کد مطلب: 349595
شنبه ۱۳۹۷/۴/۲ - ۹:۴۴

رئیس‌اتحادیه‌مشاورین‌املاک‌کرمانشاه:

افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها حبابی بود/رشد ۱۰۰ درصدی هم داشتیم!

مرصادنیوز: رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه از رشد ۱۰۰ درصدی قیمت مسکن در برخی نقاط شهر کرمانشاه خبر داد و گفت: این افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها حبابی بود.

  محسن ملکی در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: در بازار مسکن شوکی در کشور وارد شد که سرایت این کار از تهران صورت گرفت و در کرمانشاه هم بازار مسکن از ۳۰ تا ۱۰۰ درصد در برخی مناطق افزایش ارزش افزوده داشته است بدون اینکه دلیل آن مشخص باشد.

وی با بیان اینکه این افزایش قیمت‌ها تنها یک حباب بود، افزود: در بحث اجاره‌ها هم همینطور بوده و این نابه‌سامانی‌ها سبب شده هزاران معامله برهم بخورد، فروشنده‌ها پشیمان می شدند و نرخ ها هم مدام در حال تغییر بود.

رییس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه تصریح کرد: بارها هم اعلام کردم دولت باید کارگروهی از خبرگان و کارشناسان و افراد بصیر در تمام کشور و استان‌ها تشکیل دهد و به نرخ گذاری بپردازد چه در ساختمان‌های اجاره‌ای و چه فروشی، بالا شهر تا پایین شهر، کلنگی، ویلایی و نوساز منطقه‌بندی صورت بگیرد و قیمت هر منطقه را مشخص کند تا حداقل یک قیمت پایه بدست آید.

ملکی ادامه داد: بعد از این منطقه‌بندی و مشخص شدن قیمت‌ها آنگاه اگر خواستند افزایش قیمتی در این بازار صورت بگیرد براساس قیمت مصالح ساختمانی، تورم ، حقوق کارگر و... اعمال کنند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه نظارت بر قیمت‌گذاری بازار مسکن نیست، گفت:  بر اساس دستورالعمل قوه قضاییه، دفتر مشاور املاک حق نرخ گذاری مسکن را ندارد بلکه نرخ گذاری توافقی بین خریدار و فروشنده است.

کلمات کلیدی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر انقلاب در دیدار وزیر و مسؤولان وزارت خارجه:

تصور حل مشکلات از راه مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است

مرصادنیوز: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تصور حل مشکلات کشور با مذاکره یا رابطه با امریکا را خطایی واضح خواندند و افزودند: آمریکا با اصل نظام اسلامی مشکل اساسی و مبنایی دارد.

پربازدیدها