کد مطلب: 348818
پنجشنبه ۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۹:۵۶

گزارش مرصاد از یک پروژه نفوذ فرهنگی؛

دست خانم پرحاشیه رو شد /دروغ‌پردازی‌های "یاسی اشکی" + اسناد

مرصادنیوز: اسناد موجود از دروغ پردازی های "یاسی اشکی" میهمان جنجالی و حاشیه ساز برنامه ماه عسل از تلاش های وی و همکارانش در راستای یک پروژه نفوذ فرهنگی حکایت دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، میهمان جنجالی برنامه ماه عسل در رمضان امسال که به اذعان برخی از صاحبنظران امر در راستای یک پروژه نفوذ فرهنگی و در ادامه سند 2030 به ایجاد موج نگرانی در جامعه دست زد، حاشیه های زیادی داشت.

 یاسی اشکی در برنامه مدعی می شود در 17 سالگی به بیماری ژنتیکی ای مبتلا شده که علائمش شبیه ایدز بوده و از 140 بیمار مشابه در یک کلینیک آمریکایی، تنها او زنده مانده و به دلیل تشابه بیماری اش با ایدز کرده تا » نذر » کرده تا زنده است مرم ایران را از خطرات ایدز و  بیماری های مقاربتی آگاه کند!

اولین تناقض در گفته های این مهمان جنجالی در همین داستان ساختگی زندگی اش بود در حالی که در مصاحبه با رادیو زمانه داستان زندگیش را طور دیگری بیان کرده بود.

ا

پس از نقد جدی دانشمندان به سخنان غیرعلمی و متناقض یاسی اشکی و سوالاتی که از سوی آنها مطرح شد همه منتظر پاسخ به این ابهامات بودند اما دیدیم که چگونه با انحراف از موضوع اصلی این سوالات و به حاشیه راندن مباحث اصلی تمام توجهات به سمت موضوع واکسن منحرف شد.

چرا یک فرد فاقد تخصص و دانش لازم با آن سوابق مبهم در برنامه ای مناسبتی با مخاطبان بالا با مطالب مبهمی را مطرح می کند که بیماری ژنتیکی شبه ایدز دارد که نام بیماری را هم‌ نمی گوید و با موضوعات غیرعلمی باعث ایجاد موج نگرانی می گردد؟ آیا او صلاحیت این کار را دارد؟ آیا ما واکسن های با الویت بالاتر مثل واکسن های نوزادان که از خارج وارد می شود نداریم که تولید شود؟ پس چرا آنها را مطرح نمی کنید؟ چرا مسئولین از پاسخ به این سوالات مهم طفره می روند؟ چطور این فرد فاقد تخصص و صلاحیت اینقدر راحت مقامات بالای وزارت بهداشت را می بیند؟ آیا ما در کشور متخصین و دانشمند در این حوزه نداریم؟ اینها سوالات بی جواب صاحبنظران این حوزه است.

سوال مهمتر در بزرگ نمایی اولویت این واکسن است که چرا باید با نگران کردن غیر واقعی مردم تقاضا برای زدن این واکسن وارداتی گران افزایش داده شود.

در ادامه برخی از اسناد برای روشن شدن دروغ پردازی های جهت دار یاسی اشکی در برنامه ماه عسل ارائه گردیده است.

شیوع hpv در ایران

برخلاف بزرگنمایی های شیوع خطرناک ویروس hpv و سرطان رحم و توصیه به زدن واکسن این مقاله علمی می گوید: بررسی نمونه بیماران نشان داد این بیماری در ایران خیلی بالا نیست و بهترین راه پیشگیری جلوگیری از رفتارهای پر خطر جنسی و رعایت اصول اخلاقی و عفت و حیا و ترویج سبک زندگی سالم مبتنی به آموزه های دینی و الهی است.

آیا بهتر نیست بجای اینهمه تبلیغ جهت تزریق سه دوز واکسن وارداتی خارجی که هر کدام
۳۰۰ هزار تومان است ( جمعا ۹۰۰ هزار تومان) که بیمه هم نیست بیاییم با اصلاح سبک زندگی و رفع مشکلات جامعه پیشگیری رفتاری را ترویج کنیم؟

آیا بهتر نیست علل و ریشه افزایش رفتارهای پر خطر را بررسی و رفع کنیم یا از متخصصین دانشمندان علما و مسئولین مربوطه در مجلس، دولت، قوه قضاییه آموزش و پرورش و علوم و بهداشت و حوزه های علمیه شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون سبک زندگی و رسانه ها همه با هم برای حل ریشه ای این معضل فرهنگی کار کنیم؟


 

ا

سند جدیدی از دروغ خانم پرحاشیه

چرا پس از این همه حاشیه به وجود آمده ، هیچ مرجعی به این ماجرای مشکوک ورود نمی‌کند تا تکلیف مشخص شود؟

ا

افشاگری نشریه آمریکایی

 احتمال مبتلا شدن به سرطان با بیماری HPV یک در ۴۰/۰۰۰ نفر است، ولی احتمال عوارض خطرناک (ام اس، فلج، ناباروری، سکته قلبی، مرگ) واکسن HPV یک در ۵۰۰ نفر است!

ا

آیا واکسن hpv ۱۰۰% درصد ایمنی زاست؟

ا

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر معظم انقلاب در حرم امام رضا(ع):

سال جدید سال فرصت‌هاست، نه تهدیدها/ کانال مالی که اروپا مطرح کرده یک شوخی است

مرصادنیوز:رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: به کوری چشم دشمنان، تقویت بنیه دفاعی را ادامه خواهیم داد و تحت فشار دیگران قرار نخواهیم گرفت.

پربازدیدها