کد مطلب: 349809
دوشنبه ۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۱:۵۳

سکه از بازار آتی خط نمی‌گیرد

مرصادنیوز: مدیرعامل بورس کالای ایران در خصوص اینکه گفته می شود بازار سکه از بازار آتی الگو می گیرد، گفت: این موضوع به هیچ وجه پیش فرض درستی نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، حامد سلطانی نژاد افزود: بازارهای آتی و مشتقه در ادبیات مالی و در تمامی کشورهای دنیا با هدف مدیریت بهتر روی نوسانات بازار نقد راه اندازی می شود.

وی همچنین اظهارداشت: بطورکلی بازارهای آتی محلی برای حضور افرادی که به دنبال سفته بازی و همینطور پوشش ریسک نوسانات هستند، قلمداد می شود.

مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: بدون شک در این بازار بجای معامله خود کالا موقعیت خرید یا فروش کالا با پولی که از طرف خریدار و فروشنده نزد اتاق پایاپا به عنوان وجه تضمین گذاشته می شود مورد داد و ستد قرار می گیرد.

وی در ادامه افزود: جالب اینکه در بازارهای مشتقه 99 درصد معاملات منجر به تحویل نمی شود بنابراین در ادبیات اقتصادی و پژوهش های مختلف این موضوع که بازار مشتقه بر بازار نقد اثرمی گذارد کاملا رد و مسئله مورد اثبات در این میان اثرگذاری بازار نقد بر بازار مشتقه است.

سلطانی نژاد تصریح کرد: کالا در بازار نقد و معاملات نقدی مورد داد و ستد قرار می گیرد و در بازار مشتقه فقط موقعیت های تحویل کالا مورد مبادله قرار می گیرد و بخش قابل ملاحظه ای از این قراردادها منجر به تحویل نمی شود.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آیا بخش خصوصی منافعی برای متولیان فرهنگی دارد؟

کاروانسراهای تاریخی گرفتار یک بام و دو هوای میراث فرهنگی /حفاظتِ شرطی!

مرصادنیوز: ظاهرا اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در قبال کاروانسراهای تاریخی برای مرمت و حفاظت شروط خاصی را دارد که رویکرد دوگانه و سیاست یک بام و دو هوایی را در این خصوص دنبال می‌کند.

پربازدیدها