کد مطلب: 348842
پنجشنبه ۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۱۲:۴۶

یادداشت/

‌عَرضه یا عُرضه؟!

مرصادنیوز: مشکل امروز اقتصاد کشور کمبود کدام‌یک است؟ عرضه سکه و دلار، یا عُرضه مدیریت بازار متلاطم؟

یادداشت /علیرضا قربانی: مشکل امروز اقتصاد کشور کمبود کدام‌یک است؟ عرضه سکه و دلار، یا عُرضه مدیریت بازار متلاطم؟ شاید لازم باشد کمی به گذشته برگردیم؛ هفتم خرداد سال 1392، چند روز مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری که به روی کار آمدن دولت موسوم به «تدبیر وامید» منتهی شد، حسن روحانی در برنامه تبلیغاتی «با دوربین» شبکه اول تلویزیون ضمن معرفی سوابق خود، دیدگاه‌هایش را درباره مسائل مختلف مطرح کرد.

ازجمله نکات مهمی که هنوز در اذهان بعضی از ایرانی‌ها باقی‌مانده یکی ادعای برخورداری از فضیلت دانش «حقوق» بود که می‌توانست فرق قطعنامه شورای حکام و شورای امنیت با یک کاغذ معمولی را بفهمد و نتیجه آن در انعقاد برجام ظهور یافت و دیگری آنکه با طعنه به گذشتگان چنین اظهار شد که «ما نیاز به مشورت دانشگاه و کارشناسان داریم.

مگر می‌توان بهره بانکی را با یک نشست‌وبرخاست یک‌رقمی یا دورقمی کرد؟ مگر اقتصاد دستوری هم در دنیای امروز معنا و مفهومی دارد؟ مگر می‌توان در یک «شعار» و برنامه تلویزیونی اعلام کرد نرخ دلار به 700 تومان تقلیل پیدا کند و بعد از چند ماه دلار به چند برابر افزایش پیدا کند؟

 آقای روحانی در آن برنامه تبلیغاتی با طرح این پرسش که مشکل کجاست؟‌ اظهار داشت: «مشکل در عدم مشورت، خودشیفتگی، عدم استفاده از ابزار علمی برای اداره کشور و بی‌ثباتی‌هاست.» پیش از آن‌هم سهم مشکل مدیریتی در اوضاع کشور، نسبت به تحریم‌ها بسیار بیشتر خوانده شده بود.

کلمات کلیدی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رئیس جمهور فعلی بیشترین اختیارات را دارد؛

حسینی‌کیا: توجیه ناکارآمدی دولت به بهانه اختیارات محدود فرار به‌جلو است

مرصادنیوز: رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: دولت فعلی بیش از سایر روسای جمهور اختیار دارد و توجیه ناکارآمدی دولت به بهانه اختیارات محدود فرار به‌جلو است.

پربازدیدها