیماران به خون را در زمان درخواست پاسخگو هستیم، گفت: به گروه های خونی منفی بیشتر نیاز داریم.

ابراهیم سلطانیان در گفتگو با خبرنگار  مرصاد اظهار داشت: کرمانشاهیان در سال گذشته 54 هزار و 606 واحد خون اهدا کرده اند که از این میزان 3 هزار و 491 واحد مربوط به بانوان و 50 هزار و 115 واحد مربوط به مردان است.

وی میزان مشارکت بانوان در امر اهدای خون را 7 درصد اعلام کرد و افزود: سازمان انتقال خون تقریبا بیش از 95 درصد نیاز بیماران به خون را در زمان درخواست پاسخگو است.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه بیان داشت: سازمان انتقال خون به تمام گروه های خونی نیاز دارد، اما به واسطه کمبود اهداکنندگان با گروه های منفی نیاز به این گروه های خونی بیشتر احساس می شود.

سلطانیان میانگین سنی اهداکنندگان خون  را بین 25 تا 50 سال برشمرد و گفت: در ماه مبارک رمضان امسال از تاریخ 27 اردیبهشت ماه تاکنون 3 هزار 283 واحد خون توسط کرمانشاهیان اهدا شده است.

این مقام مسئول همچنین در مورد ذخایر خونی استان و جایگاه کرمانشاه در زمینه اهدای خون نیز خاطرنشان کرد: ذخایر خون در استان را مناسب و در حد استاندارد عنوان کرد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

مسئولان همایش معرفی فرصت‌های کرمانشاه پاسخ دهند؛

دستاوردهای همایش چند صدمیلیونی در «اسپیناس پالاس» چه بود؟

مرصادنیوز: مسئولان برگزاری همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کرمانشاه در پایتخت هنوز در مورد خروجی و دستاوردهای شاخص آن و ابهامات موجود توضیح مناسبی به افکار عمومی نداده‌اند.

پربازدیدها